welcome too candyshop;)

şimdik 3 kat yufka kullanıyorum ben .önce tavuk haşlıyorsun iki kişiye ne kadar oluyor bilmem tavuk pilav yapcaz işte tavuğunu ona göre ayarlarsın
sonra bu tavuksuyuna pilav yapıyoruz pilav pişince tavukları didip pilava katıyoruz karabiber ekiyoruz tadını alacak kadar annem kuşüzümü de koyuyuor da ben koymuyorum hiç sevmem mereti:KK14:
sonra bir fırın tepsisine bir paket bademi döküyoruz bademlerin üstüne hazır kremadan döküp bir kat yufka seriyoruz sonra krema birkat daha yufka krema bir kat daha yufka toplam 3 kat yufka olacak seriyoruz ..
sonra tavuk-pilav harcını tepsiye döküp bir kat yufkayı kapatıyoruz krema döküp diğer katı kapatıp sonra krema döküp diğer katı da kapatıp krema döküyoruz en üstüne de sonra ver fırına :rolleyes:
üstü kızarıncaya kadar pişiriyoruz aynı börek gibi olunca çıkartıyoruz sonra tepsiyi ters çeviriyorsun al sana perde pilavı :cool::cool::cool::cool:
buzluğa atacağın zamanda böyle tavuk pilavını yap tepsiyi aynen bu tarifle fırına atacakmış gibi hazırla at buzluğa pirinçlerine falan hiçbirşey olmuyor kanka:cool::cool::cool:
tavuksuz yapsam olardimi nan.
eşimin tavukla arası pek yok.
1bardak pirincle hallederim ben bu işi panpa :KK59:
sosda. yogurtla yag falanmı?
ben genelde yufka sosum. yogurt yag (istege görede kabartma tozu) kullanırımda :KK59:

tavuksuz yapsam olardimi nan.
eşimin tavukla arası pek yok.
1bardak pirincle hallederim ben bu işi panpa :KK59:
sosda. yogurtla yag falanmı?
ben genelde yufka sosum. yogurt yag (istege görede kabartma tozu) kullanırımda :KK59:
bende normalde öyle yapıyorum da kremanın ayrı bir aroması var sende kavurmayla yada kıymayla yapabilirsin pilavı karki önemli olan işte iç pilavı ordaki ben hazır marketteki kremadan yapıyorum :cool:

bende normalde öyle yapıyorum da kremanın ayrı bir aroması var sende kavurmayla yada kıymayla yapabilirsin pilavı karki önemli olan işte iç pilavı ordaki ben hazır marketteki kremadan yapıyorum :cool:
yokya ben içine bişi koymucam.
bulyonla. fıstıgını şederim içine bi.
marketteki krema derken o_O
pastalık kremamı

yokya ben içine bişi koymucam.
bulyonla. fıstıgını şederim içine bi.
marketteki krema derken o_O
pastalık kremamı
sade olursa pek güzel olmaz be karki sırf hamurla pilav o_Oo_O yok bebeğim süt gibi kremalar var ya bak şöyle
pinar_krema_200ml.jpg
böreklerde bu krema çok güzel oluyor

şimdik 3 kat yufka kullanıyorum ben .önce tavuk haşlıyorsun iki kişiye ne kadar oluyor bilmem tavuk pilav yapcaz işte tavuğunu ona göre ayarlarsın
sonra bu tavuksuyuna pilav yapıyoruz pilav pişince tavukları didip pilava katıyoruz karabiber ekiyoruz tadını alacak kadar annem kuşüzümü de koyuyuor da ben koymuyorum hiç sevmem mereti:KK14:
sonra bir fırın tepsisine bir paket bademi döküyoruz bademlerin üstüne hazır kremadan döküp bir kat yufka seriyoruz sonra krema birkat daha yufka krema bir kat daha yufka toplam 3 kat yufka olacak seriyoruz ..
sonra tavuk-pilav harcını tepsiye döküp bir kat yufkayı kapatıyoruz krema döküp diğer katı kapatıp sonra krema döküp diğer katı da kapatıp krema döküyoruz en üstüne de sonra ver fırına :rolleyes:
üstü kızarıncaya kadar pişiriyoruz aynı börek gibi olunca çıkartıyoruz sonra tepsiyi ters çeviriyorsun al sana perde pilavı :cool::cool::cool::cool:
buzluğa atacağın zamanda böyle tavuk pilavını yap tepsiyi aynen bu tarifle fırına atacakmış gibi hazırla at buzluğa pirinçlerine falan hiçbirşey olmuyor kanka:cool::cool::cool:
Acıktım:KK11:

Hazır Yufka ile Perde Pilavı

rating_on.png
rating_on.png
rating_on.png
rating_off.png
rating_off.png
(2 oy, puan: 3,00)
Puan verebilmek için üye girişiyapmalısınız.
Kaç Kişilik: 1-2
Hazırlama: 5dk

reklam

• 1.5 bardak pirinç
  • 1 adet yufka
  • 250 gr tavuk eti
  • 250 gr et
  • 1/2 çay bardağı kuru üzüm
  • 1/2 çay bardağı badem
  • 2 orta boy patates
  • 1 orta boy soğan
  • karabiber ve tarçın
  • Tuz

Önce pirinç pilavı ayrıca pişirilir. Soğanlar ince doğranarak kavrulur. Patatesler küp şeklinde doğranarak kızartılır. Haşlanıp pişen etler istenirse kızartılır. Sonra hepsi bir büyük tabakta karıştırır. Bademleri kalıbın tabanına yerleştirdikten sonra yufkayı kalıbın içine açarız. Sonra tüm malzemeleri, baharatları yufkanın üzerine dökerek yerleştiririz. Yufkanın kenardan sarkan kısımları üzerine kapatılarak fırında kızarana kadar pişirilir.

Hazır Yufka ile Perde Pilavı

rating_on.png
rating_on.png
rating_on.png
rating_off.png
rating_off.png
(2 oy, puan: 3,00)
Puan verebilmek için üye girişiyapmalısınız.
Kaç Kişilik: 1-2
Hazırlama: 5dk

reklam

• 1.5 bardak pirinç
  • 1 adet yufka
  • 250 gr tavuk eti
  • 250 gr et
  • 1/2 çay bardağı kuru üzüm
  • 1/2 çay bardağı badem
  • 2 orta boy patates
  • 1 orta boy soğan
  • karabiber ve tarçın
  • Tuz

Önce pirinç pilavı ayrıca pişirilir. Soğanlar ince doğranarak kavrulur. Patatesler küp şeklinde doğranarak kızartılır. Haşlanıp pişen etler istenirse kızartılır. Sonra hepsi bir büyük tabakta karıştırır. Bademleri kalıbın tabanına yerleştirdikten sonra yufkayı kalıbın içine açarız. Sonra tüm malzemeleri, baharatları yufkanın üzerine dökerek yerleştiririz. Yufkanın kenardan sarkan kısımları üzerine kapatılarak fırında kızarana kadar pişirilir.
benimki daha güzel:63::63::63::63:

benböyleyim panpa
illeme bişielr katmalıyım ben :KK70::KK70:
gecen haşhaşlı revani yaptım. gözüme tarcın ilişti du nan dedim şundanda katım.
süper oldu valla :KK55::KK55:
onun hastasıyım bende üstüne hindistan cevizi döktüm sonra da öğütülmüş antep fıstığı harika olduydu benimki bayıldıydı :kk77::cool:

X