Yan Komşu

bencede bu kadar inlerse sesi kısılır

bir kere eve erkek arkadaşın gelirse bu bir suç değildir fuhuş yapmak da demek değildir. kimse seni bu şekilde suçlayamaz.

ikincisi o çirkefse siz daha çirkef olun. daha önce videoya alın filan demiştim ama daha güzel fikirler geldi. direk yöneiciyi veya herhang ibir polisi çağırın. o böğürtüleri duysunlar, en kötü onlar videoya alırlar ve daha sonra bunu duyduktan sonra kendi pisliklerinden utanırlar.
başka bir yol da adamla değil kadınla muattap olmak düzgün şekilde polise gideceğinizi kocasına sahip çıkması gerektiğini söyleyin. size iftira atmalarının da bir suç oldugunu, bir daha fuhuş yapılıyor şeklinde bir ifttira duyarsanız direk soluğu mahkeme de alacağınızı ,braz da hukuk diliyle söyleyip onlarıKORKUTUN. ya sen avukatlık okumuyo musun arkadaşım biraz avantajına çevir bu olayı ne korkup siniyosunuz odaya girmiyosunuz falan filan. böyle yaptıkça da tepene çıkar bunlar

Ben şunu anlamadım 11 yaşındaki çocuğu nasıl evde yalnız bırakıyorlar yalnızdı elini kesti, babasını aradım demişsiniz. Adamın numarasını siz nereden biliyorsunuz da arıyorsunuz samimi değilsiniz öyle bile olsa kadının numarasını alırsınız adamın değil. Ayrıca bir insan sırf gıcıklığına olsun diye böğürtüler nasıl çıkarır onu da anlamadım saatlerce de sevişmiyorlar herhalde bu insanlar normal konuşuyoruz diyorsunuz, yılbaşı akşamı tv bile yoktu diyorsunuz ee neden şikayet ediyor ne alaka birşey yokken? onu da geçtim banyolar nasıl karşılıklı oluyor pencereleri yan dairede oturuyormuş sizin banyoya girdiğiniz vakti mi kolluyor yani ya da denk gelmiştir. Ama kadından hiç şikayetiniz yok hep dedikleriniz adamla ilgili eşi bunları yaparken karısı neden uyarmıyor, rahatsız olmuyor o da ilginç. Ne bileyim anlamsız geldi bana.

Faaliyete geçtiklerinde biriniz sessizce yöneticiyi cagirsin eve sesleri dinletin ve 1-2 defa daha tekrarlayın hatta mümkün olursa o haksiz yere yumruklamayida dinletin olmazsa aileleri devreye sokun .

yöneticiyi o anda eve çağırın hatta 1-2 komşuyu.bence bunu yapın

şikayet edin okurken iğrendim kadında da akıl yok muş adam resmen zevk alıyor siz duyuyorsunuz diye ya Allah ım böylelerinden korusun

bencede tam bağırtıların olduğu anda yöneticiyi çağırın oda duysun sizi yalancı çıkarmasın yani

teşhirci utanmazlar, canım edepsiz insanla başa çıkamazsınız, sizi yalnız görmüş korkutup, sindirecek.
faaliyete başladıklarında yönetici ya da komşu binanızdan birileri şahit olsun. yönetici ile konuşmuşsunuz, böyle bir durumda ona haber vermek istediğinizi söyleyin. ailelerinizden birileri dönüşümlü olarak gelse keşke, yönetici ile onlar muhatap olsa.
sizleri sahipsiz zannetmiş ahlaksız, karşısında şöyle babayiğit biri olsun da bak bakalım gıkı çıkar mı.

İnanamıyorum ya ne kadar iğrenç insanlar var yuh yani.Bu insanların çouluğu çocuğu da var e onlar da duyuyor bu sesleri, pislik insanlar ya.

hey Allah'ım yaaa ne kadar iğrenç insanlar var

Bence de ses kaydı alın veya videoya çekin .Şikayet edin ,bu böyle olmaz.Adamlar bir de yağ gibi üste çıkmış.Ayrıca niye korkuyorsunuz ki ? Ben olsam orayı yıkardım adamın üzerine.

Çocuklar numarayı verdi. Yoksa benim zaten hiçbir karşılaşmışlığım yoktu aileyle. Evlerinde telefon yokmuş, ne yapacaklarını bilememişler. Bu çok önemli bir konu değil, sadece aramızda bir husumet olmadığını göstermek adına paylaşmıştım. Diğer yandan ben onlara iyilik yapmışken böyle bir şeyle karşılaşmak zoruma gidiyor işin doğrusu.

Bence de gürültü olduğunda yöneticinin eşini filan çağırın.
Yoksa size inanmazlar ki ben de inanmadım açıkçası.
Evde 8 ve 11 yaşında 2 çocuk varken kimsenin saatlerce böğürebileceğini düşünemiyorum.
Saatlerce olması da ayrı tuhaf zaten.O yüzden inandırmanız zor.

bildiğin sapık ve baskalarının onu duydugunu bildiğinde daha cok bağırıyor.. siz kadın oldugunuz için sizi korkutabileceğini sanıyor.. onlar ses çıkardıgında siz de duvara vurun bence.. gelip bişi derse söylersiniz... terbiyesiz ş.rfsiz...

Saatlerce olduğu için taciz edildiğimizi düşünüyoruz zaten. Yoksa normal cinsel hayatlarına hiç sesimizi çıkarmadık.

Bir çok yorum yapmışsınız, teşekkür ederim. Her birine tek tek alıntı yaparak cevap veremeyeceğim ama şöyle genel hatlarıyla bir cevap toparlayayım istiyorum.

Yöneticiyi ya da bir başka komşuyu çağırmak için oldukça geç saatlerde olan şeyler bunlar. İnsanlar çalışıyor, dolayısıyla kimsenin kapısına ya da telefonuna dayanamam o saatte, etik olmaz bir kere. Kanıt mahiyetinde tanıklarımız var zaten. Evimize gelen giden çok insan duydu bunu, şikayetçi olmamız halinde tanıklıkları yeterli olacak.

Polis mevzusuna gelince; elbette ben de polis çağırmayı düşündüm ama gürültü nedeniyle çağırdığımda bir uyarıyla geri dönecek. Polis gittiğinde biz yine baş başa kalacağız. Şimdi iftira atıp yalan yanlış şikayetler eden adam, o zaman neler yapar kestiremiyorum bu ilk düşündüğüm şey. Diğer yandan bir insanı, aile babasını tüm kalbimle tesadüf olduğunu dilediğim şeyler yüzünden yaftalamak çok yanlış geliyor, kesin bir ipucu edinmeden bunu da yapmak istemiyorum. Ama olur da benim kapıma polis gelirse hakaretten ve TCK 123. madde kapsamında şikayetçi olacağız, bu da aklımızda. Evimize erkek gelmesinin suç olmadığını elbette biz de biliyoruz. Ama yine de niye ben evime arkadaşlarım geldiğinde diken üstünde durmak zorunda olayım ki? Ya da ders çalışmam gereken şu dönemde niye vaktimi bu adamlarla kaybediyorum?

Kuş vb. olmadığına da eminim, çünkü bizim sitemiz bitişik düzen. Yan yana tren gibi uzayan binalar bütünü. Havalandırma boşluğu zaten yok, bir de sesler çok net yan duvardan geliyor. Benim yatağım da o duvara yaslıydı, oradan biliyorum. Hatta dün belki ses kesilir diye eşyaların yerini değiştirdim işte. Gerçi çok faydalı olmadı.

Ayrıca bu komşularımızın üst katı boş, alt katı da kış aylarında boş, benim tek umudum üst katımızın duyuyor olması. Şu sınav haftasını geçirdiğimde üst komşumuzla konuşmaya gideceğim zaten, belki onlar da bizden biliyordur meseleyi açıklığa kavuşturmak lazım.

Ses kaydı ve video işine girmeyeceğim, çünkü bu özel hayatın gizliliğini ihlal olur önerilerinizi de uygularsam(evi çekiyormuşum da denk gelmiş gibi mesela) kasti olduğu anlaşılır. Gecenin birinde ikisinde video çekmek ne diye sorarlar adama.

Bizim de niyetimiz bu şikayet meselesi olmadan önce kadınla konuşmaktı. Hatta yalnız bulduğumuz bir gün gidip konuşalım diyorduk ama baktık ki iş çirkefliğe döndü, onun da anlayacak bir tip olmadığına dair peşin bir hüküm verdik.

Bir de polis ya da komşu ya da yönetici gelsin kalsın diyorsunuz da, bu olayın bir rutini yok ki. Haftada birkaç gün mutlaka oluyor ama o günlerin bir düzeni yok. Adamları çağırırım, ses seda çıkmaz bu sefer benim durumum yalancı çobana döner.

Ha bir de banyoyla ilgili bir şey söylenmişti yanlış hatırlamıyorsam. Banyoda olduğumuzu nasıl duyuyorlar diye. Bizim banyolarımız karşılıklı ve oldukça büyük pencereleri var birbirine bakan. Zaten evin sesi oradan da gidip geliyor. Banyonun kapısı açıldığında bizimki onlardan onların ki bizden duyuluyor. Geceleri adam evde. Biz ne zaman duşa filan girsek o da karşıda. Bir tesadüf dedik, iki tesadüf dedik de hep de olmaz ki.

Şimdilik pusuda bekliyoruz. Haklıyken haksız duruma düşmemek için, ama olayın gidişatına göre sınavlardan sonra ailelerimizi çağıracağız muhtemelen. Bakalım neler olacak, biz de bekliyoruz. Çünkü hiç tahmin ettiğimiz ya da hespaladığımız gibi olmuyor.

eger yasal yollara basvurdugunuzda ailenizin haberi olacaksa bence en azından birinizin ailesine simdiden haber verin.
cunku size atılan bir iftira da var,
bence de erkek arkadaslarınızın gelmesi, hatta evli ciftlerin sevismesi gibi sizin seslerinizin kısa sureli cıkması bile sıkıntı olmamalı, yasal haklarınız var,
fakat bir de bunun konu edilip ailenize yansıması durumunda onlara acıklama durumunuz var...
ustelik bekar insanlara hele ki ogrencilere nasıl yaklasıldıgını gayet iyi biliyoruz, tum kiracilarla aynı haklara sahip olsanız dahi apartmandaki herkes gibi gurultu yaptıgınız an sayıp sovmeye baslıyorlar.
o yuzden siz yine de aile desteginizi ihmal etmeyin bence.
hatta yanınıza gelip bir sure kalabilirler, tanık oldukları vakit gecenin 2si bile olsa yaslı baslı bir kadının kapıyı vurup kızması, polis cagırmasıyla sizinkine verilen tepki de bir olmaz sonucta ; )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…