Yaza Merhaba Çekilişi

ben nedense acele ettim :26:
hazır olsunlar diye sakız bile aldım

evet sana tabiki ne demekkk

Aynen eylülcümm bende kurbanıma bir sürü şey aldım.Hemen hemen tmamladım sayılır bi kaç bişiycik kaldı alacağım.Sorada işte süsü püsüne uğraşıcam pek beceremem ama bakalımm elimden geldiği kadarrr

kızlar size bişi sorucam cuma günü patronum ve eşi bize çaya gelecekler ikram olarak kek tiramisu ve rulo patates pastası yapayım dedim olur mu sizce çok yiyen insanlar değiller tuzlu bişi yapmayayım diyorum akıl verin kızlar hem benim için kolay olucak işten geldikten sonra hemen keki fırına koyarım tiramisu ve patates pastasını bir gün önceden yaparım diyorum

Biblolardan pek hoşlanmam yani klasik olanlardan mesela melek lii gelin -damatlı cicili bicili şeyleri severım..:) modernden yanayım..

Evim henüz tutulmadı ama hakim rengi pastel tonlarında olucak mobılyamızı seçtik beyaz ağırlıklı yatak odamda aynı sekılde beyaz kullanacagım cogu nevresım battanıye vs de pastel pembe tonları :)

Açıkcası mutfağımla ilgili bir fikrim yok çünkü kiracı olacagım ve evim tutulmadıgı için kafamda birşey belırleyemedım suanda..

bilemiycem oniii

sizin oraları bilmem ama bizde bir yere gidilince eli boş gidilmez. Genelde de tatlı alınır. E alınan tatlıyı ikrama koymadan da olmuyor.
Yani bence iki tuzlu bir tatlı daha mantıklı olur, onların tatlı getirmeleri ihtimaline karşı.

bunları not olayım

Bence kek yapma canım tiramisu ve o rula olan yeterli kek çok fazla yenmiyorr

haklısın cnm dün akşam onu düşündüm tatlı getirebilirler bizde tuzlu da getiriyorlar kuru pasta falanama tuzluyu bir gün önceden yaparsam olmaz ee işten saat 7 de çıkıyorum hangi ara tuzluyu yapıcam haftasonu gelseler iyi olacaktı ama cuma gelicez dediler bişi diyemedim ilk defa gelecekler birgün önceden börek yapıp dolaba koysam akşam çıkarıp fırına koysam olur mu ki:26:

bence 3 tane tatlı yerine 2 tatlı 1 tuzlu yap veya çalışan bayansın 1 tatlı 1 tuzlu yapabilirsin onlarda bişey getirirler herhalde..
oldu bitti...
tiramisu güzel olur ayrıca

böreği hazırla poşetle dolaba koy ama sosunu dökme yumuşar o zaman
ertesi gün fırına verirsin...

Ben de tam onu diyecektim. Benim sık yaptığım bir şey, böreğimi yapıp, streçliyip dolaba koyuyorum. Misafir gelmesine 1 saat kala fırınlıyorum. Dinlendiği için sosunu falan daha güzel özümsemiş oluyor.

Milföylü tarif de yapabilirsin. O da pratik. Sen çünkü tüm gün çalışıyorsun, her şeyi mükemmel yapamazsın.

bence 3 tane tatlı yerine 2 tatlı 1 tuzlu yap veya çalışan bayansın 1 tatlı 1 tuzlu yapabilirsin onlarda bişey getirirler herhalde..
oldu bitti...
tiramisu güzel olur ayrıca

cnm üç tatlı değil 2 tatlı bir tüzlu gibi oluyor patates pastası tuzlu kısır ya da patates salatası yerine daha modern bişi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…