Yemek mi beni yapıyor ben mi yemeği ?

Ben de sevmiyorum ama çaktırma eşine

Yürüüüü kim tutar seniiiii

hamileyken her seyi yapardım.kokulara hassasiyetim yoktu.tek hassasiyetim dogranırken kokan ve tencerede kavrulan sogan kokusu...mahvolurdum.kapıları kapatırdım üstune.yani hamile degilken severek yaptıgım isten hamileyken midem bulanırdı.5 sene oldu dogum yapalı bazen hala o pisen sogan kokusu alır beni benden.

Ama yine de evde pisen tencere bana huzur verir.benim icin evde kaynayan tencere düzendir, huzurdur.Ben de öyle cok yemek yapmazdım eskiden.pratik seyler, dısarıda yemeler falan.ama koku icin degil.zaman darlıgından.diyet yaptıgım zamanlar mecburen evde yiyordum.öglenleri uanımda göturüyordum.ve 10 cesit yemek yapmamak icin ev halkının da yiyebilecegi ana yemek pilav salata mutlaka olurdu.zayıfladikca yemek yaptım.zaten severdim yemek yapmayı iyice bağlandım bu işe.simdi yemek olmadigı günler ben huzursuz oluyorum.bir menemen yapilır gerekirse yine de evde yenilir o yemek.dısarda yemeye ben söylenirim artık.

Demem o ki kendinizi zorlayın.yapa yapa alısıyor insan o düzene.zaten kaç kisisiniz orta boy alın soganlarınizi cok kucük alnayın.bir yemege bir tane yetiyor.tık tik dograyıverirsiniz.bir de ben menü yapiyorum kafamda haftalık.pazara gidiyorum mutlaka taze alıyorum.bütun o hengame yemek yapmaya iştahlandıriyor beni.belki sizi de kamçılar.ama tabi sevmeyince sevilmiyor iste.

az bekleyin oğlum karnımız acıkınca içip doyabileceğimiz hap icat edecekmiş

benide en çok yoran ne yapsam derdi. yapmaktan daha sıkıcı. her gün her gün yemek mi yenir yahu
Valla oğlunuza söyleyin elini çabuk tutsun,15 yıla kalmaz kaynana olurum,o keyfi yeni yetme çırpı bacaklılara bırakamam

Katılıyorum,ama çıtayı kv yükseltmiş:))
Ben de oğlanlar sevmese de çorba koyuyorum az da olsa tabaklarına,bir çok şeye de alıştırdım zor da olsa.
Evde her gün en sevilenler pişemez,oğlanları gelinlere defosuz teslim edeyim de gerisi onlara kalmış
Güzellikle alıştırsınlar kendi düzenlerine

Vallahi mecburiyetten yapilan yemegi merak ettim guzel oli mio japon dostlardan bnde umitliyim pis daginik kocaya da cozum bulurlar diye bkliyorum

Vallahi mecburiyetten yapilan yemegi merak ettim guzel oli mio japon dostlardan bnde umitliyim pis daginik kocaya da cozum bulurlar diye bkliyorum

Uyduruk yemeklerim güzel oluyor fena değiller, ev işi yapan robotla kocayı hizaya getirirsiniz, robotu halı çırpma programına ayarlayıp verirsiniz kocayı eline silkeler çırpar tozunu attırır

Hahaha konuyu bi an kendim açtım sandım dışardan biri okusa kesin ben sanırdı sizi temizlikte ve düzende sınır tanımam hiçte üşenmem ama yemek konu oldu mu başımı alıp kaçasım geliyor eşim de yemeğini yer gelir çoğunlukla ama oğlum için mecbur yapıyorum bazen kaçamak babaanne de yiyoruz ya da oğlumu yolluyorum o orda yiyor nolcak bu düzen bilmem

Yemek yapmayı seviyorum ama kızartma yapıncaki koku, fırın yemekleri yaparken fırının kapağını açacağım zaman üzerine buharının fırlarcasına beni buhar banyosu yaptırmasından nefret ediyorum yani yalnız değilsin

Bizde arada babanne annaneye kaçıyoruz inan oğlum olmasa evde yemek yemicem kim çıkardı bu yemek işini hele de bu yöresel lahanalar dolmalar bayılıyor oğlum ..
Oğlum diyor ki anne bak babannemden al tarifini hmm tmm olur diyorum eve gelince unutturuyorum..
lahana yemek isteyen babanneye diyorum eşimle oğluma.. naşşşş

Yazının giriş bölümü seviyorum diye başlayıncaaa elime oklavamı almıştım neyse ki gelişme ve sonuçla iyiye bağlandı yırttınn

sevmeyince sevilmiyor kısmına katılıyorum..
zorlama ile yapılan işin hiç-bir anlamı yok kapsüllerimizi verip bizi başka bi gezegene yollasalar ancak

Ama tamam da derlerse eşine iyi bakamıon vb gıcık olmaz mısın
koca adam bana mı zimmetli ben oğlumdan sorumluyum canım bizim buralarda öyle fütursuzca sallayacak biri yoktur ..
Adam da bilir yemek yapmaktan haz etmediğini kalkar hazırlar hazırlamazsa içinden gelirse ben hazırlarım ha yok gelmezse dışarıdan söyler gelir ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…