Yalnız olmak mı daha kötü yoksa yalnız hissettiren insanlarla olmak mı...

Abla, Kardeş arasında eşitlik istiyorsunuz.. Eşitlik olmuyo kıyaslamayın..
Görümceleriniz eşinizi kıskanmışlardır... Çünkü; eşinizle evlenince ilgisi, sevgisi sizin üzerinize yoĝunlaşınca, görümceleriniz kıskanmışlardır..
Hamilesiniz hormanlardan diye pas geçmemek lazım.. Çünkü size stres oluyor.. Beyninizdeki soruları cvplamanız lazım. Kızgınlınızı yenmenizi isterim.. Çünkü, bebeĝiniz etkileniyor...
Annenizden yana da fazla beklentiye girmeyin..
Ben de annemden yana hiç beklentim yok beklemiyorum da..

Evet ama o kadar mal mülk davasını ortaya serip şimdi yorum yapanlara "bir telefon bekledim"diyorsunuz. Madem öyle sadece aranmamaktan yakinsaydiniz.

Benim derdim mal mülk de değil çünkü.Yıllardır bana yapılan haksızlıklar ve ayrımcılıklar.İnsanların bu tür durumlarda her zaman kendi başının çaresine bakması gerektiğini ve kimseden bişey beklememesi gerektiğini düşünüyorum hala da öyle.Ama bir evlada her şeyi yapıp, kayırıp diğerinin hakkının yenmesini hoş karşılamıyorum hiçbi zaman da bu tür hak yenmesi olaylarını hoş karşılamicam.

İnşallah, çok teşekkür ederim..

Evet kendimi acındırıp da sağda solda ağlasaydım böyle olmazdım...Napalım benim de kaderim buymuş, teşekkürler yorumunuz için.

Evet beni anlamışsınız çok teşekkür ederim.Eşitlik olmadığı gibi, bunu beklediğim için bi nasılsın diye aramıyolar bile.Kızgınlığım sanırım anca onları hayatımdan tamamen çıkarınca geçecek.Yok annemi tamamen geçtim zaten, bana naptı ki çocuğuma napsın.Teşekkürler.

Ben olsam
1. O evi üzerime alırım bebeğim için yaparım kira falan onun olsun en nihayetinde çocuğuma ev ve benim halkım
2. Ondan sonra asla ama asla arkama bakmam eşim bana yeter

Ben olsam
1. O evi üzerime alırım bebeğim için yaparım kira falan onun olsun en nihayetinde çocuğuma ev ve benim halkım
2. Ondan sonra asla ama asla arkama bakmam eşim bana yeter

Artık o kadar gönlüm geçti ki bu insanlardan, alsın başına çalsın evini de diyorum ama eşim müsaade etmiyor dediğiniz gibi o da bebeğimiz olacak onu düşünmemiz gerek diyor.Yoksa değil bi ev artık on ev de verecek olsa bidaha yüzünü görmek istemiyorum.Teşekkürler yorumunuz için.

Çünkü salakmışım.Yaptığım her şeyden pişmanım, değmezlermiş.İnşallah mutlu olabilirim teşekkürler.

Ben de zaten silip atmaya karar verdim hepsini.
hepsini okuyamadım çok uzundu ama gerçekten butuk haksızlık yapılmış size eger ki anlattiniz gibiyse silmemek için geç bile kalmissiniz bence...... herşeyi anlarım ama bir annenin bu denli evladını uzak olması kabul edilir gibi degil

Zaten şu zamana kadar maddi-manevi eşiniz ve siz beraber götürmüşsünüz, kimseden bir talebiniz olmamış. Talep olsa belki yaparlar ancak size "Nasıl olsa kendileri hallediyorlar" gözüyle bakmaya alışmışlar, bu bir anda değişecek bir şey değil. İstediğiniz, bir şeyler yapılması, ilgi alaka ise bunu sizin söylemeniz gerekiyor; hani deriz ya "Nasıl alıştırırsan öyle gider" sizin ailenizin durumu da bu, sizinle bu şekilde bir iletişime alışmışlar. Söylenmeden yapılmasını beklemenizi de anlıyorum, bu incelik, bu ayrı bir sevgi gösterisi ama söylemeden yapmaz sizinkiler. Öyle gelmiş seneler boyu, öyle gidiyor. Siz söyleyin, isteyin, vermeyenin iki yüzü kara olsun.

Bunun haricinde, ileriyi düşünün salt şu zamanları, şu anları değil. Siz hayatınızdan herkesi çıkarabilirsiniz ancak doğacak çocuğunuzun hayatında dedeleri, anneanne ve babaannesi, halaları-teyzeleri vb. olacak. Tamamen silip atmak pek akıllıca değil, mecburi bir araya gelmelerinizde havadaki gerginliği hep hissedecek çocuğunuz. Siz, onun için nasıl davranacağınızı tahlil edin bence, sadece kendi hayal kırıklarınız üzerine yoğunlaşmadan önce. Sinirlendirmeyin kendi kendinize düşünüp, isteyin de, gezin tozun da, çocuğunuzu da alın gidin de ziyaretlerinize; kendi çekirdek aileniz için yaşayın takmadan, umursamadan. En güzeli.

Kıskanan kıskansın, mesafe koyan koysun, kim ne derse desin; kendi çalsın kendi söylesin, kendi dinlesin.
Güzel bir hamilelik süreci geçirir ve sağlıkla kucaklarsınız umarım bebeğinizi.
Bu ve bunun benzeri halleri herkes az ya da çok yaşıyor, kimsenin neşenizden çalmasına izin vermeyin yeter.

Anne baba böyle para mevzuları için silinip atılmaz ki. Bak bir de ablama o evi verdiler öbürü De benim hakkım demişsin , çoğu kadın böyle düşünüyor ama yanlış düşünüyorsunuz. Annen baban ölmemiş , miras pay etmiyorlar. İçlerinden bir şekilde öyle gelmiş ablana o evi vermişler, sana da ötekini vermek zorunda değiller.

Zaten evin de varmış , amannn boşver gitsin. Kendi emeğinle aldığın kadar tatlısı var mı? Bence kimseyi silip atma. Ama kimseden de gerçekten kuruş bekleme. Çocuğun anneanne dede teyze bilsin , bu kadar.

Birisi için bişey yapmak sevginin ve dolayısıyla onu düşünmenin doğal sonucudur bana göre.Bu çok mu kişisel bi görüş oldu bilemiyorum ama olmamalı aslında. Biz düşündükçe bişeyleri karmaşıklaştırıyoruz gibi geliyo bana artık.Bi insan birini seviyodur veya sevmiyodur, yani bu çok kafa yorulacak bişey değil aslında.

Ben de yeterince sevilmediğimizi ve dolayısıyla düşünülmediğimizi ve ortaya çıkan sonucun da o yüzden bu olduğunu düşünüyorum artık.Ben bu yaştan sonra 60 65 yaşında insanlara insanlarım hayatında hamilelil,doğum,ölüm,hastalık gibi zamanların önemli olduğunu, böyle zamanlarda insanları yalnız bırakmamak gerektiğini anlatamam ki.Ki anlatmak da istemiyorum çünkü herkes kendi için bunları beklemeyi biliyor.

Çocuğumla ilgili kısma da gelince, bunu da çok düşündüm.Beni sevmediler onı da sevmeyecekler. Ona da gayet mesafeli, uzak ve samimiyetsiz davranacaklar.Böyle olunca benim daha çok sinirim bozulacak.O yüzden böyle insanlarla görüştürmek mi daha iyi yoksa onların bu anormalliklerine bi çocuğu sokmamak daha mı iyi bilemiyorum.

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.Sevgiler..

Bu düşünce yapısının altında yatan mantığı merak ediyorum gerçekten. Neden bana yapmak zorunda değiller?paraya herkesin ihtiyacı yok mu?ben onların evladı değil miyim?ben o evin kirasını alabilsem ücretsiz izne çıkabilirdim mesela ama şimdi maksimum 6 ay sonra işime dönmem gerek.Ben bebeğimin ilk 1 senesini onla geçiremedikten sonra öldüğünde babam bana dünyaları bıraksa nolur ki yani?geri gelir mi o seneler?

İçlerinden bi şekilde öyle gelmiş evet, işte o içlerinden ona gelen şey bana gelmiyo sorun da o zaten.Ayrıca mevzu para da değil, yıllardır süregelen haksızlıklar.

Zorunda değiller de ondan zorunda değiller , miras mı bölüyorsun eşit olacak diye beklentin var? Ki senin evin varmış ablanın yok. Hiç de haksızlık göremedim. Hayır gayet yumuşak bir üslupla yazdım ama gerek yokmuş.
Senin çocuğunu sen düşünüp öncesinde birikim yapsaydın dedesi nenesi düşünesiye kadar.

Hep de bu satırlar paragraflar boyunca para muhabbetinin üstüne sorun para değil cümlesi geliyor evin birini sana verselermiş ortada sorun kalmayacakmış ama Yok sorun para değil , tamam anladım

Çok fazla beklentiniz var herkesten,yaptıklarınızın karşılığını göremediğiniz için fazlasıyla kızgınsınız.Tamam haklısınız ama bu durumda üzülen ve zararlı çıkan yine sizsiniz.Sizde bundan sonra herkese hakettiği kadarını yapın.

cok dramatize etmissiniz her seyi

Bakın hamilelikten dolayı çok hassassiniz bu durumu anlayabiliyorum ama bu şekilde sürekli beklenti içine girerseniz siz ve çocuğunuz bundan olumsuz etkilenir. Benim ailemin de durumu çok iyi babamın birkaç tane evi var çok iyi bir geliri var. Benden küçük kardeşlerime çok şey yapıldı. Bana da yapıldı ama olması gerektiği kadar. Ben evin büyüğü olmanın dezavantajı diye düşündüm hep. Doğum iznim bitince ise döndüm. Kimseye muhtaç olmak istemedim. Ne anneme ne kv e çocuğuma bakar mısınız demedim bakıcı tuttum. Kirada oturuyorum ev almaya karar verdik baba evin birini de bize ver demedim demem de o evler benim değil babamın. Bu düşüncemi kardeşlerime yaptığı yardım değiştirmez. Ben hep dua ettim. Allahım sen bize geçim kolaylığı ver kimseye muhtaç etme diye. Babamdan istesem verir bilirim. Ama belki karakter meselesi ama ben çok çok zorda kalmadıkça istemem.

siz neyi neden söylediğinizi dahi izah edemiyoken konulara yorum yapmayın bence.miras mı bölüştürüyo nası bi açıklama yahu, miras bölüştürürken eşit olmalı da onun dışında eşit olmamasında bi sorun yok mu yani?bu ne saçma sapan bi düşünce.

ben zaten bişeye ihtiyacım olmadığını herşeyini kendim yaptığımı, meselenin yıllardır süren haksızlıklar olduğunu örnekler vererek yazmışım sen daha bana birikim yapsaydın diyosun.Benim onların parasına ihtiyacım yok ki.Her şeyi hazır çocuğun, sadece destek olsalardı izne çıkabilirdim dedim onun dışında onlar söylemeden de bi beklentim yoktu.

Zaten maddi beklenti içinde olan bi insan olsam yıllarca bu olan bitenlere göz yumup şimdi de bu durumlara düşmezdim heralde.Farkındaysan yıllar içinde zaten bana yapılan tek bişey yok.Eşimin maaşı hacizliyken babama para vermiş bi insanım.Sen istediğin gibi anla.Konuyu buraya çekmen senin kendi kötü niyetini gösterir, dediğim gibi anlayamıyosan yorum yapma.Sana daha fazla açıklama yapmicam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…