Yaza Merhaba Çekilişi

günaydınlarrr... tüm Türkiyenin başı saolsun. Allah yakınlarına sabır versin bugün acımız büyük. Allah yardımcıları olsunn

bugün ulusal yas ilan edilmeli :KK43:((((((((

aynen cnm herşeyi devlete yıkmayın devletten sormayın diyorlar birde özel sektör çalışanlarıda devlete güvenemiyecekse kime güvenecek bizim yağımızı çıkarmaya çalışan iş verenlere mi daha 2 gün önce patronla tartıştık izinleri kaldıracağım işi kuralına göre oynayacağım dedi bende hangi kurala göre devletin işçiye verdiği kurala mı senin kuralına göre mi dedim ağzını açıp kelime etmedi. bişi söylese ağzının payını alacak biliyor devletin çalışana hak olarak verdiği agi nin üstüne yatıyor haftada 45 değil 60 saat çalıştırıyor mesai vermiyor 2 hafta olan yıllık izinlerimizin üstüne yatıyor 1 haftayı 1 gün eksik kullandırıyor resmi tatillerde çalışıyoruz. hala adam işi kuralına göre oynayacağız diyor cumartesi aldığımız 1 saat izin gözüne görünüyor.

maden ocağında 15 yaşındaki çocuk kayıp bunun hesabı ailesine mi sorulacak onlarda ekmek derdin deler tabi devlete sorulacak nerde denetleme nerde çocuk işçi çalıştırma yasağı herkey kafalarına göre bu memelekette onlar uyusun devlet büyüsün...

para hırsı bürümüş gönülleri....çalışnın erken çıkması büyük kayıp onların gözünde...aama resmi bayramlarda çalıştırılar..
beş dkka mola verirsin amma da çok kahve içiyorsunuz denir...sistem gider ; oturmayın şunu bunu yapın diye emir verirler...ah ah...ben hakkımızı yiyen işvereni diğer tarafta görecem..şimdi o kazansın sonrası biz kazancaz...

o çocuğa gelince .....ailelerin maddi durumu olmayabilir ancak bir sürü yardım kuruluşu var gitsin yardım istesinler...biz burda ne insanlara yardım veriyoruz....ki onu geçtim...daha 2-3 gün önce 5-6 yaşında ki kız çocukların akşamın karanlığında 8 inde sokakta mendil saatıklarını gördüm şok oldum..8-9 yaşa alıştım ama 5 yaş nedir yaaa...kaçırsalar nolcak ? tecavüz etseler ne olacak....bu suçun sorumlusu ailedir bence...devlet vs. başkası değil....
ihmalleri korumamak devletin kendi suçuı.....!

Gunaydin kizlar .
Özellikle bu ara o kadar aci haberler aliyoruz ki.
Basimiz sağolsun Allah rahmet etsin inşallah..
Bende dun duyduğum bir haberden sonra kendime gelemedim.
Bizim burada akli dengesini yitirmiş biri var..
Ama zararsizdir.
Onu camiye götürüp tecavüz etmişler :KK50:
Fun elim ayagim bosaldi bunu duyunca ..

Yazıklar olsun, o insanları koruyamadık.

Yaşarken bile daha insancıl şartlar sunamadık.

Sonra da 'kader' denilmiyor mu, insan yanıyor.

Gunaydin kizlar .
Ama zararsizdir.

tecavüz mü...kadın mıydı..yahu ailesi yok mu:KK43:
hem de cami de ...ALLAH ım bide hamile kalırsa...Rabbim sen esirge bizleri hepimizi

Gunaydin kizlar .
Ama zararsizdir.
Neeeeeeee!!!!????????:KK47:Allah belalarını versin ş.......zlerrrrr!!!!!!:KK47:

tecavüz mü...kadın mıydı..yahu ailesi yok mu:KK43:
hem de cami de ...ALLAH ım bide hamile kalırsa...Rabbim sen esirge bizleri hepimizi

Erkek canim..
Öyle iri yari biri ki birde ..
Tek kişi basa cikamaz onunla..
En az 5-6 kisiymis zaten :KK50:
Allah belalarini versin bu serefsizlerin.

Gunaydin kizlar .
Ama zararsizdir.

Allah'ım ne günlere kaldık sen bizleri koru yarabbim nasıl vicdansız bunlar insan demeye dilim varmıyor allah belalarını versin...

Aminn..
Ha küçük çocuk ha o adam.
Adi pislikler..

bu kadar mı acizdiniz bu kadar mı azdınız bre pislikler diye bağırasım var nasıl yaşıyor bu adiler bu hayatta insanlık bu kadar mı yerlerde nereye gidiyoruz sonumuz ne olacak yemin ederim acaba nasıl ölücem diye düşünür oldum artık hasta yatağında usulca eceliyle ölenler kaldı mı acaba diye merak ediyorum. illet kanserden, sarhoş sürücüden, sapık sevgili ya da kocadan, kaza kurşunundan ölümleri duya duya psikolojim bozuldu...

bu kadar mı acizdiniz bu kadar mı azdınız bre pislikler diye bağırasım var nasıl yaşıyor bu adiler bu hayatta insanlık bu kadar mı yerlerde nereye gidiyoruz sonumuz ne olacak yemin ederim acaba nasıl ölücem diye düşünür oldum artık hasta yatağında usulca eceliyle ölenler kaldı mı acaba diye merak ediyorum. illet kanserden, sarhoş sürücüden, sapık sevgili ya da kocadan, kaza kurşunundan ölümleri duya duya psikolojim bozuldu...

Allah hayırlı ömür ve hayırlı ölüm nasip etsin inşallah hepimize...

İnan aynilarini bende soruyorum kendime.
Allahtan da mi korkmadiniz ya..
Ne günlere kaldik ya Rabbim..

Kızlaaar hava çok kasvetli böyle olumsuz şeyleri konuşursak negatif enerjiyi üzerimize çekeriz. Konuyu değiştirelim bence. Etkileniyoruz birbirimizdeeeeen:KK31:

Kurbancığıma aldığım bir cici hediyecik daha acaba kime gidiceekk bu tatlı bereket filleri evine bereket getirir inşaAllahh :KK16:

$C780IST058_1_org_zoom.jpg

Erkek canim..
Öyle iri yari biri ki birde ..
Tek kişi basa cikamaz onunla..
En az 5-6 kisiymis zaten :KK50:
Allah belalarini versin bu serefsizlerin.
ya ne deemek bu ya...beş altı kişi mi..bi de erkek mi...RABBim sen bizleri koru hayırlara vesiele kılsın....
ee adam yaşıo mu hala.bişi anlatmıyor mu
Pisliklerrr!!!:KK47:iğrenç yaratıklar!!:KK47:Allah ım sen aklıma mukayyet ol yarabbim.

aklımız çıkıyor dımı :KK43:(

X