Yaş farkı...

hiç tanımadığınız bir insan hakkında nasıl bu kadar peşin hükümlü olabilirsiniz hayret ettim.:1shok:
insanın belli bir yaşa kadar evlenmemesi kişilik analizi yaptırabilir mi. pes yani

neyse; eğer kızınız olgun yapıda, damat adayı da kızınızı taşıyabilecek birisiyse bence mantıksız bir durum değil.
elbette baba ilk başta tepki vermesi normal çünkü garip gelmiştir, ama eminimki kızınızın mutluluğunu görünce yumuşar ya da aklına yatar.

arkadaşların da dediği gibi 4 ay çok kısa bir süre.
ama baba şu anda bu evliliğe taraf olmadığı için hemen evlenme gibi bir durum da söz konusu değil.
bu sırada daha fazla birbirlerini tanıma fırsatı bulabilirler bence.

kilo konusuna hiç girmiyorum bile..

tabıkı herkes yorumunu yapar... saygımda var ....ama öyle bır yorum yapılmış ki hayret ettım...
insanın aklına neler neler getırıyor...
zampara yada o yasa kadar evlenmemiş...evlılık bır kısmet ve kader işidir...
belkı karsısına ...evliligi düşünecegı bırı cıkmamıstır...
yaş farkı sorun olabılır ama..bu tarz yorumlarda...hoş olmuyor....
ayrıca evli olupta eşini aldatan yada evliyken bile yapacagıonı yapanlara ne diyecegiz...

Ne yalan söylüyüm bende pek olumlu bakmıyorum, arada 10 yaş olsa tamam derim ama tam 20 yaş varmış, kızınız 23 adam 43, 50 sine merdiven dayamış, kızınız daha gençliğinin baharında ama adam orta yaşda bile değil, adam 20 yaşında evlense imiş tamda kızınız kadar kızı olurmuş, İlerde sorun çıkar gibime geliyor.
Kiloda önemli bence arkadaşlar, bizim toplumumuzun kiloya bakış açıcı yerlerde. hastalıktanmı, hormon bozukluğundan mı kilo aldı diye düşünmez, anca konuşurlar, her ağzı olanın konuştuğu gibi.
Benim arkadaşımın başındada sizinki gibi bi olay vardı, adam 100 kilo idi arkadaşım 47 kilo. adamla arasında 10 yaş fark vardı ailesi kesinlikle olmaz dedi.

bencede kilo sorun degil,yas farki olmasaymis belki daha iyiymis ama
söylede bisey var,yasitta olsa anlasamayinca anlasamiyor insanlar,yani benim fikrime göre bu kadar büyük yas farki olmasi illa anlasamicak demek degildir.o kadar insan görüyoruz yas farki yok,uzun bi tanima dönemi gecmis,evlenilmis ama evliligin ilk aylarinda hersey bitmis....
ben evliligi karanlik bir kuyuya benzetiyorum...isin icinde birazsa sans var...
kizinizi vazgecirdiniz diyelim oda gitti kendi yasiti biriyle evlendi..o evlilikte mutsuz oldugunda sebebi sizdede bulacaktir..bu acidanda bakmak gerekli..
hakkinizda hayirlisi olsun..güzel bir dille arti eksi yönlerini konusursunuz,yok illa evlenicem diyorsada geriye sadece kiziniza sonuna kadar destek olmak kaliyor..

Son düzenleme:
Birde şöyle bir durum var, damat adayı ile sizin aranızdaki yaş farkı çok azdır herhalde, size anne demez zaten, ama siz istemezmisiniz, kızınızla damadınız kolkola girip size gezmeye gelmesini, anne demelerini. Çevredende çok tepki alırsınız, millet konuşur, moraliniz bozulur. Bence herkes dengi ile evlenmeli.

Kilo konusuna bencede takılınmamalı ama yaş farkı çok fazla.Gerçi evliliklerde yaştan önce bakılacak çok şey var ama aradaki yaş farkı 5 değil 10 değil babası yaşında kızınızın.Bende hemen hemen kızınızla aynı yaşıtım ve inanın düşünemiyorum bile böyle bir ilişkiyi.Bencede baba bu konuda haklı.Hem daha çok yeni bir ilişki belki kızınız bir süre sonra kendi vazgeçicek.

Kilo sorununa gerçekten güldüm asıl sorun bu mu yani :)))
Bence şuanda bir sorun olmaz yaş farkı ama ilersini bilemem çünkü bende yaşamadım
Benimde eşimle aramda 14 yaş var 6 senedir tanıyorum hertürlü anlaşıyorum çok seviyosss ):))
Ama ilersi için birşey diyemem Allah bilir....
Bırakın evlensin bence ileride başkasıyla evlense mutsuz olsa direk suçlanacak kişi siz olursunuz ve vicdan azabı çekersiniz... Benim ailemde karşı çıktı ama baktılar ki seviyoruz rahat bıraktılar
Anneminde dediği şu : tamam kızım herşeyinle kabulleniyorum ben sevdiğimle evlenmedim. senin dediğin olacak sonu ne olursa olsun razıyım... AYY canım annem yaa.....
Neyse ki şimdi eşimle sorun yok herkes tüm ailem çok seviyooobendee
tek bir cümle..........................

HAYATTA HİÇ BİR ŞEYİN GARANTİSİ YOKTUR........

ikinizede katılıyorum arkadaşlar... çok haklısınız. ne kadar yanlış bir yorum yapılmış...

kilo sorunu bariz bi bahane olduğu belli ama gercekten ortada yas sorunu var benim babamla 20 yaş fark var :1rolleyes:
kızınız şu an mantıklı düşünemiyor olabilir Allah yardımcınız olsun
şayet ben kzıımdan böyle bişey duysam kahrolurdum

ben olaya kendi arkadaşımdan örnek vereyim. arkadaşım 30 yaşında kariyerli ve fiziği son derece düzgün biri. 50 yaşında bir adamla evlenmek üzere. onun için üzülüyorum açıkçası çünkü artık bizimle biraraya gelmek istemiyor yani üniversite arkadaşlarıyla. çünkü eşi olacak adam uyum sağlayamıyor. babamız yaşında nerdeyse. bizim eşlerimiz ona göre çok genç, ne bileyim hayatın başındayız daha onun gözünde, ne güldüklerimize ne konuştuklarımıza bir anlam veremiyor. velhasıl artık arkadaşım da onun gibi oldu. eskisi gibi kıpır kıpır değil, sakinleşti ona uyum sağladı.

hayatın ne getireceğini bilemeyiz tabiki her yaşta olabilir ama bundan 10 sene sonra sağlık sorunları başlayacak bu adamın orta yaşı geçiyor çünkü, kızınız daha gencecikken hem de. ne bileyim belki abesle iştigal böle şeyleri söylemek ama cinsel hayatları vs.. bi sürü sıkıntı oluşabilir yaşla ilgili, tabi bir de toplum baskısı. kızı yaşında birini aldı demeleri, baban yaşında adamla evlenmişsin muhabbeti. bunlarla karşılacaklar. sevgileri bu sıkıntıları aşmaya yetecek kadar büyük mü? önemli olan bu aslında ablacım. 4 ay kısa bir süre buna karar vermek için. duygularının en yoğun olduğu dönemde şu anda. kızına çok tepki verme ve ılımlı davran bence, eğer sen de tavır alırsan kızını daha fazla yaklaştırmıs olursun damat adayına. babanızın yumuşaması için, kızınızın da duygularının netleşmesi için zaman gerekiyor.
eğer gerçekten evlenmek istiyorsa da yapacak birşey yok, kendi hayatı destek olacaksınız anne olarak. düğün dernek dönemi cok stresli oluyor insan, kızınızdan bu desteği esirgemeyin lütfen bir anne olarak. ama ondan bu hayati kararı vermek için biraz daha zaman gerektiğini söyleyin.

Benimde arkadaşım var 23 yaşında,sevgilisi 39 yaşında
ailesi kesinlikle istemedi,2 senedir beraberlerdi ama olmadı
gerçekten şimdi iyi olabilir ama ilerisi için çok büyük sorunlar çıkabilir
şuan ayrıldılar ama sevgilisi bırakmıyor ne olacak bilmiyorum,ikiside çok yıprandı:çok üzgünüm:

hakkınızda hayırlısı olsun inş.

büyük konuşmayayım ama herkez kendi dengi göre olmalı diye düşünüyorum.Herşey kariyer demek değil bana göre efendilik insanlığı vs.. önemli oldu kadar birbirleri ile olan yaş farklıda çok önemli arkaadşların bahsettiği gibi ilerki zamanlarda çok ciddi sorunlar yaşanır..

Son düzenleme:
Açıkçası yaş farkından çok kilo farkının sıkıntı yaratması üzücü bir durum. Hangimizin kilo almayacağı, ölene kadar düzgün bir vücutla yaşayacağı belli ki?
Eşinizi bu konuda ikna etmeye çalışmalısınız...
Yaş farkının sorun oluşturması da aslında tamamen kızınızın arkadaşına kalmış bir durum, ilerde yaşlanmanın verdiği rahatsızlıkla huzursuzluk çıkarabilir ya da tam tersi son derece anlayışlı bir insanda olabilir, bunu en kolay aralarında halledebileceklerdir.
Hayırlısı olsun...

kızınız 35 yaşına geldiğinde 55 yaşında biriyle evli olmak ona yetebilecek mi? O hayatının baharındayken eşi ununu elemiş eleğini asmış durumuna yaklaşacak... Kilo değil ama bu kadar yaş farkı önemli bence.. Kızınız birtakım gerşekleri şimdi göremiyor haliyle.. Gerçi siz anlatsanız sizi de dinlemeyecek.. Çok sıkıntılı bir durum.. Siz kendi düşüncelerinizi ilerde olabilecekleri kızınıza açık açık anlatın ondan sonra karar onun...

ayrıca kızı yaşında biriyle ilişki kurmayı nasıl düşünüyorlar anlamıyorum. bilgili, kültürlü muhtemelen maddi durumu iyi bir erkek, genç ve güzel bir kıza göz koymuş durumu canlanıyor gözümde.. yazık kızınız gençliğini doyasıya yaşayamayacak gibi görünüyor ve aklı başına geldiğinde de iş işten geçmiş olacak.. bence siz bu evlilik işini olabildiğince geç bir tarihe almaya ikna edin kızınızı.. Kızınızın acelesi yok şöyle 1-2 sene birbirlerini bir tanısınlar bakalım..

Allah hayırlısın versin öncelikle ...bende kızınızla yaşıtım hep kendimi onun yerine koyarak okudumm.....çok cesurca bir karar öncelikle inşallah güzel olur sonu.. ama bence sizin için şuan en güzeli kızınız daha hayata yeni atıldı biraz zamana bırakmak olacaktır bence.... 1-2 sene sosyal ortamlarda tanışıp ,sizinlede tanışıp görüşmelerini devam ettirmelirnde bir sakınca olmaz belkide tabiki "ahlaklı bir beyse" ...ama ben ekndi adıma 20 yaş farkı biraz fazla buluyorum çünkü yaşadığınız hayat dilimim faklı beklentiler farklı olabilir ama tam terside olabilir siz kızınızı tanıyorsunuz o beyide tanıyıp iki karakterin anlaşabilceğini gözlemleyin derim ben...Allah hayırlısını versin ...

yav bence yaş farkı çok ama çok önemli tamam belki 1-2 sene herşey çok güzel gidecek ama seneler geçtikçe adam yaşlanacak (ne yaparsa yapsın ) ama kız daha yeni yeni güzel alımlı bir genç kız olacak adam kızı kıskanmaya başlayacak kız bundan bunalacak vede mutsuzluk başlayacak çünkü 20yaş az bir fark değil adam ne kadar kültürlü olursa olsun ne kadar severse sevsin araya kıskançlık girecek vede seven insan zaten kıskanır kızını kısıtlamalar başlayacak bencede babası haklı
ama Allahtan hayırlısı olsun canım artı bence 4 ay çok az bir süre tanımak için kızın şuanda daha tanıyamaz bence birbirlerini biraz daha tanımaya çalışsınlar bence adam kızndan daha olgun düşünür şuanda ama kızın şuanda o kadar mantıklı düşünemez
yinede hayırlısı canım ama bazen mantık aşkın önünde olmalı bence

Arkadaşlar Herkese Merhaba,
Ben tesadüf eseri gördüm annemin bu topicteki yazılarını, esas kız oluyorum böylelikle :)

Öncelikle görüyorum ki bir çok kişi önemseyerek yorum yazmış, olumlu veya olumsuz farketmez değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim...

Evet ben böyle bir evlilik yapma kararı aldım. Ben 15 yaşımdan beri çok fazla kişiyle çıktım. Artık erkeklerin amaçlarını ve sonuçlarını çok kısa zamanda görebiliyorum. Ve gördüğüm şeyler arasında en önemlisi genç erkeklerin bir çoğunun akıllarının beş karış havada olduğunu, karı kıza aşırı meraklı olduğunu, akıllarında sadece gece hayatı olduğunu, sadece yatağa atmak için ilgilendiklerini, sadece yanlarında güzel, seksi bir kız olsun istediklerini ve buna benzer çok fazla şey gördüm. Bunun yanı sıra ilgisiz olduklarını, ne süprizden ne hediyeden anlamadıklarını, ne gezmekten ne tozmaktan hoşlanmadıklarını, sadece kendi etrafındakilerle olmak istediklerini, benim arkadaşlarıma uyum sağlayamadıklarını gördüm. Benim istediğim şey kocamın beni bir arkadaş gibi, bir sevgili gibi, olgun bir kadın, belki ufak bir çocuk gibi, bir bebek gibi, gerekirse kızı gibi sevmesi, koruması ve kollaması…..
Ben 9 aydır bu kişiyi tanıyorum, kendisi dünyada belki şans olarak bana verilmiş hediye gibi!
İlgisiyle, saygısıyla, sevgisiyle, davranışlarıyla, dostluğuyla, güven vermesiyle, her şeyiyle dört dörtlük biri..

Yalnız yazılan yazılarda çok üzüldüğüm bir bölüm oldu, bu kart zampara vs. gibi şeylerin yazılı olduğu alan  Gerçekten çok yazık ki insanlar sadece görüntü, yaş vs. şeylerle değerlendirme yapıyorlar ama iç dünya hiç önemli olmuyor. Ben onu yaşamış, görmüş, her şeye tok biri olarak gördüğüm için seçtim. Genç erkekler çapkınlık yapınca, eşlerini sevgililerini aldatınca delikanlı deniliyor da neden 40 yaş üstü insanlar düzgün bir ilişki istediği zaman ve bunun için eşini gençlerden seçti diye zampara oluyor???

He bir de para pul olayına girilmiş, yok gezmeler tozmalar, kaliteli mekanlar bunlar ilgisini çekmiştir denmiş… Çok komik şeyler bunlar, benim bu kişiden önceki sevgilim de 5 yıldızlı bir otelin genel müdürüydü, ondan önceki çok ünlü bir mağazanın satış müdürüydü.. Hepsinin evi, arabası vardı, hepsi beni mükemmel yerlere götürüyorlardı vee gençlerdi… Eeee neden onları seçmedim???

Veee o 43 yaşında olduğu zaman 50 sine merdiven dayamış deniyor da, ben 23 yaşındayım neden bana 30 una merdiven dayamış denmiyor merak ediyorum :)

Evet belki 10-15 sene sonra yaş farkı aramızda sorun olacak ama ben genç ve yakışıklı birini alıp onu 10-15 sene eğitmeye çalışacağıma o senelerde hayatımı yaşarım olay budur…..

Herkese saygılar

bence yaş farkı önemli değil.
önemli olan mutlu olmaları.
umarım kızınızda öyle olur
.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…