Vize mi verirler????

Esimi getirdigim zamanlar Türk vatandasiydim....
Getirdikden bi kac ay sonra alman vatandasi oldum....

Bencede alman vatandasi olman daha faydali,
getirmek icin degil ama sonradan oturum ve
calisma müsadesi alabilmesi icin....

Esime gelir gelmez verdiler calisma müsadesini,
oturumu alirkende artik ne aylik nede ev soruyorlar
direk veriyorlar...3 sene oldu süresiz oturma müsadesi aldi...
Normalde 6-9 sene gecmesi gerekiyor süresiz alabilmesi icin...

............................................................

Son düzenleme:

bende türk vatandasiyim insalah snein gibi sansim olurda cabuk islemler olur cok korkuyorum allah yardimcimiz olsun

Canim , bana kalirsa 1 -2 aya kadar gelir vize.
Rahatlat icini, sakin ol, güzel günler sizi bekliyor.

Bencede,
sinavdan geçmis, kagitlarin hepsi ok
çok çabuk gelir vizesi goreceksin bak, insallah tabi dua ediyoruz
arkadasim esiyle birlikte geldi bu sene tr den cunku kendisi fransiz vatandasi. istek kiz gitmeden çikmisti bile, beraber geldiler...
Sende olsaydin hemencecik alirdin ama merak etme
onemli olan sinavlariydi...
hiç korkma bence
yakinda kavusursun esine

bende türk vatandasiyim insalah snein gibi sansim olurda cabuk islemler olur cok korkuyorum allah yardimcimiz olsun

Insallah isin olur canim, ama Turk vatandasi olman!!! yani ben etrafimda duyduklarim o ulkenin vatandasiysan isin hangisi olursa olsun cabuk olur. Almanya dogumlumusun?

fransada sin galiba...senkaydirigubbakcemile5

Insallah isin olur canim, ama Turk vatandasi olman!!! yani ben etrafimda duyduklarim o ulkenin vatandasiysan isin hangisi olursa olsun cabuk olur. Almanya dogumlumusun?

evet almanya dogumluyum ama burada o kadar türk var alman vatandasi olmuslar pisman oldular geri vatandasligini alabilmek icin kosturuyorlar o yüzden bende girmedim alman vatandasina
kizlar ne olur dua edin bizim icin ne olur duanizi eksik etmeyin

kizlar beklemek cok zor ben aslinda sabirli bir insandim simdi ne oldu bana sabirsiz ciktim

arkadaslar sizi sikiyorum belki ama kimse ile konusup dertlesemiyorum bu hasretlik cok zor daha kac gün oldu dayanamiyorum sabir yarabbi, sizce ne yapmaliyim aklim fikrim hep vize vize vizede!!!!!

arkadaslar dayanamadim Vize yerine email attim, almanyadaki Ausländerbehördeye. Cevap ne olur sizce aklim gitti, bir de diyorlarki almanyada kagit isleri cabuk olur ne cabugu ya...
cevaplari su kisa bir özet ile yazayim
,,kagitlarinizi devam isliyemiyoruz cünkü sizin kagitlara bakan kisi tatile gitti, cogu kisi tatile gittigi icin kagitlariniza kimse bakamiyor, ayrica yeni kanun cikdi onu gözönüne alarak sizden bekli bir kac evrak daha istiyebiliriz, hem kagit islemleri 50 ile 70 gün sürüyor,
bir sey olduugnda size haber verilecekdir, esinizin Vize istek kagidi elimizdedir, biz Istanbula alman konsolosluga hic bir haber vermedik,,
gelde sinirlenme böyle sinirden aglamak tuttu beni agladim agladim agladim, bu kadar eziyette olmaz canim kac ay oldu halindaha islemleri yapip yollamadilar Istanbula tatile gitmis bana ne ya tatile gittiyse baskasi baksin, ölye degil mi ama,
ne yapacagimi sasirdim yacry

Zilanur allah kavustursun canim...

bilmiyorum ama suan seni benden daha iyi kim anlaya bilir ki...

bitanem sükret haline SÜKRET. Benimkisi sinava girdi biliyormusun sonuc olumlu
olacagindan hic mi hic ümidim yok. Anlicagin biz vize islemlerini bile baslatamiyoruz.
Nisanlima o kadar sinirlendim ki bu konuda ne olur az daha fazla su sinava calissada sinav iyi ve
rahat gecze deli oluyorum yaaa Çok üzgünüm çoook . Elli kulagindadir yarin degilse persembe günü sinav sonucu gelir
sizde dua edin de sinavi gecmis olsun.

Ben daha cok uzun sürecegini sanmiyorum yakinda gelir esinin vizesi allahin iznilye ramazan bayramina yetismez ama kurban bayrami birlikte kutlarsiniz hep birlikte olursunuz. Hasret giderirsiniz
el ele olursunuz yilbasina birlikte girersiniz... biliyorum zor ama sabrin sonu selamettir

Bizim kocaman bir allahimiz var... dertler bizi yenemez

yok ben türk vatandasiyim gecmedim alman vatandasligina,
esimin vizesinden halen haber yok malesef aklimi yiyecegim hasretlik cok zor

keşke alman vatandaşı olsaydım canım ya ozaman çok daha kolay olurdu
biz 3 yıl önce evlendik ozaman bukadar sinav vs. derdi yoktu gerçi ama eşim çok kolay almıştı vizeyi, düğünden 4 gün sonra birlikte dönmüştük almanyaya.
Allah yardımcınız olsun inşallah tez zamanda alırsınız vizeyi. Ayrılık zordur elbet ama bugünleri hatırlar birbirinize daha çok sarılırsınız kavuşunca.

Ah canim yaaaaa ne zamandiz ayrisiniz kac gun oldu??? Canim benim esim her aksam eve geldigi halde cok ozluyorum onu, bide senin yerinde olsam yerim kafayi resmen. Allah guc kuvvet versin islerin en cabuk sekilde olsun, dualarim seninle Zilanur...
Isleri yapmak istemiyorlar yaaa uzatiyorlar yok tatildemiymis, bize ne dimi ama, tatilde olanin yerine baska biri baksin!!!!!!!

Yakin bir zamanda arkadasimin kocasi geldi Türkiye´den...
Kendisi Alman vatandasi..
Sinavi 5.ayda verdi kocasi ve ancak Agustos´ta da gelebildi buraya..
Onun da isi cok uzayinca burda Alman dailerini arayip sordu sebebini; onlar da biz gerekli kagitlari gönderdik TR´ye, gerisi onlarin isi deyip isin icinden ciktilar..Yani onlara göre oyalanma Türk konsolosluklarinda oluyor cogunlukla..
Ama eninde sonunda geldi iste..

Allah yardimcin olsun, sen de en kisa zamanda esine kavusursun insallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…