Aile Planlaması Yasmin Mİ? Desolett Mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki kızlar bu hapları içerken sigara içen var mı?herhangi bir yan etkisi olurmuymuş?doktorunuz bu konu hakkında hiç bilgi verdi mi?

yasmin kullaniyorum ve malesef sigara da iciyorum. :eek: kadinlarda sigaranin etkilerinin daha agir oldugu muhakkak ama doktorumun soyledigine gore asiri sigara icenler icin (yani gunde 2-3 tanenin uzerinde) kan yagi gibi sebebplerle damar tikanikligina yol acabiliyormus. zaten 35-40 yasin uzerinde sigara icen kadinlara d.kontrol hapi onermiyorlar mis.

bende yasmin kullanıyorum doktor tavsiyesi ile 8 ay oldu kullanalı ben bu ay bırakıcam 8 ayda 6 kilo aldım (belki yediklerim yüzündendir)ve adetimi cok ama cok azalttı rahatsızlık duyuyorum artık.

bende hic kilo alma olmadi (yasmin kullaniyorum) ama adet azalmasi bende de var onceden 7-8 gun oluyodu simdi 4-5 gun suruyo rahatsiz olmaktan ziyade 4-5 gun olmasi gayet rahat oluyo benim icin ben cok memnunum hapimdan.

ben ialacımı değiştirip yasmine geçmek istemiştim dokotrum hiç gerek olmadığını diğer ilaçların yasminden sadece 0,01 derece fazla hormon içerdiğini söyle farkı yok yani.

benim 1 ay snr düğünüm var ve nişanlım bi doktora danışmış desoleti önermiş ama yan etkileri duydukça korkuyorum bikaç gün içinde adet olucam ve başlamam lazım ama korkuyorum napmalıyım senağlama

bana da kist tedavisi için desoltti nerdiler..ama kaçıncı gü başlıcam adetimin bilmıyoum yrdımcı olrsanz sevinirim.çok acill..

ben 13-4 yasındayken kist tedavisi için kullandım desoletti.. yüksek taniyon yaptı ben de.. baska da yan etkıerı oldu. 6 ayda 13kg aldırdı.hiç memnun değildim kendi adıma..

Selam... Banada kist için desollet verdi 3 gündür başladım kullanmaya ama sigara içiyorum korktum şimdi doktorum bişey söylemedi...

merhaba arkadaşlar ben ilk çocuktan sonra 6 yıl desolet kullandım.4 aydırda bıraktım ikinci çocuk için ama hiç birşey olduğu yok acaba birşey duymuştum ondan olabilir mi desolet rahim duvarını inceltiyormuş ne derece doğru bilen varmı

X