Wir lernen deutsch / Almanca

frauenzimmer ne ya, kadınlarkulubunun almancası mı o zaman orada takılalım artık TopraKahveBob lingen

Ich bin nicht Midglied von Frauenzimmer. Aber ja. Die Forumseite ist gleich wie kadinlarkülübü.
Elisya almanya' da yasayan, oturma izni (süresiz izni yok ama calisma izni ve viesi var. 10-15 yildir burda ) olmayan ama vizeyle yasayan birinin karti rathaus tarafindan alinip ,' tamam buna gerek yok artik. Pasaportun yeter.' Denilebilir mi ?

çalışma izni kartını mı almışlar? valla bilmiyorum ki bunu almanya hukukuna bakan bir avukata sorsanız daha iyi olur sanırım ama bence alamazlar, biişe girerken pasaport mu göstericek

Kesin almanyada Büyüyen türk kadinlardir

kesin
lingen TopraKahveBob kızlar size bi şey sormak istiyorum..
ben 2 ay önce b2.1 kursuna gittim ama bu intensiv kurstu, doğru düzgün çalışmadım da ve sınıfın en sessiz ikinci kişisiydim..
sınıf da pek iyi sayılmazdı, b2 değil gibiydi seviyeleri, hoca süreki eski konuları göstermek zorunda kalıyordu.. b2.1 de öğrendiğim tek şey temporal kausal filan.. ona da çalışmayarak onu da unuttum.. şimdii, sizce ben kaldığım yerden b2.2 ile devam mı edeyim, b2.1 e yeniden mi gideyim.. hem acele ediyorum hem iyi öğrenmek istiyorum.. mayısa kadar c1 sertifikasını almış olmam gerekiyor.. sizce b2.2 ye mi devam edeyim b2.1 i mi tekrarlayayım..

Intensiv kursları boşver adamakilli 9 ay kursa git sindirerek öğren yoksa bosyere gider gelirsin...benim bildiğim 9cu ayda kurslar başlar hemen bul bi tane kaydol

Intensiv kursları boşver adamakilli 9 ay kursa git sindirerek öğren yoksa bosyere gider gelirsin...benim bildiğim 9cu ayda kurslar başlar hemen bul bi tane kaydol

ben zaten öyle bir kursa gittim 1 senemi yedi, a1 a2 b1 1 yılda biter mi.. yıldım, intensive gitmek istiyorum zaten mayısta yüksek lisana başlamak istiyorım, c1 sertifikasını almış olmam lazım.. intensiv olmayana gitsem 7 ayda zor b2 ve c1 in bitmesi.. bunun sınavını geçme durumları var bi de

zaten boş yere gidip geliyorum galiba o kadar mıbi şey öğrenilmiyor intensivden, haftanın 4 günü ders var aslında..

Valla öbür türlü daha zor ama sen daha iyi bilirsin kendini, ama ben olsam 9 aylık kursa giderdim

Intensiv Kurs kaç ay sürüyor haftada toplam kaç saat ders

9 ay daha giderim gitmesine de mayısta c1 i bitirmiş olmak istiyorum.. normal kurslarda kurlar aylar sürüyor, çok bunaltıcı eğer yüksek lisans yapmayacaksam almancayı bu seviyede bırakırım zaten.. motivasyonum yüksek lisans
intensiv kurs 4 hafta sürüyor, haftada 12 saat.. b2.1 bitmiş oluyor mesela 4 haftada..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…