yardım ettim zararlı çıktım.....

canım nerdeee bizim para uçtu kurtaramadık ama etrafa demişki yüzsüz yüzsüz biz paramızı verdik demiş.biz hem paramızı alamadık bir de yalancı konumuna düştük. sizin yerinizde olsam isterim paramı...öyle insanlardan arkadaş olmaz olsun...araba alıyoruz deyip isteyin.çok hırlaşmayın siz de yalancı konumuna düşüp biz sizden borç falan almadık borç yok derler kanıtlayamazsın da elinde belge yoksa...

aaaa canım yaa..senin durum benden vahimmiş... :) bence senin konu açman lazımmış yani :) eee naptınız hiç istemediniz mi...yada istediniz vermedilermi...

istemez olur muyuz? istedik ama çocuklar hasta ilgilenemedim, falanca kişiden alayım hemen ödeyeceğim cümleleri ile cevap aldık.

işin özeti; paranın üstüne su içtik, eşimde bende pahalı bir ders daha almış olduk.

şimdi çok sıkıştım, para istiyorum diyene, biz daha çok sıkışığız bize daha çok lazım demeyi öğrendik.

ayy yaa olabilirmi acaba ...ne belge ne bişey dostluk dedik verdik...vallahi korkuttun beni...

Oooo durum wahim o zaman canım isteseniz de sallarlar
Malesef kendi paranızı üçkağıtla geri almak zorundasınız..

15 -20 bin her neyse rakam kredi çekicem ama bankaya borcumu kapamam lazım önce çekebilmem için...
Canınız sağolsun hiç önemli değil çekelim
Hatta ihtiyaç çoksa 5000 inini vereyim fazla çekelim DD

Yada bu adamın karısının bileziği yokmu siz düğüne gideceksiniz
Aileniz bileziğini sattığını bilmiyo takman lazım emanet iki günlük versin :)))

Örnekler çoğaltılabilir.....P

canım öyle bi aileki sürekli acınma sızlanma....yani böyle yaparak acıma duygumuzu kabartmak istiyorlar...ama gerçekten acımakta biyere kadar...onlarla kendimizi kıyaslarsak inanın daha vahimdir halimiz...ama hep şükrederiz ve asla acınmayız...bilmiyorum nasıl kurtarırız paramızı...

valla bu tip insanların ne yapacağı hiç belli olmaz.sen dostluğun bozulmasın diye kendi paranı isteyemezsin ama onlar dostluk falan dinlemeden senin paranın üstüne yatarlar iş inada binerse...

ya bende onu anlamıyorum..biz istemeye utanıyoruz, onlar vermediklerine gocunmuyorlar...insanlarmı çok yüzsüz, bizmi çok ince fikirliyiz anlayamadım bi türlü...

Herkes bir şekilde kazıklanmış anladığım kadarıyla ben dahil :) Benden de bir arkadaşım çok acil lazım diye çok da lüzumsuz bir şey için başkasına olan borcunu kapatmak için para istemişti.Akşama para gelecek hemen veririm diyerek.Koşarak gittim çektim verdim.Geçen yazın başında.Ben üstünde durmadım o hiç durmadı.Tabii ben her konuda iyilik meleği,sabancıyım ya,ya da Hilal-i Ahmer.En son hastalandığımda baktım ki hiç kapımı çalmadı ,menfaati kesilince dönüverdi yüzünü.İstedim ben de,benim ortak tanıdığımız olan bir tanıdığa olan borcumu ödemesini söyledim.(öyle bir borç yok ve o arkadasım da böyle şeylere sinir olan biri)Gerçekten o dönem çalışmadığım bir dönemdi.Aybaşlarından 1 gün önce hatırlatmama rağmen tam 3 ay sonra sert çıktığımda verdi parayı,sizinkiler kadar yüksek bir meblağ değildi.Şimdi görüşüyor muyuz ? Hayır.Bu da bana ders oldu,kimseye acıyıp para vermem bundan sonra.Aynı bunda da bir acındırma anlatamam.Yiyecek yemeği olmayan kadının güya hiç bir lüksü eksik değil.Dank etti ama geç dank etti:)

Arkadaşım siz de paranızı maalesef bir senaryoyla isteyeceksiniz.Aranızı şimdilik kötü etmeyin,hiç alamazsınız sonra.kredi ödemeniz olabilir,ailenizden birine verecek olabilirsiniz.İnşallah alabilirsiniz.Sonucu yazın ki biz de merakta kalmayalım.Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.

eşim ay ortasında maaş alıyor oda aynı...asıl sinirimi bozan şey zaten maaş aldığı gün telefon edip söylüyor eşime veremeyeceğim diye....sanırım hesabını kitabını ayarlıyor eksiği fazlayı ayırıyor en sona bizi bırakıyor....ve bizide değersiz kısma ayırdığı için geriye para kalmayınca veremeyeceğim diyor....eşim bu son dedi bugün konuştuk...bende dedim eğer sen bu ayda isteyemezsen veya tekrar telefon açarda veremeyeceğim derse ben hanımı ile konuşacam araları bozulursada bozulsun napıyım...ben onların arası bozulmasın derken bizim eşimle aramız bozulacak...bizimde ihtiyacımız varinanın onlarla kıyas yaparsak çok çok asgari düzeydeyiz... biz dost dedik iyilik dedik allah rızası dedik ama onlar sırf misafirleri gelecek ve sıkıntıya gireceğiz diye vermiyorlarsa bende artık yüzümü çevireceğim...mayıs aynın 15ine kadar bekleyeceğiz bakalım bu seferde veremem derse küsmeler kırılmalar baş gösterecek...napalım hakettiler artık...herkes akıllı bi tek biz enayiyiz sanırım onların gözlerinde...

Canim tokiden ev aldilar demissin. Sok oldum.

Bizim ust komsuda bir tanidigimiza borcunu vermemis. Tanidik bize dert yandi. İsrarla isteyincede ne utanmazsiniz zirt pirt ariyorsunuz. Kelepir ev aldik acil oldu. Borcu bitsin odicez demisler 1 yil sonra odemisler. Oderkende kufurler etmis pislik. Sok olduk cunku biz onlari pek durust efendi aile sanirdik. Ee alisveris yapmadan tanimiyorsun iste. Aslinda soylemekde lazim boylelerini. Biz simdi cok temkinli davraniyoruz komsulara karsi.

Ne olursa olsun isteyin, alin paranizi. Dostun iyisi borc istemezmis diye bor laf vardir. Onun hesabi. Onlar utansin. Kuserlersede kussunler ekmeginizi suyunuzumu veriyorlar canim.

çok ihtiyacımız var diyip isteyin canım...

bunda utanacak sıkılacak bir şey yok...sizin paranız sonuçta... onlar borç isterken çekinmediler, siz kendi paranızı isterken hiç hiç çekinmeyin

canım çok haklısın da bi nevi onlar bize biz onlara lazımız...yani maddi açıdan değil ama manevi yönden bulunduğumuz yerde onlar ve biz tayinlerle geldik ve yabancı olan tek iki aileyiz...haliyle azınlıkta olan insanlar dışlanır ve sadece onlarla samimiyetimiz var.... yani başımız sıkışsa ilk başvuracağımız kişi onlar...elbette haklısın ekmeğimiz suyumuz gelmiyor ama eşimin işi gereği ihtiyaç duyuyoruz onlara...haliyle onlarda bize... mesela bi izin falan alacak olsak yerimize bakacak o adam var sadece... veya onlar bize muhtaç derken böyle bi dostluk işte...belkide bi nevi menfaat ilişkisi ve karşılıklı.... napsak bilemiyoruz....yani küstürmek kolay elbette bi telefonla iş çözülür ama sonrası bizi üzüyor işte.... zedelemeden çözmek lazım onun için bi çözüm arayışındayız eşimle....

çok ihtiyacımız var diyip isteyin canım...

bunda utanacak sıkılacak bir şey yok...sizin paranız sonuçta... onlar borç isterken çekinmediler, siz kendi paranızı isterken hiç hiç çekinmeyin

bu son ay diyor eşim....bakalım dananın kuyruğu kopacak gibi gözüküyor...çünkü adam oh galesiz umurunda değil.... yedekte turuyor bizim borcu...

yaptıklarına adam kullanmak denır .
ne demek 5 ay boyunca sallantıya vermek .
sız musamma gosterdıkce onlar bu ay obur ay dıye borcu bıle unutturacak
pıskınlıktekı tıplere benzıyorlar .
ınsan bıraz borcuna sadk olmalıdır .
ben bıle ablamdan borc para ıstedıysem ,su gun vercem dıyorsam eger
ne yapıp edıp veırırım onu .ablam sonuc da halden anlar tanır benı ama
ben cok cekınırım .ne yapıp edıp o parayı su gun verıcem dedıgım gune kadar denk
getırmem sarttır .

bende eşimde aynen senin gibiyiz canım...öyle büyüdük yetiştirildik..borç denilince akan sular durur bizde....o yüzden bizde herkesi biz gibi sandık verdik...vermez olaydık... biraz pahalı bi tanışma oldu...tanıdık...

Borc almayi sevmem hic almadimda. Param yoksa almam yada kullanirim kredikartimi. Alcak olsam ailemden alirim. Hele yeni tanistigim insanlardan olsemde almam. Bu devirde insanlar cok rahat.

bidahaki ay yine aynı şeyi derse bu sefer sizin paraya ihtiyaç duyduğunuz bir konu atın ortaya gerek olmasaydı istemezdim ama bizede lazım falan diyin

Benim anladığım memur bir ailesiniz onlarda öyle...
Neticede memur bir aile zaten tek maaşından 3000 lira borcunu ödeyemez.
Demek istediğim 3000 lirayı tek kalemde almanız mümkün görünmüyor çünkü geçen 5 ay olduğu gibi hesabını hiçbir zaman denkleştiremez.
Şimdi siz bana da deseniz 3000 lira verin birikmişimden vermeyeceksem veremem beni çok zorlar tek ayda 3000 lira vermek?
Ki adamın ne birikmişi var ne biriktirme derdi..
Vallahi benim gelip parayı alasım var adamdan o kadar zoruma gitti bu konu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…