Yemek sırasında

Son iki aydır akşam yemeklerimiz saat onda yeniliyor.
Eşimin kursu nedeni ile.
Haliyle adamın bırak konuşmaya yemek yemeye dermanı kalmıyo.
Ama eskiden böle değildik.
Eski düzenimi özledim yaa.

muhabbet bize fazla yakın değil tatlım ben konu açarsam oda dikkatini çekecek bir konu ise konuşmaya katılır yoksa da ben kendi kendime konuşup bitirdikten sonra da bi ara beni duyuyor herhalde ki özür diliyor ve ne demiştin deyince de ben kopuyorum ve susup mutfağa gidiyorum...ama bazen de gerçekten çok güzel muhabbet ederiz ama yemek ve tv ikilisinden bana pek zaman ayıramıyor...

Gün içinde neler yaptığımızı konuşuruz.
aramız naneliyse konuşmadan yemeğimizi yer masadan kalkarız.
Yorgunsak ikimizde çok gevezelik etmeyiz gene..
Ruh halimize göre değişim gösteriyor..
yerimseniben

aynen bizdede aynı durum. yemekte eşim hiç konuşmaz. ben birşey sorarsamda yemekten sonra konuşuruz der. sonrada genelde tv karşısına geçer. fazla sohbet edemiyoruz bu yüzden. tabi bu durum her zaman böyle olmuyor,arada güzel sohbetlerimizde oluyor. ama ben daha fazla olsun istiyorum. gözlemlediğim kadarıyla erkekler evde çok fazla konuşmuyorlar. yanlız değilim diye düşünüp kendimi bu şekilde avutuyorum.:1rolleyes:

Gün içinde neler yaptığımızı konuşuruz.
aramız naneliyse konuşmadan yemeğimizi yer masadan kalkarız.
Yorgunsak ikimizde çok gevezelik etmeyiz gene..
Ruh halimize göre değişim gösteriyor..
yerimseniben

Aynen... Ama genellikle günümüzün nasıl geçtiğiyle ilgili konuşuruz.
Bu durumda sanırım son zamanlarda aramız pek nanelenmemiş ve
pek yorulmamışız. :roflol::roflol:

Benim eşimde yemek yerken hiç konuşmayı sevmez.Bende konuşmadan duramam anlatırım gün içinde yaptıklarını ben konuşmaya okadar dalmışımkı.tabı oda yemek yemeden arada fırsat bularak kısa cevaplar verir bana:roflol:Tabi o yemeğini bitirmiş oluyor haliyle bende tek başıma devam ediyorum yanımda durmasını isterim ama biraz durur sıkılır.bende masadan yıyesım varsada kalkarım tek basıma hıc sevmem.sırnaşık şeysırnaşık şey

eşim sık sık ş.dışında olduğu için ist.a geldiğinde ya dışarıda yemek yeriz yada annemlerde yemek sırasında bazen konuşuruz bazen konuşmayızz.
bence sohbet içinde uygun bi yer değil.hep kısa cümleler kullanılır dikkatin dağılır vs... dolayısıylaa konuşmasakta takmam

biz yemek yerken çok güzel sohbetlerimiz oluyor. Gün içinde naptik, neler oldu bitiği bazen havadisler oluyor. Bunları yemek sırasında paylaşiyoruz.Bazen yemek biter halen masada oturur sohbet ederiz. :1hug:

Benim eşimde yemek yerken sürekli tv izler. =) Artık tv nin yerini değiştirmeyi bile düşünüyorum. Görüş açısında olmayan bir yere :enbuyukkk:

Biz de yemeğimizi televizyonun karşısında yeriz. Ama ben anlatacak mutlaka bir şeyler bulurum,adamın kafasını bir güzel şişiririm.jeyyar
Zaten benim sesim çıkmıyorsa kesin bir sorun var demektir evde. O yüzden kocam mümkün olduğu kadar benim konuşmamı ister,sorun bile olsa küs durmuyayım diye.:dilcikar:
Hele özel gecelerde tanışma yıldönümü gibi sohbetimiz hiç bitmez. Yemek biter,içki biter,bizim muhabbettimiz bitmez.:nazar:

Sofrada konusmak bizim için çok önemli. Konusabildigimiz tek yer, soframizdir.
Esim bugün iste ne yaptigini, yapilacak evraklari anlatir. Ben ise bugün isleri tutugumu, nereye gittigimi kiminle gôrüstügümü! Oglumun okulu nasil geçti, onu merak eder sorariz. Maceralarini anlatir. Yemek bitikten sonra, ben bulasik yikarken kocacim kûçük bebise bakar yaninda. ve halen sohbet ederiz. Sonra bir güzelce salona geçeriz. çay, çerez vs sv televizyon izleriz. Aksamalari çok seviyorum yaaa :asigim::asigim:

bizim sofra genelde harp meydani gibi esim kendini yemege kaptirir gozu birseyi gormez nefes bile almaz adamcagiz yemek yerken:KK70: bir oglum var ona yerine otur yemegini ye diye surekli bagirmak zorunda kalirim , esime yavas ye ogluma cabuk ye masada harp ederiz genelde :roflol: ... ama yemekten sonra masadan 1 saat kalkmayiz o sigarasini icer bir yandanda muhabbet ederiz

Gün içinde onu çok özlüyorum. Bu yüzden akşamları mutfak masamızda hem yiyip hem sohbet etmeyi çok seviyorum. Bütün gün neler yaptığımı, yeni çıkan filmleri bır bır bır çenem hiç durmaz. Ama o genelde yemeğimizi bitirp salonda konuşalım diyor.:mymeka:

ben yemek yerken konusmayi hic sevmem konusmayi deil etrafta ses oldugu zaman bile yemekmi yedim nereme yedim anlamam ben konusmayinca oda konusmuyo. tv yide iyice kisiyorum.masadan kalktiktan sonra gun icinde olanlari konusuyoruz

X