Vize mi verirler????

Zilanur allah kavustursun canim...

bilmiyorum ama suan seni benden daha iyi kim anlaya bilir ki...

bitanem sükret haline SÜKRET. Benimkisi sinava girdi biliyormusun sonuc olumlu
olacagindan hic mi hic ümidim yok. Anlicagin biz vize islemlerini bile baslatamiyoruz.
Nisanlima o kadar sinirlendim ki bu konuda ne olur az daha fazla su sinava calissada sinav iyi ve
rahat gecze deli oluyorum yaaa Çok üzgünüm çoook :kızgın: . Elli kulagindadir yarin degilse persembe günü sinav sonucu gelir
sizde dua edin de sinavi gecmis olsun.

Ben daha cok uzun sürecegini sanmiyorum yakinda gelir esinin vizesi allahin iznilye ramazan bayramina yetismez ama kurban bayrami birlikte kutlarsiniz hep birlikte olursunuz. Hasret giderirsiniz
el ele olursunuz yilbasina birlikte girersiniz... biliyorum zor ama sabrin sonu selamettir

Bizim kocaman bir allahimiz var... dertler bizi yenemez

Insallah sinavini kazanmisdir cünkü sinavi veremez ise gelemez bu almanlarda is icinden is cikartiyorlar niye bizim vatanimiz da yapmiyor? Giren girene anlamyiorum, neyse benim esim sinava girdi 4 gün sonra sinavin sonucunu aldi kazandi, allaha sükür.
Ya simdi hemen hemen 4 hafta oldu ikinci randevuya gitseydi daha önce belkide bu kadar beklemezdik ne olur dua edin, bende dua ediyorum

Insallah sinavini kazanmisdir cünkü sinavi veremez ise gelemez bu almanlarda is icinden is cikartiyorlar niye bizim vatanimiz da yapmiyor? Giren girene anlamyiorum, neyse benim esim sinava girdi 4 gün sonra sinavin sonucunu aldi kazandi, allaha sükür.
Ya simdi hemen hemen 4 hafta oldu ikinci randevuya gitseydi daha önce belkide bu kadar beklemezdik ne olur dua edin, bende dua ediyorum

canim maalesef bizim vatanimizda daha fazlasi yapiliyor sadece icinde olmadiginiz icin bilmiyorsunuz... bizde de sorun tam tersi türkiye de esime cikarilan zorluklar yüzünden almanya ya gelmek zorunda kaldik... inan almanyaya yabanci olarak gelmek ve yasamak, calismak türkiye den cooook daha kolay...:smiley-cool:

evet cok daha kolay ama buraya gelene kadar da at la karayi secdiriyorlar sana aci cekiyor insan bu beklemek var ya allahim dayanilacak bir sey degil

seni cok iyi anliyorum.. gecen yil bu zamanlar ben de esimden ayri buraya gelmeyi bekliyordum... esim burda ben orda... 3 ay sürdü ayrilik... üstelik biz 7 yillik evliyiz cok zorlandik... ama söyle düsün... hersey bitip ona kavustugunda o buraya geldiginde hersey yoluna girecek... bir daha arkadan abuk subuk sorunlar cikmayacak... sen türk vatandasisin galiba .. bu yüzden ilk iki yil calisma izni olmaz ama sonrasi kaitabina kanuna uygun olur....

maalesef tr de bu isler keyfi isledigi icin biz evimizi düzenimizi bozup buraya gelmek zorunda kaldik... en azindan biliyorsun ki bir kez geldi mi gerisi artik güzel olacak... sonradan sonraya sorun cikmayacak...

hadi ama böyle moralini bozarsan onu da cok üzersin :teselli:

seni cok iyi anliyorum.. gecen yil bu zamanlar ben de esimden ayri buraya gelmeyi bekliyordum... esim burda ben orda... 3 ay sürdü ayrilik... üstelik biz 7 yillik evliyiz cok zorlandik... ama söyle düsün... hersey bitip ona kavustugunda o buraya geldiginde hersey yoluna girecek... bir daha arkadan abuk subuk sorunlar cikmayacak... sen türk vatandasisin galiba .. bu yüzden ilk iki yil calisma izni olmaz ama sonrasi kaitabina kanuna uygun olur....

maalesef tr de bu isler keyfi isledigi icin biz evimizi düzenimizi bozup buraya gelmek zorunda kaldik... en azindan biliyorsun ki bir kez geldi mi gerisi artik güzel olacak... sonradan sonraya sorun cikmayacak...

hadi ama böyle moralini bozarsan onu da cok üzersin :teselli:

evet öyle ama elimde degil öyle bir halim varki dokunsalar agliyacagim,
bugün hele hic moralim yok stress sikinti moralim sifir, delirecek gibi oluyorum ama varya inanin esime bir kavusayim allahin izniyle bir daha birakmam onu:KK43:
ne olur arkadaslar benim icin dua edinsenağlama

canim kendine sikinti yapma az toparlan kendine gel
ölüm olmadiktan sonra siz allahin izniyle kavusacaksiniz
aile birlesimi bir hak...
merak ettim canim sen ögrencisin herhalde vize icin ailenden biri kefil mi oldu?

ögrenciydim simdi calisiyorum, daha dogrusu kendi yerim var restorant gibi kücük bir yer, benim üzerimde ve ben isletiyorum bir de yarim gün bir yerde temizlik yapiyorum, ve bu belgelerin hepsini verdim yabancilar dairesine,
bana bir tanidik demisdiki kendi yerin oldumu daha cabuk cikarmis vize hic problem cikmazmis ama kac gün hafta ay oldu halindaha ses seda yok:KK43:

zilanur bende selbstständigim.. esim 2 sene önce geldi buraya.. vizesini cikmasi 2 bucuk ay sürdü.. ama o zaman almanca sinavi yoktu tabii..
ha bide ben alman vatandasiyim.. sen ??

zilanur bende selbstständigim.. esim 2 sene önce geldi buraya.. vizesini cikmasi 2 bucuk ay sürdü.. ama o zaman almanca sinavi yoktu tabii..
ha bide ben alman vatandasiyim.. sen ??

ben türk vatandasiyim bir de ikibucuk ay mi dürdü vallahi biz kagitlari verdik 7 ayda, simdi 10 aya girecegiz ama benim esimi ikinci bir ranedvuya davet ettiler 01.09 da bilmyiorum vallahi kafam beynim durdu,
red cevabi gelmedi basda degil mi sende yani selbstständig oldugun icin daha kolay cikdi

ben türk vatandasiyim bir de ikibucuk ay mi dürdü vallahi biz kagitlari verdik 7 ayda, simdi 10 aya girecegiz ama benim esimi ikinci bir ranedvuya davet ettiler 01.09 da bilmyiorum vallahi kafam beynim durdu,
red cevabi gelmedi basda degil mi sende yani selbstständig oldugun icin daha kolay cikdi

01.09 ne kalmis zaten canim..
insallah verirler vizesini..
yok red cevabi hic almadik..
belki senin türk vatandasi olmandan kaynaklaniyordur aksaklik??

türk vatandasligindan bence bir ilgisi yoktur.
artik zaten almanvatandaslarina da türk vatandaslarina uyguladiklari porsedür ayni örnegein alaman vatandasina gelir sormuyorlardi ama artik soruyorlar ev filanda artik soruyorlar...
2,5 ay normal canim 3 aya gelir herhalde kafana takma bukadar
eli kulaginda yakinda cevap gelir

arkadaslar vize hakkinda rüyalar görürü oldum bu gece rüyamda gördüm ki bizim kagitlara bakan kadin dan bir mektup geldi, bende üc tane sey istedi yani ek kagit,
ve mektupda yaziyor ki bu kagitlari 18.03 tarihine kadar yollaman lazim diyor.
üc kagit istiyor ücüncü ay acaba üc gün sonra yada üc hafta, üc ay sonra mi gelecek vize???
bu 18 neyin nesi?
rüya tabirine bakdim ama yazilan su:

Rüyada tarih
Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder. Ayrıca tarihi oluşturan tüm sayılar ayrı ayrı da yorumlanır.
Ben pek anlamadim ama sizce neye yorumlanir bu???

X