Yemek mi beni yapıyor ben mi yemeği ?

Bir de madem sevmiyorsun yemekleri bol bol yap iki üç gün gidecek kadar canım. Bu da bir çözüm olabilir.
Ne pişireceğim derdi için de nefis yemek tarifleri uygulaması var orada menüler de verilmiş günlük. Belki fikir olur.

Bir de madem sevmiyorsun yemekleri bol bol yap iki üç gün gidecek kadar canım. Bu da bir çözüm olabilir.
Ne pişireceğim derdi için de nefis yemek tarifleri uygulaması var orada menüler de verilmiş günlük. Belki fikir olur.
O uygulama telefonuna yüklü ben yapmaya birşey bulamıyorum demiyorum ki yapmayı sevmiyorum nefret ediyorum oğlumda asla bir öğünde yediğini diğer öğünde görmek istemez ki iki uç günlük yemek neymiş valla bende yemem o şekil..mecbur günlük yapıyorum ama mecburiyetler canımı darlıyooo imdat diyorum oof

Güzel ve değişik yemekler yaparım ama ne yalan söyleyeyim sevmiyorum şu yemek işini.

Kayınvalidem sağolsun kızıma bakmaya geldiğinde bi tencere yemek atar muhakkak ocağa :halay:

Alıştım ben de tembelliğe haftasonu bile yemek yapasım gelmiyor :rapci:

Yemek yapmayi sevenler gelmesin demissin ama gelecem banane :KK48:
Ne yapacagima karar verdikten sonrasi mesele degil benim icin. Hele ki kocam begensin diye ozene ozene kavurur, baharatini ayarlarim.. Bunlar cok mutlu eder beni. Fakat calisan kadin olarak isten geldikten sonra yemek yapmak tam bir eziyet. Cok yorucu geliyor. Yine de yemek yapmayi. Yeni seyler denemeyi cok severim. Bence bu kisiden kisiye gore degisiyor. Kimisi yemek yapmayi sever. Kimisi utu yapmayi. Kimisi her gun dip kose silip supurmeyi. Kimisi de hicbirini :KK48:
Valla Allah kolaylik versin. Insanin sevmedigi seyi yapmaya mecbur olmasi eziyet olur.

Soğan doğrarken, deniz gözlüğü takıyorum.. gözlerim acımıyor.. kızartmayıda balkonda yapıyorum.. fırında veya yemek yapmak.. beş dk hazırlanması.. pişmesi yarım saat..
Gulsemmiki:) kizarmisinizki. Deniz gozlugumu:) cekmecedemi duruyor? Bicaklarin yanin da falan..neyse yazmayayim ben yaa.

Bence sizi yemek yapmaktan asil sogutan sey oglunuzun tavirlaridir:) Benim esim de ayni senin cocuk gibi sanki gurme mubarek:)) Eskiden yemek yapmayi severdim, ozellikle de farkli tarifler denemeyi. Ama esim yeni tatlara acik olmadigi icin hep belli yemekleri yapiyorum artik onda da birseyi tutturamasam tadi degisik geliyor yemegi yiyemiyor. Gel de yemek yapmaktan soguma:kızgın:

Evet gurme besliyoruz evde vallahi zoorrr

O uygulama telefonuna yüklü ben yapmaya birşey bulamıyorum demiyorum ki yapmayı sevmiyorum nefret ediyorum oğlumda asla bir öğünde yediğini diğer öğünde görmek istemez ki iki uç günlük yemek neymiş valla bende yemem o şekil..mecbur günlük yapıyorum ama mecburiyetler canımı darlıyooo imdat diyorum oof
Ayy sen bayağı bi soğumuşsun yemek pişirmekten kıyamam :) kocana yıksan yemek işini nasıl olur ki :KK53:
Sen de yardım edersin de o sadece pişirme işini yapsa. Becerebilir mi?
Bir de başkasının yemeğini de sevmezmişsin ama belki birini tutsanız yanında yapsa yemekleri temizliğinden vs emin olsan yerdin belki

Güzel ve değişik yemekler yaparım ama ne yalan söyleyeyim sevmiyorum şu yemek işini.

Kayınvalidem sağolsun kızıma bakmaya geldiğinde bi tencere yemek atar muhakkak ocağa :halay:

Alıştım ben de tembelliğe haftasonu bile yemek yapasım gelmiyor :rapci:
Allah razı olsun kv den kız ama bir bırakırsa yapmayı korkarım benim gibi olacan sende :KK17:

Ayy sen bayağı bi soğumuşsun yemek pişirmekten kıyamam :) kocana yıksan yemek işini nasıl olur ki :KK53:
Sen de yardım edersin de o sadece pişirme işini yapsa. Becerebilir mi?
Bir de başkasının yemeğini de sevmezmişsin ama belki birini tutsanız yanında yapsa yemekleri temizliğinden vs emin olsan yerdin belki
Koca yapıyor arada ama hepten de ona yıkamam yazık adama hem çalış sonra gel evde yemek yapp kıyamam ..
Başka birinin yemeğini yiyemem görsem de istemem annelerimizin ancak yiyorum ya

Ayy canim ben simdi yarinden itibaren burada almis oldugum taktiklerle basliyorum yemek yapmayi sevmeye hahayyy gulmek den yazamiyorum. 1 adet deniz gozlugu, 1 adet deniz kollugu veya simit palet hani yemek yapmatlyi sevmiyoz ya boguluruz falan diye neme lazim..bak deneyelim basari olacak bence..

Yemek yapmayi sevenler gelmesin demissin ama gelecem banane :KK48:
Ne yapacagima karar verdikten sonrasi mesele degil benim icin. Hele ki kocam begensin diye ozene ozene kavurur, baharatini ayarlarim.. Bunlar cok mutlu eder beni. Fakat calisan kadin olarak isten geldikten sonra yemek yapmak tam bir eziyet. Cok yorucu geliyor. Yine de yemek yapmayi. Yeni seyler denemeyi cok severim. Bence bu kisiden kisiye gore degisiyor. Kimisi yemek yapmayi sever. Kimisi utu yapmayi. Kimisi her gun dip kose silip supurmeyi. Kimisi de hicbirini :KK48:
Valla Allah kolaylik versin. Insanin sevmedigi seyi yapmaya mecbur olmasi eziyet olur.
:sopa: yürü kız git sen de yemek yapmayı sevenler baharatlar soslar katanlar diye konu açç .. :KK70:

Ayy canim ben simdi yarinden itibaren burada almis oldugum taktiklerle basliyorum yemek yapmayi sevmeye hahayyy gulmek den yazamiyorum. 1 adet deniz gozlugu, 1 adet deniz kollugu veya simit palet hani yemek yapmatlyi sevmiyoz ya boguluruz falan diye neme lazim..bak deneyelim basari olacak bence..
:confused::KK70:

Sogani dogru soyar ve dograrsaniz goz de yakmaz koku da yapmaz.
Youtubedan video izlemenizi tavsiye ederim.
Ben bazen gunde 2 3 cuval yapiyorum. En dip kismini atin. Kokuyu yayan yer orasi. Yemegin de tadini bozar zaten.

Soğan doğrarken, deniz gözlüğü takıyorum.. gözlerim acımıyor.. kızartmayıda balkonda yapıyorum.. fırında veya yemek yapmak.. beş dk hazırlanması.. pişmesi yarım saat..
Şnorkel de takiyor musun? :KK48:
Soganin gozu acitmamasi icin iki yontem var.
Ya sogani dogramadan 10 dakika once ortadan ikiye bolup tuzlu suya yatiracaksiniz ya da sogani siz dogramayacaksiniz. Soyleyeceklerim bu kadar. Sevgilerle.. :KK52:

Ben Japon dostlarımızdan ümitliyim, nasipse ev tipi bir robot yapacaklar, çamaşır, bulaşık, ütü, yemek her işi yapacak, robot Japon işi, marifetleri Türk işi olacak, böyle bir robotun satışına başlasınlar ilk siparişi ben vereceğim, başta bulaşık olmak üzere bir sürü ev işini hiiiiç sevmiyorum.
Yemeği mecburiyetten evdekiler aç kalmasın diye yaparım, bana kalsa gereksiz bir iş :KK14:

X