vitamin d

startuba

bir varmışş bir yokmuşş
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
126
0
selam arkadaşlar bebişler için vatamin d(kemik damlası) kullanıyoruz acaba süresinin nekadar oldugunu bilen varmı aşısını yapan hamşire farklı doktor farklı tarihler dio hangisini yapcam bilmiyorum :uhm:

valla bende bilmiorm canım kullanıyoruz bakalım aşıya gidince doktoruna sorayım

Ya kızlar ben bazen unutuyorum damlayı. Bir de vitaminlerin aynı saatte verilmesi gerekiyormuş zaten bu yüzden unutuyoorum aklıma geliyor sıonra diyorum dünkünün saatinde vereyim sonra da unutuyorum ( Dün bakıcımız telefon açtı vitamini verdiniz mi diyor.

bir yaşa kadar kullanılmasını öneriyorlar.ondan sonra multivitamine geçersniz.

raşitizm ve kemik hastalıklarının önlemi için cok önemliğmiş julianne arkadaşımında dediği gibi aynı saatde verrilmesi lazımmız bıngıldağı erken kapanan bebeklerde kullanmamalığmış ama normalda süre ne kadar bıngıldak 1 yıda kapanıyo acaba 1 yımı

arkadaşlar aynı saatte ilaçların alınması durumu tüm ilaçlar için geçerli..

ama unutunca nede olsa vakti geçti diyip vermiycek kadar önemli değil saat olayı siz yine verin unutsanızda..

bu arada 1 yaşına kadar kullanılıyo dr aylık kontrollerde aksini söylemediği sürece...

oooooo benim öyle çok aksıyorki hiç vaktinde veremiyorum ya uyuyorlar yada ben unutuyorum mamaya dalıyorum..
ama aksatmadan hergün veriyorum sadece saatleri çoğu zaman farklı oluyor...((

Bana kimse saatinde verileceğini söylemedi yaaaa
Günde 4 damla damlatıyorum yazın 3 e düşersin demişti hemşiresi.1 yıla kadar kullanılacak diye biliyorum

bizim multi tabs 1yaşa kadar
d vitte aynı şekildedir sanırım
bende mamaya katıyorum
1damlalık olduğu için ağıza vermek zor oluyor
genelde sabah ilk mamalarına katıyorum

bizde acd3 kullanıyoruz ve dr.umuz 1 yaşa kadar dedi saat durumu bizdede vahim ve malesef bazı günler unutuyorum

bizim d vitin üzerinde 1.5 yaşa kadar yazıyo
sanırım doktor reçeteye öyle yazmış
eczanede üzerine geçmiş kutunun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…