Wir lernen deutsch / Almanca

Hallo :)
Ich lerne jetzt Deutsch.
Ich bin vor 5 Monaten in Deutschland gekommen. Kann ich hier schreiben?:))

Biraz yanlış biraz doğru yeni öğreniyorum bende almanca yi ve pratik yapacak kimsem yok. Maalesef.
Buradan sürekli gün içinde pratik yapacak hatta yanlışlarımı düzeltecek bi arkadaş edinirsem cook mutlu olurum:)

Hosgeldin:))
Tam aradığın yerdesin, bu aralar herkes hasta, o yüzden fazla aktif olamadık ama gün içinde illaki bakıyoruz.... yanlışlarını da elimizden geldiğince düzeltiriz:)
Kursa gidiyor musun?
Almanyada nereye geldin?

Hosbuldum :) Stuttgart tayim. Evet gidiyorum. Teşekkür ederim sen nerede yaşıyorsun?:)

Hosbuldum :) Stuttgart tayim. Evet gidiyorum. Teşekkür ederim sen nerede yaşıyorsun?:)
Ben Nürnberg yakınlarında köyde yaşıyorum:) daha önceden almanca bilgin var mıydı yoksa kursa başlayınca mi Almancayla tanıştın? Kursta verilen ödevleri burda paylaşırsan yanlışların varsa biz düzeltiriz sonra kurs öğretmenine gösterirsin

Ich habe für A1 in Türkiye Deutschkurs gemacht. Und ich bin Deutschland gekommen. Jetzt gehe ich jeden Tag zur Schule. Und ich möchte eine Freundin , weil ich sprechen brauche. Ich möchte schöne Deutsch sprechen. Aber ich kann nicht,weil ich nicht pratik machen.

Ich habe einen Niveau A1 Deutschkurs in der Türkei gemacht. Und dann bin ich nach Deutschland gekommen. Ich besuche hier jeden Tag einen Deutschkurs. Und ich brauche jemanden um deutsch zu üben, weil ich mein Deutschkenntnisse verbessern will. Ich will gut deutsch sprechen. Aber ich kann nicht, weil ich mit niemandem deutsch übe..

Super eksiklerimi çok güzel düzeltmissin çok teşekkür ederim. Türkei neden Türkiye yazmışsam unutuyorum bazen.

Oh je. Ich hoffe dass der Grippe mich nicht erwischt. Ich kann nicht Krank schreiben.
aber ich hab Hals schmerzen . Wie so ist es dir langweillig geworden im Bett zu chillen. Ich liebe es

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…