Yengeme bunu söylemelimiyim ne yapmam lazım kendimi kötü hissediyorum Bilmesi gerekir mi

Öğrenirse abim benden bilir yazmışsını. Bilse ne olacak cürmü kadar yer yakar diyecek cesaretiniz var mı? Benim umrumda olmaz kim benden neyi bilirse bilsin, cart diye yırtarım ağızlarını mesela. Abinizden hala korkuyorsunuz. Korkmayın, ne yapabilir ya, ali kıran baş kesen mi..

Öğrenirse abim benden bilir yazmışsını. Bilse ne olacak cürmü kadar yer yakar diyecek cesaretiniz var mı? Benim umrumda olmaz kim benden neyi bilirse bilsin, cart diye yırtarım ağızlarını mesela. Abinizden hala korkuyorsunuz. Korkmayın, ne yapabilir ya, ali kıran baş kesen mi..
Valla bana baya ali kıran baş kesenmiş gibi geldi abisi. Kadın cinayetleriyle güne başladığımız bir ülkede de çok şaşırılacak bir şey değil ne yazık ki.

Elbette her önüne gelene dokunursan basitleşirsin. Herşeyin bi vakti var
Ayrıca ben de aysa katılıyorum. Kendi düşünceleriniz üzerinden insanları yargılayamazsınız. Doğru yönlendirmeyi değil cinsellikten korkutmayı ve kötü bir şeymiş gibi göstermeyi seçmişsiniz. Kadınlar bu tarz düşüncelerin bilinçaltına yerleşmesinden dolayı vajinismus gibi sorunlar çekiyorlar ve bunu kadına erkeklerin yaptığı yetmezmiş gibi kadın yapıyor. Siz isterseniz evlenince bile yaşamayın kimse size yobaz demediği gibi yaşayan insanlara da siz basit diyemezsiniz.

Yapmak isteyen yeğeniniz bu düşüncelerinizi empoze etmenize rağmen gayette yapar üstüne üstlük yasak elma olmasının heyecanını yaşar. Evlendiğinde ise yasak elma heyecanı gitmiş olur. Geriye doğal ve helal bir ilişki kaldığında bilinçaltında ki düşüncelerden dolayı seksten elinden geldiğince uzak durmaya çalışıp neyin ne olduğunu bile anlayamadan yaşlanır gider. Doğulu bir arkadaşımın direkt olarak yaşadıklarını özet geçtim size. Kendisi üniye geldiğinde ben hayatımı yaşicam şimdiye kadar bastırıldım. Aman şunu yapma aman bunu yapma denildi dedi. Sürekli gizli saklı yakalanma korkusu ile istediğini yaptı, ailesinin günde iki defa görüntülü aramalarına rağmen. Şu an ise evliliği diken üstünde çünkü gençliğinde yaptıkları gibi keyif almıyor ve seksin çok kötü bir şey olduğu düşüncesini zihninden silemiyor. Sadece erkek keyif almalı erkek istemeli gibi düşünüyor ve kendisi isteyerek eşine asla ama asla gitmiyor(muş). Keşke arkadaşıma zarar vermeden size bu yaptıklarınızın on yıl sonraki sonucunu kanıtlarıyla gösterebilsem.

Yahu neden her seferinde birileri daha kendini haklı görüyor anlayamıyorum, benim düşüncelerim size uymak zorunda değil ki? Bu benim fikrim ve yeğenim ile olan iletişimim bu şekilde. Elbette her önüne gelene dokunursan basitleşirsin. Herşeyin bi vakti var
Siz ona gereken donanımı verirseniz her önüne gelen dokunmaz zaten. Hangi zihniyet olursa olsun, donanımlı ise kimseye yem olmaz.

Buna benzer bir telkin yüzünden gencecik bir genç kız, kendini sevdiğini sandığı biri ile cinsellik yaşıyor ve akabinde hemen terk edilince intihar ediyor. Neden intihar ettiği ise yazdığı nota göre kirlenmiş olduğunu ve kabul görmeyeceğini düşünmesi.

Herkes hata yapabilir, "Böyle düşüneceklwr diye canından olabilir. Onu düzeltme, onarma şansı varken hayatlarını bitiriyorlar.

Muhafazakar bile olsa, hatanın tövbesi varken, daha büyük bir günaha giriyorlar.

Küçük bir örnek verecek olursak ben, çocuğuma asla fiske vurmam, korkutmam. (Sebep ve sonucu korkutmadan anlatırım) Bir tanıdığım ise korkutarak terbiye ediyor. Sonuç olarak aynı yaşıt çocuklarımız ama, onunki laf dinlemez benimki dinler çoğu şeyi.

Ayrıca ben de aysa katılıyorum. Kendi düşünceleriniz üzerinden insanları yargılayamazsınız. Doğru yönlendirmeyi değil cinsellikten korkutmayı ve kötü bir şeymiş gibi göstermeyi seçmişsiniz. Kadınlar bu tarz düşüncelerin bilinçaltına yerleşmesinden dolayı vajinismus gibi sorunlar çekiyorlar ve bunu kadına erkeklerin yaptığı yetmezmiş gibi kadın yapıyor. Siz isterseniz evlenince bile yaşamayın kimse size yobaz demediği gibi yaşayan insanlara da siz basit diyemezsiniz.

Yapmak isteyen yeğeniniz bu düşüncelerinizi empoze etmenize rağmen gayette yapar üstüne üstlük yasak elma olmasının heyecanını yaşar. Evlendiğinde ise yasak elma heyecanı gitmiş olur. Geriye doğal ve helal bir ilişki kaldığında bilinçaltında ki düşüncelerden dolayı seksten elinden geldiğince uzak durmaya çalışıp neyin ne olduğunu bile anlayamadan yaşlanır gider. Doğulu bir arkadaşımın direkt olarak yaşadıklarını özet geçtim size. Kendisi üniye geldiğinde ben hayatımı yaşicam şimdiye kadar bastırıldım. Aman şunu yapma aman bunu yapma denildi dedi. Sürekli gizli saklı yakalanma korkusu ile istediğini yaptı, ailesinin günde iki defa görüntülü aramalarına rağmen. Şu an ise evliliği diken üstünde çünkü gençliğinde yaptıkları gibi keyif almıyor ve seksin çok kötü bir şey olduğu düşüncesini zihninden silemiyor. Sadece erkek keyif almalı erkek istemeli gibi düşünüyor ve kendisi isteyerek eşine asla ama asla gitmiyor(muş). Keşke arkadaşıma zarar vermeden size bu yaptıklarınızın on yıl sonraki sonucunu kanıtlarıyla gösterebilsem.
Altına imzamı atarım çok güzel bir özet olmuş.

bu çağdaşlaşma işleri biraz boka sarmadı mı ya? amerika’da bile analar babalar az çok tahmin etseler de çocuklar “aney ahmetle yatıyoz” demiyordur, filmlerde durduk yere demiyorlar en azından.

konu sahibi, kız sizinle annesine söylese annesi gidip abinize diyecek gibi. annesinin bilmesi gerekmiyor bence ama yeğeninizin aklına çok güvenmedim açıkçası, cümle aleme duyuracak gibi bir hava var. anasından babasından bu denli korkarken evden kaçmak, yine de seviştiğini annesine söylemeyi düşünmek başka yere çıkmaz çünkü

Valla bana baya ali kıran baş kesenmiş gibi geldi abisi. Kadın cinayetleriyle güne başladığımız bir ülkede de çok şaşırılacak bir şey değil ne yazık ki.
Olacakla öleceğe çare yok, ne yaparsan yap olmuyor. Yapacağı varsa öylede öğrense öldürür böyle de öğrense. Belki en oluru için çalışılmalı. Bence hiç söylenmemesi gerek ama kız söylerse ne yapar ona? Annesinin gücü yetse adam böyle yapamazdı çocuğuna. Babadan tamamen saklanmalı bence, annesi de saklamalı. Büyük yük ama bilemedim. Neden sakladınız diyip daha mı celallenir. Siniri için doktora götürüp ilaç içirtmek gerekir sağlam bir ilaçla sakinler en azından. Tabi böyle birini nasıl doktora götüreceksin..
ben olsam söylemem abimden korkmam, söylersem yapacaklarından korkarım asıl. İnsan kendini de ateşe atıyor aslında ama bilemedim. Öğrensen bir türlü, öğrenmesen diğer türlü denilen olaylar biri. İki ucu da …

Siz ona gereken donanımı verirseniz her önüne gelen dokunmaz zaten. Hangi zihniyet olursa olsun, donanımlı ise kimseye yem olmaz.

Buna benzer bir telkin yüzünden gencecik bir genç kız, kendini sevdiğini sandığı biri ile cinsellik yaşıyor ve akabinde hemen terk edilince intihar ediyor. Neden intihar ettiği ise yazdığı nota göre kirlenmiş olduğunu ve kabul görmeyeceğini düşünmesi.

Herkes hata yapabilir, "Böyle düşüneceklwr diye canından olabilir. Onu düzeltme, onarma şansı varken hayatlarını bitiriyorlar.

Muhafazakar bile olsa, hatanın tövbesi varken, daha büyük bir günaha giriyorlar.

Küçük bir örnek verecek olursak ben, çocuğuma asla fiske vurmam, korkutmam. (Sebep ve sonucu korkutmadan anlatırım) Bir tanıdığım ise korkutarak terbiye ediyor. Sonuç olarak aynı yaşıt çocuklarımız ama, onunki laf dinlemez benimki dinler çoğu şeyi.
Tamam psikolog hanım kızınız varsa yada olursa ona bu şekilde yaklaşırsınız. Ben kötü bişey demedim konu sahibi de ben değilim.

Sakın söylemeyin size güvenmiş, evde yaşadığı şiddetten size sığınmış. Şimdi siz kaçtığı şeyin ortasına tekrar mı atacaksınız yeğeninizi? Bir de yaşadığı şeyde bir problem yok ki sizin anlatım dilinizden ortada istismar durumu var sandım ama kız 20 yaşındaymış. Bu bir felaket değil. Evet hala çocuk bana göre de, hepimiz isteriz kızlarımız tam olarak bilinçlendiklerinde ve doğru insanlarla bir şeyler yaşasınlar ama olan olmuş. Sakın bu kızı sorunlu ailesinin ortasına atmayın sakınnn. Mesaj görünce döven aile bunu duyarsa kim bilir ne yapar, sonuçlarını kaldıramazsınız
Biliyorum haklısın anlatmadım anlatmam da hiç bir zaman

Tamam psikolog hanım kızınız varsa yada olursa ona bu şekilde yaklaşırsınız. Ben kötü bişey demedim konu sahibi de ben değilim.
Kızım olmaz artık, erkek annesiyim. Şu an yaşları çok müsait değil (Şimdilik doğa, insan,hayvan sevgi ve saygısı) anlayabilecek yaşa geldiklerinde onlara...

" Kızların bir obje olmadığını, karakteri güzel olduktan sonra ailemize bakire değil, boşanmış diye yaftalamadan bir evlat daha getirebileceklerini, bakirelik hassasiyeti olan kızlara saygı duyması, cinselliğe zorlamaması gerektiğini, çükü ile aklının yer değişip yapacağı eylemi onaylamadığımı, kısacası kim olursa olsun saygılı olmasını" öğreteceğim siz hiç merak etmeyin.

Bakire olmamak hiç bir sorun degil gayet normal birşey. Çevre ve yaşantıyla alakalı bu baskı dinine düşkün bütün bir insanlar siz anlayın işte biz namusluyuz senin evleneceğin adam da namuslu diye baskı yapılıyor bir kadının degeri zar olarak gördükleri için böyle oluyor zar yoksa sende yoksun kafalarındalar ama erkek için bunun lafı bile olmaz. Ben yigenime kızmıyorum kızamam da genç kız onun da bir bedeni istekleri arzusu var sadece yanlış ailede yanlış şeyler olunca böyle sonuçlar oluyor kafaları böyle çalışıyor
Bilinçli olduğunuz için tebrik ederim öncelikle. Yeğeniniz zaten aklı başındaysa onda zar yok diye olay çıkaracak 'adamla' evlenmez. Yani demek istediğim bu. Evleneceğimiz kişiyi seçebiliyoruz neticede. Ailemizi seçemediğimiz için ona bir şey diyemeyiz. Ona göre eş seçer kendisine. Bunda drama yaratacak durum yok. Sizi anlıyorum ama gerçekten bu durum artık eskisi gibi değil. Aile de tutup da zorla biriyle evlendirecek yapıdaysa yeğeniniz kendi hayatını kurtarır umarım.

Arkadaşınız için çok üzüldüm keşke bu duruma getirilmeseydi. Cinsellik ayıp bir şey degil ama ayıpmış gibi gösterildi bu yüzden azgınlık arttı bir çok insanda çok üzülüyorum halbuki herkes özgür ve herkes kendi günahını yanacak

Şuan bir gelişme varmı çocukla ilgili ailesiylemi sizlemi

İnsanlar eşya mı? Gerçekten cinsellik yaşayanları böyle kullanılmış eşya gibi görmek neyin nesidir. Senin gibilerin zihniyetinde olanlar yüzünden bu ülkede kadınlar cinsellik yaşadı diye erkeğin elinin kiri olarak görülüyor.

Yaşı küçük ama aklı artık cinselliğe erecek dönemdekilere cinsellikle ilgili böyle şeyler konuşulmaz. Cinsellikle ilgili vereceğin bilgi öncelikle reşit olması gerektiğini, korunmayı bilmeden öğrenmeden asla bunu yapmaması, bilmediği yerde/otel/günübirlik kiralanan yerlerde bir erkekle yalnız kalmaması gerektiği, birlikte olacağı kişiyi tanıması gerektiği, bunu alkollüyken yapmaması gerektiği üzerine olmalıydı.

İnsanları böyle cinsellik konusunda baskılıyorsunuz, kadınları erkeklerin açması gereken hediye paketi olarak ilk gecesine kadar bekletiyorsunuz, cinsellik yaşamak yanlış vs. Sonra toplum neden böyle, sonra neden bir sürü cinsel hastalık daha genç yaşta bulaşıyor.

Sen evlilik öncesi cinsellik öncesi birliktelik yaşamamış olabilirsin ama insanlara böyle cinsellik yaşadı diye kullanılmış eşya tavırlarına bürünemezsin. Bu satırlarıda daha önce cinsel birliktelik yaşamamış biri olarak yazıyorum.

Hiçbir erkek bir kadına ilk defa kendisiyle birliktelik yaşadı diye değer vermez, sevgi göstermez. Duygusal ilişkiler bu kadar basit değil.
Bu yorumun alnı olsa da öpsem ya! Seni ayrı öpsem yesemmmmm?????

Kız reşitmiş, ailesine söyleyipte dövdürmenin anlamı ne bunda fikir alınacak bir şey bile yok. Ayrıca annene söyle diyip durmuşsun kıza belki baskı altında hissedip söyleyecek, yengende abine yetiştirecek, sonra o kızdan hayır beklersiniz. Alıp yeğenini karşına oturtup okuması kendi ayakları üstünde durması için öğüt verebilirsin, illa cinsellik yaşamak istiyorsa korunma/bulaş durumlarında öğüt verebilirsin, tutup özelini anne babasına dökmen çok yanlış olur.
Birde babasından bu kadar korkan kız nasıl 17 yaşından beri cinsellik yaşar orasıda ayrı, bu olay patlarsa ilk seviyorum diyene kaçar bu kız

kiz reşit bunu ailesine soyleyerek ne kazanacak acaba o ya da siz ne kazanacaksınız? ben kızın yerinde olsam ne size söylerdim ne de kimseye. kimse kimsenin kıçının bekçisi değil kimbilir kimler neler yapıyor. hala olsam yani sizin yerinizde olsam da hayatta karışmam bana ne.

Maalesef olan olmuş. Umarım hatasını tekrarlamaz. Aile bilse ne olacak bir dünya kavga kıyamet. Bana genel anlamda söylememn iz gerektiği anlamı çıktı. Karar tabi ki sizin. Söyliecekse yeğen söylesin ama ilk size anlattığını söylemesin

X