Yardım eder misiniz? Ne yapacağım ben?

YaXSXaMm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2007
267
2
yerden sıstmalıl bir evim var
kalorifer yanmaya başladıktan sonra
kalorirer böceğı deniyormuş onlara onlardan olmaya başladı
ne yapmam gerek onlardan kurtulmam içinnn:uhm:

canım böcek tabletleri,spreyler vs.bunlar faso fiso....evi tarım ilacı yaptıracaksın,sonrada özellikle mutfağına küçük bez parçalarını tarım ilacına batırıp görünmeyen yerlere buzdolabı arkasına fırın arkasına vs.yerlere koyacaksın tek çözüm bu.....1 sene gidiyor böyle yapınca.....

Ziraai ilaçlardan kullan canım..Özellikle DDT ilacı onların kökünü kurutuyor..Ama dikkat etmelisin,elle teması falan oldukça zararlı..Kele bir de çocuk falan varsa..

çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı kafayı yitecektim.ilk defa evin sorumluluğunu alınca çok zor oluyor.

tabletler işe yaramıyo ama detan maxi var,uzun süre etkili,duvar diplerine dolap altlarına sıkılıyo. ben onu kullanarak hamam böceklerinden kurtuldum. bi gün sıktım,ertesi gün bi dolu böcek ölüsü süpürdüm yerden,ama gerçekten bi dolu,yani evde ne kadar böcek varsa..ertesi gün daha az ceset...üçüncü gün yok, ne ölüsü ne de dirisi.onlardan tamamen kurtuldum, şiddetle tavsiye ediyorum sana canım..

mutfakta balık kızarttığım zaman çok kötü koku kalıyor camları açıp havalandırsamda çok geç geçiyo ne yapmalıyım teşekkürler

ddt nerden bulabilirim pekiiiii

Zirai ilaç satan yerlerden alabilirsin..Hem oralar devlet kontrolü altında..

DDT dersen verirler,sarı renkte bişey olacak..Yalnız el,ağız temasına çok dikkat et lütfen,bunlar fare için falan da kullanılır,etkisi yüksektir yani..Çocuk falan varsa daha dikkatli kullan lütfen:))

Merhaba YaŞamm,
Ben de kaloriferli bir sitede oturuyorum.Bize çok şükür uğramadı bu böcek arkadaşlarnazar:)ama çevremde pek çok kişi bu böceklerle savaşıyor dönem dönem.
Ben de sana burdaki arkadaşların uygulayıp,memnun kaldığı bir yöntem yazayım:

Eczaneden "Borik Asit"alıyorsun.
Evde haşladığın 3 adet patatesi soyup,ezdikten sonra borik asitle karıştırarak,küçük küçük top köfteler yapıyorsun.
Daha sonra da bu topları evin ücra köşelerine ya da tahmin ettiğin yuva çevrelerine yerleştiriyorsun.
Ertesi gün toplarsın bu topları.yerimseniben
Borik asit,korkulacak birşey değil.Solumak vs.zararlı değil..
Sen yine de eldiven kullan ama eliyle yoğuranlar da olmuş:)
Umarım işine yarar canım a.s.

Dipnot: Kalorifer böcekleri inanılmaz hızla üreyen ve inanılmaz zeki davranışlar gösteren varlıklar.Bir kere işe yarayan bir zehir,diğer sefere işe yaramıyormuş.
Diyelim ki uyguladığın bir zehir işe yaradı ve böcekler öldü.Eğer yumurtalar ölmez ve hayatta kalırsa bu zehire bağışıklık kazanarak doğuyormuş.(

ohh ya kalorifer böcekleri ile uğraştığım yetmiyormuş gibi şimdi de sarı böcekler gördüm ya ne yapacağım acaba ona da ii gelir mi her yeri camaşır suyu ile yıkadım temizledim ama yine de var ya ohhh kafayı yiyeceğim

En iyi çözüm bütün apartmanın düzenli olarak ilaçlanması.En iyisi apt.yöneticisi ile konuşmak.Siz ilaçlasanız bile diğer dairelerden gelebilir .

En iyi çözüm bütün apartmanın düzenli olarak ilaçlanması.En iyisi apt.yöneticisi ile konuşmak.Siz ilaçlasanız bile diğer dairelerden gelebilir .

Kesinlikle katılıyorum.Eğer apartmansa oturulan mekan tümden ilaçlanması şart.
Benim annemdede çıktı bir ara.Bir komşusundan yayılmış bütün apartmana.Okomşu hariç herkes ilaçlatmış dairelerini.Ancak herkesin kapı eşiğinde böcük ölüleri görülmüş.İlaç dışardan giren böceklerede etkiliymiş.İki seneyi geçti çok rahatlar artık.
Eğer bir dairede varsa gelip geçici çözümler işe yaramıyor maalesef.:1no2:

tabiiki bütün apartmanın ilaçlanması daha etkili ama mesela bizim apartmanda 2 tane kapalı daire var yurtdışında yaşıyorlar onları ilaçlatamıyoruz. geçen yıl bizim evdede vardı ne yaptıysamda kurtulamamıştım 3 yaşındada kızım var tarım ilacına cesaret edmemiştim netten araştırırken bir jele rastladım fiyatı epey pahalıydı işe yaramı diye eczacıya bi soralım dedik ve orada daha ucuzunu buldum onu aldım gerçekten çok işe yaradı tavsiye ederim ilacın adı ECO JEL 10 ytl ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam heryere pirinç tanesi kadar sıkıyorsun bu bir şırınga içinde satılıyor bende çok işe yaradı tavsiye ederim...

bende üniv öğrencisiyim ve dairemde herkez öğrenci apartmanı ilaçlatmazlar ne yazık ki

bende üniv öğrencisiyim ve dairemde herkez öğrenci apartmanı ilaçlatmazlar ne yazık ki

Valla canım,sen bütün yöntemleri kısa aralıklarla denemelisin.
Kısa aralıklarla dememin sebebi,böceklerin kalan yumurtalarını da tamamen temizleyebilmen adına.
Sanırım ziraii ilaçlamanın dışında 3 yöntem önerilmiş sana.Bu yöntemlerle yok edemezsen son olarak zirai ilaçlamaya başvurursun..
Ben senin yerinde olsam önce benim patates köfteleriyle böcek arkadaşları bi beslerdim.Sonra böceksavar ilaçla köşe bucağı ilaçlardım.
Bir süre sonra da sefotak'ın dediği ilaçla işimi sağlama alırdım.

meraba arkadaşlar bende 2 gündür evde o sarı böceklerden görüyorum kabus gibi!!kafamçokkarıştı

raid bir paketini aldım koydum dün bakalım işe yaracakmı.içinden 6 tane kutu çıkıyor kutu derken böceklern içine girdiği yuva gibi şeyler. zehirli bişeymiş yedikten sonra ölüyomuş vs

ama pek tatmin etmedi beni.:çok üzgünüm:
havalar ısınınca görünmeye başladı ya bir arkadaş detan maxi yi önermiş bir de onu denicem var mı başka muzdarip olan paylaşalım:1no2:

işe yaramıyor ben hem tabletini hem de köpüğünü aldım ama hiç bana mısın demedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…