Wir lernen deutsch / Almanca

Elisya Elisya kusura bakma canım ya şimdi TopraKahveBob TopraKahveBob nin açıklamasını görünce seni korkuttugumu anladım sanki herşeyi yanlış öğrendiğini düsündürmüsüm özür dilerim... sadece o son bölüm konjunktiv 2 değil 1 olacak başka sorun yok

Yok canım öyle düşünmedim, anladım seni:) ben zaten genel olarak grammarden baya korkuyodum :KK70:

Guten Tag
Şu almanca işi beni boğuyor.

Kaç senede öğrenebilirim yia
Hem çok saçma buluyorum, hem sevmiyorum.

Buna rağmen mesleğimle alakalı öğrenmem gereken dillerin başında geliyor.

Kaç senede öğrendiniz?

Guten Tag
Şu almanca işi beni boğuyor.

Kaç senede öğrenebilirim yia
Hem çok saçma buluyorum, hem sevmiyorum.

Buna rağmen mesleğimle alakalı öğrenmem gereken dillerin başında geliyor.

Kaç senede öğrendiniz?
Kağıt kürkle ugrasmayi sevmiyorsun sanırım... en kolay hızlı olani sürekli Almanlarla irtibat kurma şekli... Konuşarak kendini daha cok gelistirirsin...:KK17: yanlis konuşurum bana gulerler diye düşünme... seni düzeltmelerini söyle karşında ki insanlara bundanda gocunma...Almanca kaba bir dil....
Viel Spaß...:halay::halay:

Kağıt kürkle ugrasmayi sevmiyorsun sanırım... en kolay hızlı olani sürekli Almanlarla irtibat kurma şekli... Konuşarak kendini daha cok gelistirirsin...:KK17: yanlis konuşurum bana gulerler diye düşünme... seni düzeltmelerini söyle karşında ki insanlara bundanda gocunma...Almanca kaba bir dil....
Viel Spaß...:halay::halay:
Danke
Ich bin glücklich
Hayır konuşursam bana gülerler değil, sadece çok sıkıcı değil mi bunu öğrenmek?

Yani bu almanyada doğanlar için değildir tabi :KK43: benim için nominativ akkusativ bir kabus

Danke
Ich bin glücklich

Yani bu almanyada doğanlar için değildir tabi :KK43: benim için nominativ akkusativ bir kabus
Dativ ve der die das ı unutma... :kızgın:
Emin ol Almanların çoğuda o kadar dikkat etmiyor sıkma canını oldugu kadar...:kahve:

Danke
Ich bin glücklich

willkommen.. almanca tamamen emek isteyen bir dil, ben 1.5 senede öğrenemedim mesela, yani öğrendim de yetersizim baya, pek çalışmıyorum kursa da uzun aralar verdim filan.. ama çok uğraşan bir insan 1 senede öğrenir, genelleme yapacak olursak genelde insanlar 3 senede öğreniyor.. almancada kurlar uzun ve yıldırıcı.. benzer çok fazla kelime var, kurallar çok zor.. ama yine de eğlenceli :)

willkommen.. almanca tamamen emek isteyen bir dil, ben 1.5 senede öğrenemedim mesela, yani öğrendim de yetersizim baya, pek çalışmıyorum kursa da uzun aralar verdim filan.. ama çok uğraşan bir insan 1 senede öğrenir, genelleme yapacak olursak genelde insanlar 3 senede öğreniyor.. almancada kurlar uzun ve yıldırıcı.. benzer çok fazla kelime var, kurallar çok zor.. ama yine de eğlenceli :)
Danke bebeğim
Haben sie heiraten und Deutschland gegangen?

X