Wir lernen deutsch / Almanca

Ich besuche für Deutschkurs Volkshochschule. :)
Ich besuche den Deutschkurs bei der VHS...
:super:super. Also ich finde VHS besser als die anderen. Sag einfach " ich mach Deutschkurs im VHS".
für ist nicht richtig bei diesem Satz. :KK19:
oder

Ich besuche einen Deutschkurs im VHS. lingen lingen ist es so richtig ?
Ich mache Deutschkurs bei der VHS
Ben bunu yakalamak anlaminda kullandin sandim..erwischen hani yakalamak gibi ya. Bulmak yakalamak gibi anladim
Bu ne yaaaa:KK70:
Ben kurieren: hastalıktan kurtarmak, iyi etmek olarak yazdım sanıyordum... sen yazana kadar da farketmedim, hala da anlamış değilim nasıl olmus:KK70:
Vielen dank
Ja,aber bin ich in Türkei als Deutschkurs Goethe Institut gegangen.
Ich will gute Deutsch sprechen...
In der Türkei bin ich beim Goethe Institut zum Deutschkurs gegangen... Ich will gut deutsch sprechen...

Ich besuche den Deutschkurs bei der VHS...

Ich mache Deutschkurs bei der VHS

Bu ne yaaaa:KK70:
Ben kurieren: hastalıktan kurtarmak, iyi etmek olarak yazdım sanıyordum... sen yazana kadar da farketmedim, hala da anlamış değilim nasıl olmus:KK70:

In der Türkei bin ich beim Goethe Institut zum Deutschkurs gegangen... Ich will gut deutsch sprechen...

Allah seni ne etmesin :KK70: ben de diyorum aha yeni bir bela kelime ile karsikarsiyayim :KK70:

Nichtsdestoweniger:nichtsdestotrotz: buna karşın, bununla beraber, yine de
Bei alledem: her halûkârda
Ich bin nicht schuldig, nichtsdestoweniger sehe ich mich in der Pflicht, mich bei dir zu entschuldigen...

Son düzenleme:
Almanca kelime çalıştırıcı diye bi app var arkadaşlar, üzeride 10.000 words phrases yazan app.. onu indirin, seviyelere göre kelime kartları seçebiliyorsunuz

Kullandığım bi appten.. çeviride de başa çıkmak olarak çıkıyor.. yanlış mı ki, pek kullanılmıyordur belki
Hayır canım öyle bi anlamı yok... o kullandığın App hatalı bilgi veriyor
Başa çıkmak hinkriegen
Beschäftigen ise meşgul etmek, calistirmak
Sich beschäftigen: meşgul olmak, uğraşmak

Hinkriegen ise
Hey mach keine Sorgen um mich, ich kann damit hinkriegen
Benim için endişelenme bununla başa çıkabilirim
Gibi

Canım teşekkürler verdiğin bilgiler için.. şimdi dayımlara sordum (doğma büyüma almanyadalar) beschäftigen'ın başa çıkmak anlamı varmış.. ben bununla başa çıkamam filan diye örnek de verdiler.. ama çok kullanılmıyordur belki

X