Kocam evdeyken iş yapasım gelmiyor

Bende ben tek mi böyleyim diye düşünüyordum,aslında bir şeyler yapalım da değil o ayağımın altındayken iş yapamiyorum evde var olduğunu bilmem bile yetiyor asla yapamıyorum gerçekten çözüm de bulamadım yıllardır böyleyim
Hah işte bundan bahsediyorum yoksa dedikleri gibi biri olsa o evde yokken de yapasım gelmez ki sinir olurum yani

Hayır başak burcuyum yalnızken iş yapmak bana daha keyifli geliyor kafamda kurduğum plana göre hareket ediyorum vesaire kocam evdeyken bir pürüz çıkacakmış gibi geliyor yardım etmeye kalksa onu elleme şunu elleme vs derim diye gitsin öyle yapayım hissiyatı oluşuyor bende
Ayy sen benim kaynana mısın? O da başak ve aynı böyle. Yardım edene de laf eder etmeyene de tüm yük bende ben yapmasam yapan yok diye söylenir.

Kirli bulaşıkları siz dizin temizleri o yerleştirsin. Çamaşırları siz programlayın o assın. Süpürge bence tam erkek işi zaten bel falan koparıyor. Verin eline yapsın. Yemek yaparken soğan doğrasın gözü yansın..

Daha birkaç aylık evlisiniz anlamıyorsunuz ama yıllar içinde aman o ellemesin ben daha güzel yapıyorum, aman ayak altında olmasın dediğiniz her şey göreviniz haline gelecek. Hele bir de çocuk olsun o zaman göreyim.

Kirli bulaşıkları siz dizin temizleri o yerleştirsin. Çamaşırları siz programlayın o assın. Süpürge bence tam erkek işi zaten bel falan koparıyor. Verin eline yapsın. Yemek yaparken soğan doğrasın gözü yansın..
Of çok mantıklı çamaşır da astırıcam güzel asıyor

Ev işleri benim görevim diye kodlamışsınız belli ki. Ne desek boş.

Daha birkaç aylık evlisiniz anlamıyorsunuz ama yıllar içinde aman o ellemesin ben daha güzel yapıyorum, aman ayak altında olmasın dediğiniz her şey göreviniz haline gelecek. Hele bir de çocuk olsun o zaman göreyim.
Sakin olun kızlarr ben bu işleri görev edindim bu doğru bunun sebebi de şuan çalışmıyor olmam. Eşim çalışıp evin gelirine katkıda bulunuyor ki yaptığı iş yorucu bir iş akşam da eve gelince dinleniyor. Ben ise tüm gün evdeyim tabiki de ben yapıcam. Şu an memleketime taşınırsak ben de işe gidicem ve o zaman iş bölümü yapıcam her türlü. Çocuk olursa da zaten ben demeden yardım eder o bana hiç bişi yaptırmaz hatta canım kocammm

Kızlar lütfen tek ben mi böyleyim benim gibi olan biri var mı ya? Eşim 2 gün önce işten çıktı benim memlekete taşınacağız çünkü neyse çalışırken bir tek pazar günleri izinli olurdu sabah onu işe yollar müziğimi açar güle eğlene ev işi yapardım pazar günleri de birlikte dizi film izlerdik yemek harici ev işlerini o uyuyana kadar bekletirdim şimdi sürekli evde olduğu için iş yapasım gelmiyor ya hep yanında oturayım birlikte sohbet muhabbet edelim dizi film izleyelim abur cubur yiyelim istiyorum iş yapmak içimden gelmiyor normalde eşim dışardayken özlerdim onu şimdi keşke dışarı kahveye falan gitse de ev işi yapsam diye düşünüyorum çok garip değil mi ya tek ben mi böyleyim
Derdiniz çok güzelmiş güle güle kullanın 😁

Sakin olun kızlarr ben bu işleri görev edindim bu doğru bunun sebebi de şuan çalışmıyor olmam. Eşim çalışıp evin gelirine katkıda bulunuyor ki yaptığı iş yorucu bir iş akşam da eve gelince dinleniyor. Ben ise tüm gün evdeyim tabiki de ben yapıcam. Şu an memleketime taşınırsak ben de işe gidicem ve o zaman iş bölümü yapıcam her türlü. Çocuk olursa da zaten ben demeden yardım eder o bana hiç bişi yaptırmaz hatta canım kocammm
Çalışıyorsa niye evde? Evdeyse nasıl çalışıyor? Bir dediğiniz diğerini tutmuyor.

X