Wir lernen deutsch / Almanca

kesinlikle öyle cümle içinde olmadan kesinlikle akılda kalmıyor.
Almanca hocam bir kelimeyi öğrenmem için okurken metinlerde cümle içinde on kere denk gelmem gerekiyor derdi. Anca o zaman sindiriyorum kelimeyi öğreniyorum derdi :))
Çok doğru söylemiş
Sen herhangi bi kitaptan mi çalışıyorsun

süpermiiiişşşşşş :rolleyes: benim yaşlılığım gibi
Ya bi de en çok neyi hoşuma gidiyor, hala yemeğini pastasını şarkı söyleyerek kendi yapar... ama kek çirparken mikseri çalıştırmasına gerek yok kendisinin her bi yeri mütemadiyen sallandığı için zaten kek de otomatikman cirpiliyo:KK70::KK70:
Ay ama çok tatlı yaaa:KK68:

Türkiye'de olduğum için sadece rtl 2 :KK43:
ama pro 7 şu an tv kanalllarımdan biri olsun isterdim
en sevdiğim diziler almanca ne güzel...
gerçi ben de kendim internetten bulup açıyorum almanca diziler ama tvden olsa daha güzel olurdu tabi...

Amerikan dizilerini yayinliyorlar.
Ben de bi ara mieten kaufen wohnene takilmistim
Bi de der perfekte dinner vardı eglendiriyodu beni:)
Ama şimdi eşek sıpası yüzünden hep çizgi film acik:confused:ben de telden ya dizi izliyom ya kk yada almanca calisiyom iste:cool:

Cizgi film daha güzel. Üstelik sen fark etmeden bilinçaltina yerlesiyor.
M Mistik Kedi onun icin kitap okumak lazim. Ben kitap okurken kelimeye takilmadan okuyorum. Bazi kelimeler cok sık karsima cikiyor. Ve kitaptan ögrendigim kelimeyi unutmuyorum.

M Mistik Kedi sen YDS 'ye hazirlaniyorsun degil mi?
Ben de testdaf'a hazirlaniyorum ama önceligim konusabilmek burada yasadigim icin. :KK43: cok zor dil olmadan .
Tv onun icin izliyorum kesinlikle konusma yetisini gelistirmek icin birebir.

Sinava hazirlanirken verecegin kücük öneriler var mi? Nasil daha verimli olur?

M Mistik Kedi onun icin kitap okumak lazim. Ben kitap okurken kelimeye takilmadan okuyorum. Bazi kelimeler cok sık karsima cikiyor. Ve kitaptan ögrendigim kelimeyi unutmuyorum.
Kelimeye takılmadan okuyunca anlam bütünlüğünü nasıl yakalıyorsun

Kelimeye takılmadan okuyunca anlam bütünlüğünü nasıl yakalıyorsun

Hayal gücü galiba. Kurs hocam söylemisti. Uyguladim oldu. Ama her kitapta olmuyor. Kaufland'dan "Safa" kitabini aldim.
Ucurtma avcisi, Bin Muhtesem günes, ( ay ayni adam bir kitabi daha var ismini hatirlayamadim.)

"Bob und wie er die Welt sieht" :-) bu tam senlik

Screenshot_2015-12-10-09-19-29.png

Hayal gücü galiba. Kurs hocam söylemisti. Uyguladim oldu. Ama her kitapta olmuyor. Kaufland'dan "Safa" kitabini aldim.
Ucurtma avcisi, Bin Muhtesem günes, ( ay ayni adam bir kitabi daha var ismini hatirlayamadim.)

"Bob und wie er die Welt sieht" :-) bu tam senlik
Ne anlatiyo tam benlik olanda:rolleyes:merak ettim

Ya bi de en çok neyi hoşuma gidiyor, hala yemeğini pastasını şarkı söyleyerek kendi yapar... ama kek çirparken mikseri çalıştırmasına gerek yok kendisinin her bi yeri mütemadiyen sallandığı için zaten kek de otomatikman cirpiliyo:KK70::KK70:
Ay ama çok tatlı yaaa:KK68:
yaşlı olup da hayattan vazgeçmeyen insanlara bayılıyorum. avrupada nasıl ama 100 yaş üstü insanlar senden benden genç, her günleri dolu dolu. emekli olmuşlar ama yapacak sürüyle işleri var. salmamışlar kendilerini. sokaklar çakı gibi yaşlılarla dolu

Bir adam kedisini anlatiyor. Kitap secerken yasanmis gercek hikayelerini ve cocuk kitaplarini tercih ediyorum. Birakmistim basladim suan biraktigim yerden. Senin sayende tekrar elime aldim:-*
Ben şu an Harry potterin birkaç kitabını buldum ikinci el mağazasında ona başlıcam ama bobun da ebooku varmış onu almayı düşünüyorum ama kitap da eline alıp sayfayı çevirmeyince tat vermiyor ki napsamm bilemedim

kesinlikle öyle. her sabah almanca okuyarak güne başlıyorum. süper oluyor :KK68:
her kelimeyi anlamaya çalışmadan sadece anahtar kelimelere bakarak

yaşlı olup da hayattan vazgeçmeyen insanlara bayılıyorum. avrupada nasıl ama 100 yaş üstü insanlar senden benden genç, her günleri dolu dolu. emekli olmuşlar ama yapacak sürüyle işleri var. salmamışlar kendilerini. sokaklar çakı gibi yaşlılarla dolu
Kizzzzz geçen ne gördüm sen böyle diyince aklıma geldi
Yağmur yağıyor hava berbat ben şemsiyeyi zor tutmuş yürüyom karşıya geçmek için durdum bi de ne göreyim önümden en az 85inde bi yaşlı kadın başında eşarp altında motosiklet vizzzz dedi geçti kendimden utandım benim daha ehliyetim yok baaaa:KK70::KK70:

M Mistik Kedi sen YDS 'ye hazirlaniyorsun degil mi?
Ben de testdaf'a hazirlaniyorum ama önceligim konusabilmek burada yasadigim icin. :KK43: cok zor dil olmadan .
Tv onun icin izliyorum kesinlikle konusma yetisini gelistirmek icin birebir.

Sinava hazirlanirken verecegin kücük öneriler var mi? Nasil daha verimli olur?
evet yds ye hazırlanıyorum. bakalım ne yapacağım sınavda.
şimdilik sabah ilk okumayla başlayıp biraz kelime çıkarıp sonra gramer bakıyorum ama... kpss de çalışmalıyım anca öğlene kadar ne baktıysam. o da yeterli olmuyor gibi :KK43:
sen nasıl çalışıyorsun

Kızlar ben sözlük dışında Lesezeichen listeme iki link yüklemisim sürekli kullanıyorum biri Duden Rechtschreibung biri de verbkonjugation size de tavsiye ederim

Kizzzzz geçen ne gördüm sen böyle diyince aklıma geldi
Yağmur yağıyor hava berbat ben şemsiyeyi zor tutmuş yürüyom karşıya geçmek için durdum bi de ne göreyim önümden en az 85inde bi yaşlı kadın başında eşarp altında motosiklet vizzzz dedi geçti kendimden utandım benim daha ehliyetim yok baaaa:KK70::KK70:
bak işte ya :KK70: :KK70: :KK70: süpermiş yalnız :KK70:
ben de bir kere kazaya şahit olmuştum. yine 85 90 küsür yaşlarında bir adam koca otobüse motosikletiyle önden çarptı. adamın motoruna hiçbir şey olmadı da otobüsün önü yamuldu. adam yere düştü çarpmanın etkisiyle. sonra kalktı yerinden motorunu çıkarttı bindi üstüne devam etti yoluna :KK70:

X