Yengeme bunu söylemelimiyim ne yapmam lazım kendimi kötü hissediyorum Bilmesi gerekir mi

Aklı başında gelemdi bu aile.illa öyle olacak demiyorum ama kaç tane cinayet haberi okuyoruz. Cinsel ilişki olayına tepkisiz kalamazlar. Kesin çok döverler belki başka şeylerde olur. O yüzden söylemeyin. Ben olsam söylemezdim

Sanırım beni yanlış anladınız ben yigenimi asla ispiyonlamam hiç bir şeklde. Nasıl davranmam gerektigini bilmediğim için burda sizden fikir alıyorum
Yanlış anladıysam memnun olurum, sevinirim.
Sizin yaşınız kaç bilmiyorum. Yeğeninizle ciddi konuşma yapacaksınız, yol göstereceksiniz.
Bu davranışlardan, korkudan kurtulmak istiyorsa okuması, meslek sahibi olması gerektiğini anlatacaksınız. Gerekirse açın kiralık ev ilanlarını, görsün kiralar ne durumda. Kendine yetebilmesi için asgari ücretin işe yaramayacağını görsün, bu yüzden okuması gerektiğini anlasın. Yoksa şimdi de gidip asgari ücretle bir yerlerde çalışabilir ama hayatını sürdüremez. Yol gösterin.

Yalnız o farklı bir durum bahsettiğim abim o degil başka abim içindi lütfen onla bunu karıştırmayın
Yarın o abinizin de çocuğu bişeyler karıştırsa annesine söyleyeyip üstümden atayım diyeceksiniz bişey farketmiyor ki.

Yarın o abinizin de çocuğu bişeyler karıştırsa annesine söyleyeyip üstümden atayım diyeceksiniz bişey farketmiyor ki.
Aslaaaa arkadaşlar sanırım ben kendimi ifade edemedim ben burda sizden fikir almak için yazdım bu abim olur başla abim olur veya ablamın çocugu olur neden gidip bunu yapayım yapmak istesem buraya gelip fikir almam bile. Benim gidip bunu birine anlatamıcagım için burda napmam gerektigini öğrenmeye çalışıyorum

Yapacak bişey yok ağzınızı kapatıp oturun. Bunu öğrenirlerse 50 yaşında üç çocuklu dul adamla evlendirirler kızı. Abinizin profili bunu yapmaya çok müsait. Oysa o kız kendini geliştirip kurtulabilir. Saçma bir parmak zar yüzünden başına iş açılmasın yazık olur.

Öğrendin mi? Ne yapmaya karar verdin?

Halama güvenip bir sırrımı açsam, o da gidip aileme anlatsa kimseye güvenim kalmazdı.
Anne babadan korkmuş, bir şey anlatamamış. Size sığınmış bir nevi. Siz de yarı yolda bırakırsanız, artık kimseye bir şey anlatmaz, bu daha kötü olur.
Benim evladım, yeğenim olsa üstünü örterim. Siz ve sizin gibi bazı aileler niyeyse tam tersi üstünü açıyorsunuz.
Kızımın açığını kapatırım, el alemden darbe yemeye açık hale getirmem. Ben konuşurum, gerekirse kızarım ama bunu açığa vurmam.
18 yaş altı olur, o zaman başka, istismar olur bunun adı. Ama reşit bir kız ve yaptığı bazı seçimler var. Dünyanın sonu değil, kimse ölmemiş. Bu kadar büyütmeyin ya, canı sağ olsun. Niye gerçek acılarla, büsbüyük sorunlarla karşılaşmayınca sorun bile olmayan şeyleri ölüm kalım meselesi haline getiriyorsunuz?
Yıllar önce görmüştüm, böyle bir kız çocuğunu hırbonun biri tehdit etmiş, cinsellik yaşadığımızı babana söylerim diye. Kız tutmuş pencereden atlamış, öldü gitti. O hırbo o it oğlu it, hala yaşıyordur eminim. Olan kıza oldu.
Aile o güveni verseydi, kız ailesinden ölümden daha çok korkmayacaktı. Bunun için değer miydi ya? Aha şimdi gerçek bir sorunları oldu, evlat acısı. Acı budur işte, gerçek acı bu.

Umarım hiç bir zaman öğrenmezler ben yigenimle konuşucam zaten

Ben bir halası olarak yigenimin zaten her daim yanındayım ne olursa olsun gidipde anlamıcam elbette öyle bir şeye de niyetim yok. Ben yigenimle konuşucam bu konunun gizli kalıp kapanması gerektigini. Umarım hayatına ona gerçekten değer veren insanlar girer

Ay allah aşkına ne gerek var ya söylemeye. Birde böyle bir anneye babaya öğrendiklerinde belliki kızın hayatını kaydıracaklar.

Ne güzel sizi halası olarak yakın görmüş anlatmış sizde onun yanında olunki başı sıkıştığında gelip sığınabileceği bir yer olsun. Koca koz istediği ile sevişir.
Aile kaldıramayacak dırumdaysa tabikide söylenmemeli.

Merhaba 19 yaşında yeğenim var , abim de önceden öfke sorunu vardı artık oturup normal iletişim kurabilse de çocuklar korkuyor ve yalanlar söylüyorlar korktukları için rahat hareket edemiyorlar. Birazda baskıcı biri.. annenin haberi olsa da sonradan patlak veriyor ve evliliğe yansıyor bu durum..

Gelelim yeğenime olan davranışıma, ben yeğenime hep yanındayım dedim ama ailene yalan söylersen sana olan güvenlerini kaybederler, yalan söylememesi gerektiğini söyledim ailesiyle fikirlerini duygularını güzel ifade etmesi gerektiğini söyledim. Böylelikle hem ailesiyle sağlıklı ilişkisi olur hemde yalan olmadan bir erkek arkadaşıyla görüşebilme şansı olduğunu söyledim bunun normal olduğunu ve erkek arkadaşı elbette olucağını söyledim.

Cinsel konuya gelirsek onu uyardım halası olarak kendisini bu konuda koruması gerektiğini, herkesin niyeti sevgi olmadığını felan. Her erkek arkadaşa dokunursa ilerde evlendiği kişiye bir şey hissetmeyeceğini ve herşeyin ilki en güzeli olduğunu açıkladım. Oda halacım ben bunu biliyorum bilincindeyim biz sadece geziyoruz yemeğe çıkıyoruz dolaşıyoruz felan dedi.

Aynı şekilde oda buna izin verirse karşı tarafa farklı bi bakış açısı yaratacağını ve onun gözünde çok basitleşeceğini söyledim. Oda bunun farkında olduğunu ve izin vermeyeceğini hepsinin ayırt edebileceğini söyledi. Şimdi bu genç kıza ben baskı yapsam bu tam tersini yapacak ama ona güven sağlarsam ozaman daha farklı davranacaktır. Kaldı ki 19 yaşında bişey yaşa sa da ben ona korun demekten başka bişey diyemem ki ben reşitim sanane dese bitti iş al hadi cevap ver..

Senin yeğenin 18 yaş altıysa annesine söylerdim reşitse karışmazdım hala olarak birtek sen biliyorsun birdaha bişey olursa sana güvenle yaklaşamaz.

Ne güzel konuşmuşsunuz yigeninizle tebrik ederim. Benim yigenim bu kadar bilinçli degil ama bilinçlenmesini sağlıcam elbette ki karşısına çıkan her insana güvenmemesini sevgisine inanmamasını anlatıcam. Ne yazıkki aile sevgi eksikliğinden oldu bunlar. Baskı yapmak yerine keşke bilinçli yetiştirselerdi belki bu kadar korku içinde olmazdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…