yardım

smile6081

Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2007
2.209
651
arkadaslar.. sanırım bi yerden virüs aldım... :1ninca:msn her actığımda arkdaslarıma abuk subuk llinkler gidiyor. ve ayrıca pc acıkken arada bir kendi kendine bir arkdaslık linki acıyor bunada hiç anlama veremdim. kendi kendine açılıyor. ne yapmalıyım bundan ansıl kurtulabilirim yardımcı olun lüfen

Bilgisayarinda antivirus programi ve anti spyware programi olmadigini varsayiyorum. Eger bu programlardan yuklu yok ise en kisa zamanda yuklemenizi tavsiye ederim. Her ikisininde yuklenisi kolay. Benim tavsiye edecegim antivirus programi AVG Antivirus, ucretsiz ve lisansinizi herhangi bir e-mail adresini vererek alabiliyorsunuz. Anti-spyware icin ise tavsiyem Spybot Search and Destroy. Her ikisininde linkini vermis bulunuyorum.

Su asamada bilmeniz gereken sey eger bilgisayarinizdaki spyware inatci turden ise bu iki programida yuklemeniz birsey degistirmeyecektir. Bazi spywareler'in tamami ile silinebilmesi icin Windows'u yeniden kurmaniz gerekir. Ama umarim sizinki bunlardan biri degildir.

Yapmaniz gerekenler

1. Tarihi gecmis/Lisans'i bitmis Antivirus ve Anti Sypware programini silmek
2. AVG'yi belirtilen siteden yuklemek, ve sure sinirsiz kullanim icin "Register" yani kayit olmak
3. Sistemi yeniden baslattiktan sonra tum hard diskleri "Full Scan" yani tamamen taratmak
4. Sypbot'u belirtilen siteden yuklemek, ve "Immunize" yani kalici bagisiklik opsiyonunu gecerli kilmak
5. Sistemi yeniden baslattiktan sonra definitionlari yani spyware tanim dosyalarini update etmek
6. Update sonrasi Spyware ile "Full Scan" yapmak

Eger sormak istedigin bir soru olursa elimden geldigince yardim etmeye calisirim.

tsklr dediklerinizi yapıcam biran önce kurtulak istiyorum.. aslında kasperksky ve awaretr60kullanıyorum ve öle nette çok dolasan ve abuk subuk sitelerede giren bir insan değilim nerden ve nasıl oldu anlayamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…