Yan Komşu

vitocan

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2013
21
7
Arkadaşlar, konunun içeriği bazılarınız için rahatsızlık verici olabilir, önceden uyarmak isterim.

Üniversite öğrencisiyim. Üç yıldır iki arkadaşımla beraber aynı dairede yaşıyorum. Şimdiye kadar hiç kimseyle sorun yaşamadık, ama bu yaz biz tatildeyken yanımıza yeni bir aile taşındı. Hoş, ilk zamanlar onlarla da sorunumuz yoktu. Birisi sekiz, birisi on bir yaşında iki çocukları var. Aileyle tek diyaloğum on bir yaşındaki oğulları evde yalnızken elini kestiğinde -ciddi bir kesikti- evin babasını arayıp eve çağırmak ve çocuklara o süreçte göz kulak olmaktı. Hatta oğullarını hastaneye götürdüklerinde kızlarına da ben bakmıştım. Sonra işler durup dururken bozuldu; şöyle ki benim odam ailenin yatak odasına bitişik. Cinsel hayatlarının seslerini duyuyordum, ama tabi ki buna ses çıkarmadım. Sonuçta cinsellik normal bir şey ve duvarların ince olması da bu insanların suçu değildi. Cinsel yaşamlarının başladığını duyduğumda odamı terk ettim her seferinde. Ancak sonra iş çirkinleşmeye başladı. Benim sesimi odadan duyduklarında daha yüksek sesle sevişmeye başladılar, hatta artık taciz edildiğimizi düşünüyoruz. 30 Aralıkta adamın normal olmayan, neredeyse 'böğürtü'lerini duydum. Ders çalışıyordum, malum final zamanı. Ses o kadar korkutucuydu ki, bir şey mi oluyor anlamak için ev arkadaşlarımı çağırdım. Başta hastalık olabileceğini düşündük, ama sonra anladık ki iş başkaymış. Saat 12'den 2'ye kadar sesimizi çıkarmadık ama artık sesler iyice yüksek ve rahatsız edici olmaya başlamıştı. Uyanık olduğumuzu anlarlarsa belki kendilerine biraz daha çeki düzen verirler dedik. Derslerle ilgili bir iki konuşma geçti aramızda. Biz öyle dememişiz, ses iyice yüksek ve rahatsız edici hale geldi. Bir saat daha sabrettim, bu defa rahatsızlığa dair bir şeyler söyledim daha da arttı. O gece saat dörde kadar sesi bastırmaya çalışarak kulaklıkla uyumak için savaş verdim ve nihayetinde uyumuşum da. Ertesi gece yılbaşıydı. Arkadaşlarımız geldi. Ses seda çıkmadı yan taraftan. Bizim yılbaşımız da öyle çılgın bir parti değildi, saat birde herkes yatağına çekilmişti bile. Ki evimizde televizyon veya ses aksamı da yok, yüksek bir ses çıkarmadık. En fazla gülüşme ve konuşma olmuştur, o da yılbaşı gecesi için çok sıkıntı değildir diye düşünüyorum. Neyse, ertesi gece ders çalışıyorum; saat on ikiyi birkaç dakika geçerken ev arkadaşım gelip bana normal konuşma sesiyle bir şeyler söyledi. Daha ikinci kelimesinde komşumuz duvara öyle bir yumruk attı ki, ödümüz patladı. Duvar zaten çok ince, zangır zangır titredi. Biz odadan ayrıldık korkumuza. Bir buçuk saat de dönmedik. Döndüğümüzde saat bir buçuğa geliyordu, fısıltıyla konuşuyoruz hem korkudan, hem saatten. Beklemiş gibi daha ilk sözcüğümüzü duyar duymaz yine vurdu. Bu defa hak etmemiştik, odada kaldık ve yine fısıltıyla konuşmaya devam ettik. Bir defa daha vurdu. O gece bütün gece korkuyla bekledik. Dengesiz bir karakter çünkü. Sabahın altısında ev halkına bağırıp çağırmasına çok uyanmışlığım var. Ondan sonra yeni bir huy edindi, o günden beri banyoya yalnız giremiyoruz. Banyolarımız karşılıklı ve havalandırma pencereleri birbirine bakıyor. Banyoya ne zaman girsek adam da banyoda. Her neyse, ertesi gün bu banyo mevzusu da çıkınca bir hocamızla görüştük. (Hukuk okuyoruz.) Başımızdan geçenleri anlatıp bu işin kasten yapıldığını düşündüğümüzü söyledik. Bize öncelikle kadınla konuşmamızı, eğer hala devam ederlerse yasal yollara başvurmamızı söyledi. O gün boş yere ses olmadığı, ders çalıştığımız halde duvarlarımıza vuruldu birkaç defa daha; konduramadık tabi çocuklar oynarken çarptı herhalde filan dedik ama o da öyle değilmiş. Akşam saat dokuzda site yöneticisi aradı. Bizi şikayet etmiş beyefendi. Gürültü ve taşkınlık yapıyormuşuz, sadece o da değil; başka şeyler de varmış. Polise şikayet edecekmiş. Çünkü bizi uyarmış ve daha da fazla taşkınlık yapmaya başlamışız. Dayanamıyormuş, uyuyamıyormuş, işe giden insanlarmış sonuçta. Seviştiğimizi, zina yaptığımızı ima etmiş kadına. Kapımıza geldiğini söylemiş, ki öyle bir şey yok. Bu iddialarının hiçbirisi olmadı. Ben de yöneticiye başımızdan geçenleri anlattım. Üç yıldır bu apartmanda oturduğumuzu ve daha önce kimseden böyle bir şikayet duymadıklarını hatırlattım ve hocamızla görüştüğümüzü, eğer kendilerinin de devam ederlerse polise değil, doğrudan savcılığa gideceğimizi belirttim. Üstelik sınav haftamız, kıpırdamaya takatimiz yok. İki gece tık çıkmadı. Bu gece ev arkadaşımla beraber odamda ders çalışıyoruz. Yine yüksek sesle sevişmeye başladılar. Yine uzunca bir süre susmadıkları gibi odada olduğumuzu fark ettiklerinde daha da yüksek sesle devam ettiler. Sonuç olarak taciz edildiğimizi ve evimize erkek arkadaş girer girmez polisin kapımıza dayanacağını düşünüyoruz. Suç işlemiyoruz nihayetinde, polisten korkumuz yok ama bu tacize varan tavır bizi rahatsız ediyor ve ne yapacağımızı bir türlü bilemedik. Bu işi çözüme kavuşturmanın bir yolu yordamı var mı bilmiyorum ama biz bu adamdan korkuyoruz ve çok rahatsızız. Hatta ben bugün odamın şeklini değiştirip dolabımı onların evinin duvarına yasladım ki sesi kessin diye ama o bile etki etmedi. Aylardır bizim düzenimiz değişmedi, o gece rahatsız olduğumuzu belli ettik diye mi böyle çirkef davranıyor bilmiyoruz ama çok rahatsızız. Ailelere de söylemek istemedik, çünkü akılları bizde kalacak. İşin içinden çıkamıyoruz yani. Ne yapacağız?

allah kolaylık versin bizim apartmandada böyle bir sıkıntı vr bişey yapamıyoruz..
kiracılarsa ev sahibini arayabilirsin ya da onlar eylme geçtiğinde yöneticiyi arayıp evdeki sesleri duymasını sağlayabilirsin belki

Çok rahatsız edici bi durum dogrusu . umarim caniniz daha fazla sıkılmadan sorun halledilir

Ne kadar igrenc ya, evde kücük cocuklar da duyuyor yani o sesleri. Hic mi edep yok bu insanlarda!!!

Aileleri işin içine sokmaktan öte çare yok.
Belli ki sizi öğrencisiniz diye ciddiye almıyor, sindireceğini sanıyor
Sizin gibi bunlara şahit olanlar vardır mutlaka eğer o kadar yüksek ses varsa
Önce ailelerinize söyleyin ki arkanızda dursunlar
Sonra da apartmanca imza toplayabilirsiniz

Bence de yöneticiye bunu kanıtlayın en azından bir şahidiniz olsun. Onları uyarma görevi zaten yöneticinin. Ayyyy ne iğrenç şeyler ben olsam taşınırdım zaar, korktum

Yalnız, adam 3-4 saat nasıl aralıksız inleyebilir ki?
Hastalık falan olmasın cidden?
Bi de bizim de öğrenci evindeyken yan dairede bekar bi adam kalıyordu. O geldikten sonra, banyodayken bi inleme sesi duyar olduk. Adamda öyle bi tip vardı, uyuşturucu falan çekip inliyor sanıyorduk. Meğer kuşmuş. Baykuş veya kumru gibi bişeymiş asdasdf.

Son düzenleme:
iğrenç bi yöntem ama bi öneri sadece ses kaydı yapın en azından elinizde kanıt olur

İsterdik ama bunu yaparsak biz suçlu duruma düşeriz, çünkü TCK ve Anayasa kişilerin özel hayatlarını ve aile hayatlarının gizliliğini koruyor malum, o yüzden yapamıyoruz. Ama bizimle beraber duyan pek çok arkadaşımız var. Muhtemelen komşulardan da duyan vardır.

Bunun dışında, ilginiz için hepinize teşekkür ederim. Dediğim gibi aileleri araya sokarsak akılları bizde kalacak diye endişeliyiz ve benim babam muhtemelen sağduyulu yaklaşmayıp olayı çok daha fazla büyütür komşu aleyhine. Dört ay daha bu evdeyiz, ailelerimiz gidince komşumuzla baş başa kalacağız, o yüzden de endişeliyiz zaten. Bir de işin kötüsü tüm bunları biz evde yalnız kaldığımızda yapıyor. Misafirimiz varken hiç sesleri yok.

O adam belliki sapık.sızın sesleri duydugunuzu bılıyo ve hatta hosuna bıle gıdıyo olabılır. Sesler uzun süreliyse bence yonetıcıyı cagırın ve ıspatlayın. Ayrıca o çakal herif sızı hemen şikayet ediyorki sizin ondan önce sıkayet etmenızden korktugu ıcın.suan aklısıra bir sıfır onde magdur durumda kendını göstermiş oldu. O madem yonetıcıye gıtmıs sızde savcılıga gıdın herseyı anlatın. Nekadar susarsanız okadar yapışır

Çok güldüm yaaaaa

İşte ben de dedim ki sevişmiyorsa taş düşürüyordur artık, başka açıklaması yok. Ama varlığımızı hissedince daha yüksek sesle yapmaya başladı, o zaman kasten yaptığına uyandık. Zaten ben o esnada seviştiğine bile inanmıyorum, taciz amaçlı yapıyor sanırım ve bundan ne gibi bir zevk alıyor hala anlayabilmiş değilim.

İşte onu diyom ben de, biz o kuşu ciddi anlamda adam sandıydık 1-2 ay boyunca.
O da öyle 4-5 saat inliyordu manyak.
Hadi adam manyak tacizci, karısı nasıl müsaade ediyor buna ki, kadınlar normalde sevişiyolarsa bile istemez böyle bilerek duyurmayı.

Okurken ben burda tedirgin oldum . Sakın sizler direkt muhatap olmayın başınıza bela olmasın sonra .
Anlamadığım karısı nasıl rahatsız olmuyor ?

Hukuk okuyorsanız daha iyi bilirsiniz tabi ama, o tarz yasaların açıkları var. Hani siz aslında o sırada arkadaşınızla çalışırken ses kaydı yapıyormuşsunuz da o ses de arkadan duyulmuş izlenimi verebilirsiniz gayet, o zaman sıkıntı olmuyor.

Normalde zaten adamın değil kadının sesini duyuyoruz. Bir o gece adamın sesini duyduk, ondan beri de işte banyoya filan beraber gidiyoruz hep kendisiyle, düzeysiz bir ilişkimiz var yani. Kadının sesinin bize geldiğini fark etmediğini de düşünmüyorum şahsen. Ben bunlar olmadan önce uyku öncesi konuştukları faturaları bile duyuyordum, onlar da bizi duyuyordur.

Bir de yöneticiyle konuştuktan sonraki gün şansıma kadınla aynı anda çıktık kapıdan. Kaçtı benden. Bir şey dememden mi korktu, utandı mı bilemedim. Yalan söylediklerinin o da farkında olduğundan bir şey diyeceğim diye korktuğunu düşünüyoruz biz. Utanacak tipler olsa üç üniversite öğrencisi hakkında atıp tutmazlar herhalde sağda solda.

Hatta bence video çekimi yapın ses yüksekse çıkar videoda.Onuda güya evinize yada arkadaşınızı cekiyom us gibi yapın. Mesela sesi duyduğunuzda çekimi salonda başlatın sonra o odaya gelin ne bileyim tesadüf olmuş havası olsun..

Komşu işleri zor.
4 saat ilişki olmaz kasti bi durum var değilse bunlar insanüstü bişey.

Madem okadar uzun gürültü yapıyolar polis çağırabilirsin.

Alt katı ve üst katıylada görüşün siz duyuyosanız onlarında duyması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…