Wir lernen deutsch / Almanca

Hallo . ayni kaderi paylaşıyoruz benimde 3 yıl olacak. Ne dili öğrenebildim ne doğru düzgün arkadaş nede bir iş buldum.Ama maalesef uzağız seninle ben Stuttgarttayım

Bende 1,5 yıl oldum Almanya'ya geleli . B1 kursuna gittim yazılı sınavlardan geçsem de konuşma sınavında heyecan yaptım kaldım. Tekrar sınava girmek yerine kursa tekrar başladım. Evde bişey katmıyor bana en azından mecburen çabalar bişeyler öğrenirim dedim ve konuşamasam da pratik yapacak kimsem olmasa da izlediklerimden ufak tefek bişeyler yakalıyorum. Evde de sürekli tv, çocuk şarkıları yada diziler, çizgi filmlerle geliştirmeye çalışıyorum kendimi.
Kütüphaneden de çocuk kitapları alıp okuyorum. Biliyorum olacak az kaldı çözücem ama pratik yapacak kimsem yok maalesef

Küçük bir tavsiye eşyaları artikelleri ile yani der , die , das olarak aklina yerleştirmek icin mavi, kırmızı, yesil küçük kendinden yapisan kagitlar al ve evdeki eşyaların üzerine yapıştır. Gördüğün seyleri hafizada tutmak daha kolaydir süreklilik olursa...
der (mavi)
die (kırmızı)
das (yeşil) ...

bende almanca ogrenemedim..
ne kadar zor geliyor anlatamam..
cabaliyorum ama yok 5 dk sonra sor yok gitmis hersey es dostta bagimli olmak bu konuda uzsede yapacak bisey yok simdilik..

bende almanca ogrenemedim..
ne kadar zor geliyor anlatamam..
cabaliyorum ama yok 5 dk sonra sor yok gitmis hersey es dostta bagimli olmak bu konuda uzsede yapacak bisey yok simdilik..
Evet banada çok zor geliyor kursa gidiyorum anlıyorum öğreniyorum ertesi gün bi bakıyorum unutuyorum bende mi sorun var anlamadim kaç senedr Almanyadasın

Evet banada çok zor geliyor kursa gidiyorum anlıyorum öğreniyorum ertesi gün bi bakıyorum unutuyorum bende mi sorun var anlamadim kaç senedr Almanyadasın
ayni ben evde bakiyorum biraz almanca ama dedigim gibii surekli tekrar etmesem hemen unutuyorum burda bikac insan tanidim yillarca burdalar ama halen almanca ogrenememisler sasiriyorum tabiki ama yinede yalniz degilim diyede sevjniyorum isvicredeyim1 yil bile olmadi daha geleli almanyaya alisveris icin gelirgideriz ..ama esjmsiz hicbisey yapamiyorum

Ya bu çok kötü eşine bagımlı olmak bende ilk başlarda öyleydim tek birsey yapamıyordum çekiniyordum. Şimdi yavas yavas bazı şeyleri tek yapıyorum bu bana daha ıyı geliyor. Buraya adapte olmamı hızlandırıyor.

lingen senden yardım istesem
suzn senden de isteyebilirim
Yanımda bir iki übung kitabım var. Bilgisayarım yok ve netim de az. Kısıtlı vaktim dolayısıyla da übung kitaplarından biraz çalışma yapıp, dinleme yaparak 10 gün sonraki(ertelenecek muhtemelen ama) sınav için bişeyler yapmaya çalışıyorum. O yüzden gramer sil baştan çalışamıyorum(eskiden bakmıştım, notlarım var bi hayli), tekrar edicem.
Sürem kısıtlı olduğu için bazen görüp, anlamadığım kalıpları burdan size sorsam olur mu
Mesela; Würden Sie bitte das Fenster öffnen? Kibar ifade mi?
Çok sağolun şimdiden

Bende esime diyorum sen varken olmuyoo nasilsa her sekilde kurtaricim oluyorsun..bende bu sefer iyice tembellesiyorum azicik birak beni kendi basima tek markete gidip dolasiyim elbet ozaman zorda kalirsam mutlaka ogrenmeye baslarim.. ama yok ben oyle dememisimm heran benlee ..ben bu gidisle zor ogrenirim almanca

würden sie bitte ...
derken lutfen pencereyi acarmisiniz kibarca ,rica ediyorsun birisine pencereyi acmasi icin...
tabii burdaki arkadaslar daha iyi bilirler ..bende daha cok acemiyim
iyi calismalar umarimn sinavin iyi gecer ,sakin ogrenmekten asla vazgecme olur mu

Eşin bu durumdan memnunsa sıkıntı yok. Benim eşim artık yeter öğren kendin yap işlerini yoruldum diyor zamanla öğrenilir belli bir yaştan sonra zor oluyor ama öğrenmekten başka çaremiz yok

herkes kendince hakli
ustelik ben kursada gittim
canim esimin bos vakti oldugunda her daim yaninda ama hatununda is yok
benim asil sikintim 2 3 kelime ogreniyorum bunlardan iki kelimeyi bir araya getirip cumle kuramiyorum heyecandan konusamiyorum..
tekrar olmayinca da tabiki akildan ucup gidiyor maalesef..
ama su bir gercek ogrenmek icin once bir dili sevmek,istemek birde yaşla birlikte taze beyin sart

Aufwiedersehen

geldim - gec kalmisim
arkadaslar cevap vermis evet kibar ifade

canim sinavda hangi sorular geliyor var mi örnek

Kizlar selam ben Berlin'deyim. B1.2 ye gectim Corona patlak verdi. Evde de hic tekrar edemedim cocuklardan. Geriledi Almancam muhakkak zaten zor bir dil. Benim en az B2 olmam gerekiyor. Var mi tavsiye edebileceginiz Almanca calisma siteleri?

Bence Würden yerine Könnten desen sanki daha iyi, ama suzan daha iyi bilir...

Kızlar çok sağolun. suzn sınav Telc. A2 düzeyi için gireceğim. Sınavda dinleme, okuma,yazma, konuşma hepsi var. Örnek var ama önce gramer ve kelime çalışayım biraz dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…