Wir lernen deutsch / Almanca

cooooooooooooook sevindim canim

Yaa çok sevindim bir katkım olmasına Hocam geçersin diye düşünüyorum, Konuşmayı geçtiysen hepsini halletmişsindir. Bizimle de paylaş sonucu aldığında Benim de ay sonu sınavım var. En çok konuşma kısmı beni geriyor bakalım neler olicik.

İnşallah sen de geçersin
Benim sonuç 1 buçuk aya ancak belli olurmuş, bakalım. Umarım iyi gelir çok teşekkürler tekrardan, gerçekten çok işime yaradı

Kızlar selam
Ben tekrar çalışmaya başladım
Ich bringe zum Geburstag einen Kuchen mit/ Zum Geburstag bringe ich heute einen Kuchen mit/ Heute bringe ich einen Kuchen zum Geburstag mit/ Einen Kuchen bringe ich heute zum Geburstag mit

Bu üstteki cümleler serisinde vurgu amaçlı yerler değiştiriliyor sanırım değil mi?
Kızlar bendeki kitap übung üzerine, bunların konu anlatımı ne diye geçer acaba?
Ich bedanke mich ihre Hilfe

Günaydin canim sendeki kitap nedir? Ben de alayim acil calismaya ihtiyacim var. Korona sürecinde hic calisamadim.
Soruna gelince bu cumlelerin hepsi de dogru bence vurgu olabilir dedigin gibi.

Kızlar selam,
Kaynak konuşulmuş.Kendi kaynaklarımı söyleyeyim.
Youtube da;
1-Lingoni
2-Easy German
3-Learn German with Anja
4-Begi Begi (Türk, genç bir öğretmen, instagramdan da takip ediyorum.)
Şu an aklıma gelenler bunlar. Kitap olarak Huberin kitaplarına bakıyorum. İnternetten gazetelere bakıyorum, okuyorum.

kızlar merhaba bende Almanca a1 a2 öğrenmeye başlamak üzereyim.Aile birleşimi ile Almanya'ya gitme durumum var.Goethe enstitüde kursa başlamayı düşünüyorum araştırma içindeyiz erkek arkadaşımla.Süreci bilmiyoruzz Sizlerde bu şekilde mi gittiniz ? benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor?Evlendiğimde oraya gidip kursa orda başlama şansımda var mı illa istanbul'da mı öğrenip gitmem gerekecek ... kursa gitmeden dili öğrenmem kolay olur mu? gibi gibi bir sürü soru var aklımda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Aile birlesimi icin en az A1 yapmaniz gerekiyor diye hatirliyorum. Dilin temeline hakim olursaniz yurtdisina daha kolay adapte olursunuz, Goethe iyi bi tercih sosyal olanaklari da var. Almanya‘ ya geldiginizde de kursa devam etmeniz isteniyor B1 i tamamlamak icin 2 yiliniz var. Devletin kurslarini mi yoksa ozel bir kursu mu tercih edeceksiniz, Goethe yine iyi bir tercih olur. Tabii pandemi de isler nasil ilerliyor bakmak lazim.
Baska bir dile hakim misiniz, calisacak misiniz? Yerinizde olsam kursa gitmeyi tercih ederdim evde kalmaktansa sosyalleserek dil ogrenmek daha avantajli, gun icinde anadilimi tercih ettigimden ben ilerletemedim, kimse benim hatama dusmesin istiyorum.

Aile birleşimi için hangi kursun sertifikasını geçerli görüyorlarsa ona gitmek istiyorum açıkcası ben bir çok yerde Goethe diye duydum ama emin olamadim...İngilizce hazırlık vs okudum ama pratik yapmadığım için yok sadece Türkçem var :) ben Almanya'ya geldiğimde kursa devam edip sosyal hayattada aktifleşmek istiyorum iş hayatı vs hayallerim var ama bakalim süreç nasıl ilerler...

Temeliniz iyi olsun isterseniz Goethe iyi secim. Almanya‘ ya geldiginiz vakit belediye size bir brosur veriyor okul secmek icin icinde Goethe yoksa bile yakin subelerine bakabilirsiniz, daha hizli kur gecer ve ogrenirsiniz. Hangi eyalete geleceksiniz? Es adayinizin geliri iyiyse dil ogrenmek daha kolay olur.

Berlin'e gelicem kısmet olursa verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Kursa başlayana kadar Lingohut den calismaya basladim keyifli gidiyor da telaffuzu oturtmak lazım.
ben önce kelime öğrenip meyveler,sebzeler,renkler vs.dahil daha sonra gramere geçmeyi düşünüyorum yanlış mı yaparım?

Temeli kursta ogrendim nasil basladik hatirlamiyorum, sonrasinda baska kurslara katildim, kendi kendime calisirken hep sinavlara yonelik calistim, dolayisiyla kurslarin uygulamalarini kullanmistim mesela goethenin uygulamasi var, nicos weg a1 ile youtube uzerinden baslayabilirsiniz dizi gibi videolar mevcut kulaginiz alisir. Duolingo var, bilgisayarimda bi program var suan adi aklima gelmiyor oldukca faydaliydi ama cabuk sikildigimdan birakmistim.
Yontem herkesin kendinin belirleyebilecegi bi durum benim algim cok zayifladi uzun sure kendi kendime takildim, disaridan adimi seslenseniz duyup algilamam bu sebeple ogrenemiyorum ve aklimda tutamiyorum.
Tek soyleyecegim kendinizi eve kapamayin.

Uygulamaları indiricem Nicos'a basladım tesekkür ederim Almanya'ya gittiğimde eve kapanmadan sosyalleşmek hedefim bakalım gelismeleri yazarım buraya:)

Uygulamaları indiricem Nicos'a basladım tesekkür ederim Almanya'ya gittiğimde eve kapanmadan sosyalleşmek hedefim bakalım gelismeleri yazarım buraya:)
Guzel haberlerinizi bekliyorum, bu arada bilgisayarimdaki uygulamayi hatirladim rosetta stone konusma, telaffuz icin oldukca faydali.
Gute Nacht (iyi geceler) sozcukleri artikelleri ile ogrenirseniz ilerisi icin kolaylastirici die Nacht
Ufak ufak yazarim buraya boyle notlar, asina olmus olursunuz.

Hepsi anlam olarak aynı,ilk yazdığın melodi olarak daha mantıklı. Vurgudan kastin nedir tam ne demek istedin? Acarsan yardimci olmak isterim.
Ama özetle bütün cümleler aynı anlama çıkıyor ekstra vurgulanmak istenen şeyler değişmiyor.
Bu arada;
Ich bedanke mich ‘für’ Ihre Hilfe. Olacak canim

cok tesekkür ederim artikelleriyle ögrenmek daha mantıklı olucak öbür türlü başa ne geliyordu diye düsünmektense :)
o uygulamayada başlayacağım <3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…