Yaza Merhaba Çekilişi

kayacan 5dk engelenine takılıyorumda.
şimdi kendinisi internetten yapsa. sonra dilekçeyle diploması götürse ösym merkeze olmazmı

Kader denen bir şey siz kadere iman etmedinizmi? Onlar orda ölmeseydi farklı şekilde ölecekti ömürleri bitti .Kimsenin garantisi yok. Herkesin alacağı nefesi sayılıdır.

sevgili çekiliş hatunları :)) öncelikle konumuz farklı bi konuya kaydı çünkü hakikaten çok üzücü kahredici bir durum....herkesin düşüncesine maneviyatına saygımız sonsuz...bu yüzden biz burayı tartışma bölümünne dönüştürmeyelim.....
..........böyle durumlarda insnaların birbirnie bakış açısı değişiveriyor bu yüzden fevri tepkiler vermemeliyiz...güzelce konuşup anlaşmalıyız

................

ÖLENLERE RAHMET KALANLARA SAĞLIK DİLİYORUM ...
DUA DAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK...VE DE LÜTFEN DUYARLI OLALIM
Kİ EN BASİTİNDEN KIRMIZI IŞIKTA GEÇİP CANA MALA MAL OLAN TRAFİK CANAVARLARINI BİLE GÖRÜP POLİSE ŞİKAYET ETMEYEN Bİ MİLLETİZ....EN BASİTİNDEN BU VE BUNUN GİBİ DURUMLARA DİKKAT EDELİM LÜTFEN

Kader denen bir şey siz kadere iman etmedinizmi? Onlar orda ölmeseydi farklı şekilde ölecekti ömürleri bitti .Kimsenin garantisi yok. Herkesin alacağı nefesi sayılıdır.

daha toprağın altında çıkarılmayı bekleyen kim bilir kaç kişi var? daha ulaşılamamışken bu yorumlarınız çok acı. Allah size vicdan ihsan eğlesin.

kadere iman etmekten bahseden insan, başına gelen bütün olumsuzlukları kader diye nitelendirip boynunu büküp oturur. siz öyle misiniz? ben şöyle geldim bu günlere bunu yaşadım diye konularını okudum başka biri heralde... kader diyip geçiniz o zaman bunları...

o işçilerinkide , o yerin 2 km altında zehirli gazdan dolayı ölüp de daha ulaşılamayanlar var ya hani onlarınki kader değil ihmalsizlik..

neyse demeyeceğim başka bir şey. psikolojiniz etkilenmesin. hassasmışsınız ya.

Ben çekilişten çıkıyorum. Siz devam edin. Bana gamzeli çıkmıştı ben ona gönderirim hediyelerini bana göndermesin kimse bişey

daha toprağın altında çıkarılmayı bekleyen kim bilir kaç kişi var? daha ulaşılamamışken bu yorumlarınız çok acı. Allah size vicdan ihsan eğlesin.

kadere iman etmekten bahseden insan, başına gelen bütün olumsuzlukları kader diye nitelendirip boynunu büküp oturur. siz öyle misiniz? ben şöyle geldim bu günlere bunu yaşadım diye konularını okudum başka biri heralde... kader diyip geçiniz o zaman bunları...

o işçilerinkide , o yerin 2 km altında zehirli gazdan dolayı ölüp de daha ulaşılamayanlar var ya hani onlarınki kader değil ihmalsizlik..

neyse demeyeceğim başka bir şey. psikolojiniz etkilenmesin. hassasmışsınız ya.

Benim vicdanımı siz sorgulayamazsınız

Son düzenleme:

yektacım çok şükür kadere de inanıyoruz ama kader o kadar innce detaylı bir şey ki kader bizim alnımıza yazılan Allah'ın bize tayin ettiği yazıdır ama irademizlede yön veriyoruz hayatımıza rabbim bizi kukla gibi yönetmiyor ki yaşanılan şeylerin önlemini almak biz insanların elinde tabi ki sayılı nefesleri orada son bulmuş ama rabbim herkese akıl fikir vermiş bunların önlemlerini alınması için mutlaka bir fırsat sunulmuştur ama gözardı edidiğinden bugün orada can pazarı yaşanılıyor. kaderimiz neyse onu yaşayacağız diyerek kimse hiçbirşeye dikkat etmez ise neden çalışıyoruz ki ne için mücadele ediyoruz nasıl olsa rabbim bizim rızkımızı verir diye neden evlerimizde oturmuyoruz birde olaya bu yönden bakmak lazım

kızlar yapmayın böyle yaa..
ortada bir ihmal varsa tabiki cezalandırılıcak bu tarafta değilse de diğer tarafta lütfen birbirinizle münakaşa etmeyin..
birlik olmamız dua etmemiz gereken bir zamanda birbirimize düşmeyelim lütfen...

kızlar yapmayın böyle yaa..
ortada bir ihmal varsa tabiki cezalandırılıcak bu tarafta değilse de diğer tarafta lütfen birbirinizle münakaşa etmeyin..
birlik olmamız dua etmemiz gereken bir zamanda birbirimize düşmeyelim lütfen...

evet zey haklısın birlik olup dua etmemiz gerek... hani diyorum bir mucize olsa da çıkarılayamanlar içinden hala sağ olanlar olsa..dua ediyorum inşallah böyledir diye. . . elden başka bir şey gelmiyor..

ceylin yazdığın olaya çok üzüldüm.. hayat bazı insanlar için çok çok zor ve insanlar gerçekten çok acimisız..
arkadaşlar zeynep'e katılıyorm tatsızlık olmasın aramızda herkes üzgün gergin bugün zaten bi de kendi aramızda huzurszlk olmasın :KK43:

Son düzenleme:
evet zey haklısın birlik olup dua etmemiz gerek... hani diyorum bir mucize olsa da çıkarılayamanlar içinden hala sağ olanlar olsa..dua ediyorum inşallah böyledir diye. . . elden başka bir şey gelmiyor..

inşallah Allah'tan ümit kesilmez..
yer gök dua üstüne ayakta duruyor..
inşallah güvenli bir bölmede bekliyolardır..
ama kuru kuruya tartışarak birbirimizin düşüncelerini yorumlayarak bir yere varamayız..
insan yeri geliyor annesi babasıyla aynı kandan kardeşiyle aynı fikirde olamıyor..
herkes otursun madendeki kardeşlerimiz için zor durumdaki Ümmet-i Muhammet için dua etsin..

kızlar, ben dün kendimi bilmeden yattığım için, bu maden ocağı olayından az önce haberim olduuu :KK14::KK14::KK14:

205 kişi, 205 aile :KK14:

Allahım, sen ölenlerin ailelerine sabır ve dayanma gücü ver... :KK14:

3 günlük ulusal yas ilan edilmiş...

Son düzenleme:
inşallah Allah'tan ümit kesilmez..
yer gök dua üstüne ayakta duruyor..
inşallah güvenli bir bölmede bekliyolardır..
ama kuru kuruya tartışarak birbirimizin düşüncelerini yorumlayarak bir yere varamayız..
insan yeri geliyor annesi babasıyla aynı kandan kardeşiyle aynı fikirde olamıyor..
herkes otursun madendeki kardeşlerimiz için zor durumdaki Ümmet-i Muhammet için dua etsin..

kızlar, ben dün kendimi bilmeden yattığım için, bu maden ocağı olayından az önce haberim olduuu :KK14::KK14::KK14:

Zeyy ben çekilişten çıkıyorum. Bana kimsenin hediye göndermesini istemiyorum. bana gamzeli çıkmıştı ben göndemk istiyorum hediyelerini ona aa eger kendi istemezse göndermem isterse memnun olurum ve de gönderirim.

İnsanları karalamak okadr kolayki duygusuz ve vicdansız oldummmm. Birilerinin hakkı aranacaksa burada klavye arkasından değil resmi yerlere başvurarak aranmalı. Laf değil icraat lazım 3-4 gün sonrada bunlaar unutulur gideeer yine gülüşmeler devam eder. Olan ölenlere olur

Merhaba kızlar kendini en kotu hissedenlerden birisi de benim. Hic haberim olmadan gidip dün gece konserde eglendim. Bugün igrenc hissediyorum. Oturdum agladim okulda. Nasil haberim olmaz nasil eglenirim :KK43:

Allah tüm canini kaybedenlere rahmet eylesin. Tum yakinlarinin basi sagolsun. Canin cok sıkkın cok sucluyorum kendimi.

Geçmişi okumadim gerginlik çıkmış sakinlesin olur mu:KK43: birbirimizi kirarak bi yere varamayiz ki.

Zeyy ben çekilişten çıkıyorum. Bana kimsenin hediye göndermesini istemiyorum. bana gamzeli çıkmıştı ben göndemk istiyorum hediyelerini ona aa eger kendi istemezse göndermem isterse memnun olurum ve de gönderirim.

İnsanları karalamak okadr kolayki duygusuz ve vicdansız oldummmm. Birilerinin hakkı aranacaksa burada klavye arkasından değil resmi yerlere başvurarak aranmalı. Laf değil icraat lazım 3-4 gün sonrada bunlaar unutulur gideeer yine gülüşmeler devam eder. Olan ölenlere olur

Canim merhaba.
En yakinimiz ölse bile hayata tabii ki devam edeceğiz.
Ama bu demek değil ki olanlara uzulmeyelim.
Ben de kolay atlatamam olanlari.
Ama o olaya saplantili olarak da devam edemeyiz.
Öyle olmasi Gerekseydi zaman akisi olmazdi ki.
Tabii ki uzulecegiz dua edecegiz.
Bundan normal ne olabilir..
Kader deyip umursamayip devam edemem ben acikcasi..

Canım öfkelerini farklı bişey yazan ılk kişiye yanı sana kusmuslar her zaman olay şey. Kimin ne yaşadığın ne sıkıntılar çektiğini Allahtan baska kimse bilmediğinden burda sana vicdan dileyen ınsanların vicdan sahibi olmaları ihtimalinde nasıl sana boyle acımasız yaklaştıklarını sorgulamak lazım. Kı senin agzindan çıkan tek sey ben kotu haberlerden etkileniyorumken.. Herkesin içini Allah bilir.. Boşver..

X