Yemek mi beni yapıyor ben mi yemeği ?

:KK70:
Uyduruk yemeklerim güzel oluyor fena değiller, ev işi yapan robotla kocayı hizaya getirirsiniz, robotu halı çırpma programına ayarlayıp verirsiniz kocayı eline silkeler çırpar tozunu attırır:KK70::KK70:
Ayyy neguzel olur silkelenmis koca :temizlik::KK70::KK70:

O zor bu zor demeyin işlerinizi kolaylastirin- pratikleştirin.Kadın hergün soğan dograyip agliyor. 5 tane doğra 1 kere ağla.At difrize dimi.Aparatif uydurmasyonik takılın her şey olur.
Difrize sarmisaktq atın.Birseyler atın ya da gidin bi yerden kendinizi atın.
Neyse arkadaslar benim de yemek derdinden psikolojim etkilenmis.:hamarat:
mesele soğan sarımsak meselesi değil bence:) kadın olmak çık zor ev iş çocuk bak temizlik yap ütü yap her gün ne pişireceğim derdine düş :)

S.a kızlar başlıktan da anlaşılacağı üzere yemek yapmak benim için bir eziyet ..:KK43:
O soğanları soymak doğramak , doğrarken gözlerimin yanması , kızartmalardaki kokunun üzerime sinmesi .. Bunlar bana çok sıkıntı veriyor ne yapsam sevmiyorum yemek işini:KK12:
Temizlik desen hergün siler süpürür bal dök yala heryer düzen nizam on numara ama şu yemek işi yok muuu beni çıldırtıyor:KK34::temizlik:
Çok şükür ki eşim iş yerinde yemeklerini yiyip geliyor ama oğlum okuldan gelince babannesinin lezzetli yemeklerini arıyor :bicak:

Keşke sihirli bir değnek mutfağıma değse de herşey hazırlansa:KK72:

En sonunda Çıldırıciğimmm:KK42::confused:

Konu aynı dertten muzdarip kişilerle dertleşmek içindir :KK28:
Yemek yapmayı sevenler gelmesinnnnn :sinirli::lülülü:

Saygılarr Hörmetleeerr:KK52:
eşin iş yerinde yemek yiyormuş derdin ne canım oğlun için makarna tavuk köfte çocukları kandırmak kolay:) ben her gün yemek pilav salata menü derdine düşüyorum

Bizde arada babanne annaneye kaçıyoruz inan oğlum olmasa evde yemek yemicem kim çıkardı bu yemek işini hele de bu yöresel lahanalar dolmalar bayılıyor oğlum ..
Oğlum diyor ki anne bak babannemden al tarifini hmm tmm olur diyorum eve gelince unutturuyorum..
lahana yemek isteyen babanneye diyorum eşimle oğluma.. naşşşş:KK67:
Bizim de hamur islerini oglum cok sever bende ugrasmayi hic sevmem dolmalar sarmalar cok zaman aliyor tek kisi yapip ugrasana kadar ohoooo :)) dolma, sarma, borek, corek herseyde babaannenin kapisindayiz :) Allah razi olsun o da yapar biz ne istiyosak :) Ikinci de yolda bakalim o da gelince mecbur bi duzen kurmak zorundayim zorluyorum kendimi biseyler yapmak icin :)

Soğanları doğranmış ve dondurulmuş alabilirsiniz ,ben bulunduruyorum buzlukta hep,doğramak istemediğinde ordan alıp kullanıyorum. Yemek yaparken atıyorum ıspanak mı aldım,onu iki yemeklik alırım,yıkar ,kurutur yarısını buzluğa atarım,hazırda malzemem olur. Karnıbahar,pırasa'da aynı şekilde iki yemeklik alır temizler,doğrar atarım buzluğa. Bakliyat yapacaksam yine iki yemeklik haşlarım,yarısını buzluğa atarım. Köftemi yumurtasız yaparım,genelde fazla yaparım,buzluğa atarım ,her zaman hazır olur,yiyeceğimiz kadarını alır kullanırım.
Bu tip ufak hazırlıklar her zaman işime yarar. Canım hazırlık yapmak istemediğinde elimin altında bulunan malzemelerden alır kullanırım.
Sizde deneyin derim.
Bende bayılmıyorum yemek yapmaya ama hazırlığım olunca iki dakikada koyuyorum ocağa. Pek vaktimi almıyor.

bende sevmiyorum yemek yapmamak için elimden gelen her fırsatı kullanırım :KK70:
ama nedense fırında yapılan yemekler bana daha kolay geliyor elimde olsa her şeyi fırında yaparım :KK70:

Ha bu arada konu sahibi ben lens kullanıyorum görme bozukluğum için , soğan vız geliyor bana , lensle soğan doğradığım tek bir sefer gözüm yanmadı. Görme bozukluğunuz varsa gözlük değil lens kullanabilirsiniz :KK45:
bu hoşuma gitti görme bozukluğum yok ama soğan doğraya doğraya bu gidişle olacak sanırım :KK70:

Soğanları blenderdan geçirip , tavada kızartma yerine fırına atarsan daha bir çekilir hal alır bu durum.

Herşeyin pratiğini keşfetmek bizim elimizde. Elinde uzun uzun uğraşırsan elbette sıkar seni.

X