Wir lernen deutsch / Almanca

Merhaba,
Könnten Sie bitte das Fenster öffnen? Böyle kullanmayı tercih ediyorum ben kibar olmak istediğim zaman.
Sizin kullandığınız cümle de yanlış değil, sadece resmi bir ortamda kullanmak isterseniz diye yazdım.

Kizlar selam ben Berlin'deyim. B1.2 ye gectim Corona patlak verdi. Evde de hic tekrar edemedim cocuklardan. Geriledi Almancam muhakkak zaten zor bir dil. Benim en az B2 olmam gerekiyor. Var mi tavsiye edebileceginiz Almanca calisma siteleri?
b1 olsamm keske bol bol flim yada cocuk hikayeleri kitaplari okuyup gelistirin..ama en cok artikeller yok nomitiv yok artikel yok dativler butun heyecanimin yok olmasini en buyuk sebeptir

Kızlar yaaa benim sınav ertelenmedi:///
2 haziranda, yani 12 günüm var. A2 sınavına gireniniz var mı hiç içinizde?
Telc için çok az sınav örneği var elimde. Nette de bulamamıştım pek. Sizin elinizde var mı?
Özellikle yazma konusunda?

A2 değil bütün kurları alıp B1 sınavına girmiştim. Her kur sonunda seviye tespit gibi basit sınavlar oluyordu ama deneme sınavı gibiydi.
Hatırladığım kadarıyla yazma da yan cümle çalışmak gerekiyor. Mutlaka olumsuz bir bahane bulup onu bi çok soruya yanıt yapabilirsiniz.
Örneğin mektup yazmanız istenecektir. Mektupta doğum günü daveti olabilir,parti daveti olabilir, iş görüşmesi olabilir bi çok şey olabilir ve o davete bi mazeret uydurmanız istenebilir. weil ile bi cümle,deshalb ile bi cümle gibi. Davetinize katılamayacağım çünkü o gün doktor randevum var, yada hastayım gelemeyeceğim gibi bi bahane cümlesini kalıp olarak ezberlersen çok yardımcı olabilir.
B1 de bu geliyor ama a2 için de bir mektup yazdırırlar diye düşünüyorum. Başarılar size

Çok teşekkür ederim
Yan cümle dediğiniz nedir acaba?

keske yardimci olabilseydim ama kutuphanede yada kitap satan yerlerden baksaniz..mutlaka biseyler vardir ..
umarim hersey gonlunce olur ..

A2 Schreiben için keşfettiğim bir siteyi paylaşıyorum. Alta bakarsan pek çok yazışma örneği var.

Çok teşekkür ederim
Yan cümle dediğiniz nedir acaba?
Rica ederim yan cümle dediğim denn,aber,weil,sondern,deshalb,trotzdem,dass... ile kurulan birden fazla cümleyi birbirine bağlayan bağlaçlarla kurulan cümledir. İlla içlerinden 4-5 tanesine hakimsinizdir. Mektup yazarken bunlardan en az 3 tane kullanmamızı istemişlerdi.

lluvia87 gönderdin link süper oldu Çok teşekkür ederim.
Farmer girl sana da
Ben merkeze bi hayli uzak bi köydeyim şu an, sınava da 11 gün var:/ iki küçük yavru ve ultra huzursuz, düzensiz hayatla maalesef şimdiye kadar pek bakamamıştım. Ne kadar yapabilirsem artık. Kuzularımı uyutup, biraz bedenimi, kafamı topladıktan sonra olabildiği kadar bakacağım. Çok sağolun

Rica ederim, başarılar dilerim. Umarım herşey gönlünce olsun

Rica ederim umarım istediğin sonucu alırsın.

suzn “küçük bebeğimden dolayı annelik iznindeyim” diyeceğim ama “mutterschafturlaub” şeklinde çeviriyor sözlük, doğru gibi gelmedi bana:/ nasıl ifade edilir, bakabilir misin

suzn “küçük bebeğimden dolayı annelik iznindeyim” diyeceğim ama “mutterschafturlaub” şeklinde çeviriyor sözlük, doğru gibi gelmedi bana:/ nasıl ifade edilir, bakabilir misin
Canım günaydın Karenz mi demek istiyorsun?
“Ich bin in Karenz” dediginde bebegin oldugu ve şuan izinde oldugun anlaşılır!

artik daha önce calisanda, calismayanda hamile kalinca „karenz“ oluyor
Elternzeit olarak geçiyor dedi bi arkadaş, Almanya’da yaşıyor o da. Bebek olunca işe gitmeyip 2-3 yıl izinli sayılıyorsun ya o süreyi sormuştum. Çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…