Yalnız yaşamak bana göre değilmiş🙁

Ee? Ne güzel işte.. İnsanın kendi evi,kendi özel alanı olması gibisi var mı?
Günlük işlerinizi yapın yürüyüş yapın, gezin, çocuğunuzla ilgilenin, kahve için, TV izleyin, kitap okuyun... Yapacak şey mi yok.
Ama mizaçta memnuniyetsizlik varsa hiç birşeyden keyif almaz hep bir kusur bulursunuz. Yoksa bi fincan kahve bile sizi mutlu edebilir ki kayınvalide ile de yaşamışsınız aksine şu an çok mutlu olmanız gerekmezmi
Bir de ben bu anne evini özlemeyi de anlamıyorum açıkcası. Yani elbet özlenir de böyle öldüm bittim derecesinde? Neticede bilerek evleniliyor.ayrı bir aile oluyorsunuz.Bir tek biz türklerde var bu durum herhalde.
Ben de evlendiğimden beri var bu maalesef hep anne evini özlüyorum

Ne yapacaksınız annenizle oturup çocuk musunuz? Zaten siz çoluklu çocuklu, yeni bir aile kurmuş kadınsınız. Sürekli birilerinin yanında otura otura kendi aile düzeninizi kurduğunuzu unutmuşsunuz. Alışırsınız zamanla -ki alışmanız gerekir. Ben 18 yaşından beri tek yaşıyorum, evli de değilim.
Nasıl dayanıyosunuz ailenizden ayrı ben dayanamazdım herhalde

Benimde bır cocugum var seninde ben aksam nasıl oldu anlamıyorum sıkılacak vakıt bulamıyorum sen 2 gunde nasıl sıkıldın? Boş duruyorsunda o mu sıktı seni yoksa iş yapmak mı zor geldı? Tuhaf geldin acıkcası yasın kucuk mu?

Yaşın küçük sanırım. Yani evlendiğimde başta ben de bocaladim ama insan kendi düzenini oturtuyor. Oh kimse karışmaz gorusmez. Eşim zaten neyi niye yaptın yapmadın demez. Yani eminim sen de alışacaksin. Kv ile yasayamazdim ben sanırım. Ki çok severim kendisini ama bir evde iki kadın zor.

Daha ne istiyorsunuz başınızda koca yok kv yok. Annenizi çok özlüyorsanız gündüzleri çağırın gelsin yanınıza. Hem siz evin işini yaparken o da çocuğunuza bakar. Kocanız evde sık vakit geçirse bu seferde sıkıntıdan kocanıza sararsınız siz, öyle bir izlenim aldım sizden.

Yahu amma yüklendiniz kadına. Bizim için keyifli olan şey başkası için olmayabilir.

Ben de çok uzun yıllar yalnız yaşadım ki çok da severek yaşadım.

Bir arkadaşımın rahmetli babası çok huysuz, problemli, şiddet uygulayan bir adammış. Hani kocası ölse de bu kadın kurtulsa derlermiş annesi için. Adam ölmüş, kadın keşke ölmeyeydi de evde sesi olaydı diye günlerce ağlamış. Bazı insanlar için böyle durumlar.

Muhtemelen sıkıntı olsa da birtakım sorumlulukları paylaşıyordunuz. Kalabalık, geleni gideni çok bir ailede büyüdüyseniz normal. Alışkanlık gibi bir şey oluyor.

Kendinize meşgale edinin, önce buradan, bu durumu sorgulamaktan çıkın. Ben ne yapabilirim diye düşünün. Hazır kurs sezonu başladı, kurslara gidin mesela, komşularınızla tanışın, yeni arkadaşlar edinmeye çalışın. Evde yapabileceğiniz şeyler bulun, elinizin altında internet var belli ki.

Emin olun alışırsınız. Çok daha keyifli gelir bu durum.

Bence sorun sizle alakalı kendinizi tanımadan ve belli olgunluğa erişmeden evlemmişsiniz kendi kendinizi mutlu etmeyi yine kendiniz
Öğrenip gerçekleştireceksiniz
Sanırım ebeveynlerin yanlışı anne ve babaya bağımlı ve mutsuz bireyler yetiştirmek,

X