Yalnız yaşamak bana göre değilmiş🙁

Yahu amma yüklendiniz kadına. Bizim için keyifli olan şey başkası için olmayabilir.

Ben de çok uzun yıllar yalnız yaşadım ki çok da severek yaşadım.

Bir arkadaşımın rahmetli babası çok huysuz, problemli, şiddet uygulayan bir adammış. Hani kocası ölse de bu kadın kurtulsa derlermiş annesi için. Adam ölmüş, kadın keşke ölmeyeydi de evde sesi olaydı diye günlerce ağlamış. Bazı insanlar için böyle durumlar.

Muhtemelen sıkıntı olsa da birtakım sorumlulukları paylaşıyordunuz. Kalabalık, geleni gideni çok bir ailede büyüdüyseniz normal. Alışkanlık gibi bir şey oluyor.

Kendinize meşgale edinin, önce buradan, bu durumu sorgulamaktan çıkın. Ben ne yapabilirim diye düşünün. Hazır kurs sezonu başladı, kurslara gidin mesela, komşularınızla tanışın, yeni arkadaşlar edinmeye çalışın. Evde yapabileceğiniz şeyler bulun, elinizin altında internet var belli ki.

Emin olun alışırsınız. Çok daha keyifli gelir bu durum.
Bence şey gibi olmuş,hani ayağın uyuşur hiç birşey hissetmesin yokmuş gibi,kalkınca karıncalanmaya başlar dayanamazsın,onun gibi olmuş,yakında evim evim der baska birşey demez:)
Ben kendi evim olsun,duvarlarına sarılarak uyuyacağım demiştim,kendi evin coook başka,nerede büyürsen büyü:))

Ben anlıyorum biraz sizi. Bunun kv ile ayrı eve çıkmak ile alakası yok. Bu yaz evimden mecburen neredeyse 4 aydır uzaktaydım. Şehir dışında tedavi görüyordum. 4 ayda evime toplamda 3 hafta geldim. Kendi ailemde, ablamda falan kaldım ve ben annemlerdeyken yengem de geldi. Evimi, düzenimi çok özlemiştim.

Evime ilk ramazan bayramında geldim 15 gün durdum. Düzenimi özlemiş olmama rağmen, evde 2 çocukla sürekli bir şeylerle meşgul olmama rağmen çok bocaladım. Çünkü kalabalığa ve sese alışmıştım. Sonra efendim kurban bayramından önce dört günlüğüne evime kaçamak yaptım. O zaman da sıkıldım. Kurban bayramında geldim yine sıkıldım. 5 gün önce de evime kesin olarak geldim ve yok insanın evi gibisi yok. Ne kadar o kalabalığı özlesem de evim evim güzel evim. Bu kez zorlanmadım. Kendinize biraz zaman verin.

X