Veliler ve öğretmen arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Evet değiştirebiliriz, ama sorun olunca kaçılması gerektiğini düşünmesin diye hızlı hareket etmedik. Birlikte sorunu çözelim, dönem sonunda sınıfını veya okulunu değiştirelim diye dusunuyoruz
İyi de sorun kendisinin dengi mi!!! Öğretmenle uğraşmak sizin denginiz. Çocuk size söylüyor böyle böyle yapıyor diye tedbir önlem almak sizin işiniz, çocuk yapamayacağıma göre!
Dönem sonunu beklemeyin hayret birşey illa tuvalete mi kitlesin çocuğu o öğretmen

Yahu yapacağınız şey basit, farklı bir sınıfa gidecek, öğretmeni de önce müdüre sonra da il milli eğitim müdürlüğüne şikayet edeceksiniz.
Neden sürekli ne yapacağımızı bilmiyorum diyorsunuz anlamadım. Müdürle derhal konuşun böyle bir durum var, öğretmen tehdit ediyor derhal diğer sınıfa verin, ben bu hocayı şikayet edeceğim diyeceksini bu kadar basit. Asla o öğretmenle aynı sınıfta devam etmemeli, asla. Öğretmenle takışmayacağız dedikçe kendi çocuğunuzu ezdiriyorsunuz bu nasıl bir yaklaşım mantıklı mı sizce, çok mu lazım o öğretmen
Haklı olabilirsiniz fakat özel bi çocuk olduğu için her süreçte sakin ve destek alarak hareket ediyoruz. Pedagokumuz sınıfın dönem sonuna kadar degistirilmemesini istiyor.

Eğer öğretmeniniz olayı kabul etmiyorsa okul mudurunuz ile görüşün. En kısa zamanda sınıfı değişmeli yavrunun. Inşallah idareciniz aklı başında, yol gösterici bir insandır da sizi bu sıkıntılı günlerde yalnız bırakmaz.

Evet değiştirebiliriz, ama sorun olunca kaçılması gerektiğini düşünmesin diye hızlı hareket etmedik. Birlikte sorunu çözelim, dönem sonunda sınıfını veya okulunu değiştirelim diye dusunuyoruz

canım çocuk üstünde baskı hissediyorsa bence beklemeyin okuldan dersten soğumasın çocuk iyice
devlet okulundaysa şikayetleri pek dikkate almıyorlar diye biliyorum genelde geçiştiriyorlar ama siz yinede şikayet edin milli eğitime öğretmenede söyleyin şikayet edeceğinizi. çocuğa çok üzüldüm :KK43:

Koalina Koalina Bi bakabilir misin lütfen :)
Öğretmen olduğunu hatırlıyorum
Olayın doğruluğundan eminseniz rehberlik öğretmenine baskı,yapın sorunu çözümlemesi için.
Bu ciddi bir olay, arkadaşlarının önünde küçük düşürmesi, kopyacı olarak damgalaması büyük sıkıntı.
Rehberlik işi çözmezse müdürle görüşün.
Şahsi fikrim sınıf değiştirme olacaksa bile öğretmenin arkadaşlarının önünde özür dilemesi ve olayı telafi etmesi gerekli. Arkadaşlarının önünde kırılan gururu tekrar arkadaşlarının önünde onarılmalı.

Haklı olabilirsiniz fakat özel bi çocuk olduğu için her süreçte sakin ve destek alarak hareket ediyoruz. Pedagokumuz sınıfın dönem sonuna kadar degistirilmemesini istiyor.
Ha illa tuvalete kapatana kadar bekleyeceksiniz yani.
Yahu emin misiniz ortada ciddi bir sorun var özel bir çocuk, duygusal da, ilaç kullanıyor, sınıfın içinde aşağılanıyor, yetmiyor diğer arkadaşları tarafından yaftalanıyor, yetmiyor kendinden büyük bir otorite tarafından tehdit ediliyor, pedagog da aman bekleyin diyor.
Bekleyin bekleyin, çocuğu sindirsin, tuvaletlere kapatsın ama çocuk size anlatamasın, yarın öbür gün istismara uğradığında da niye anlatsın ki velileri birşey yapmıyor zaten , devam, içine kapansın, arkadaşları alay etsin aşağılasın, duyusşal ortam düzelmesin ama çocuk düzelsin diye ilaç kullanılsın, sonra pedagoga götürürsünüz.
Mümkün değil, Böyle bir yöntem yok.
Biraz sert yazdım ama sonuç böyle olacak.

Bana göre akşam sıkıştırıp sopayla dövün
Tabi siz mebin hattı var oraya şikayet edin bimere k yazın MEBe dilekçe yazın olmadı daha fena olursa
Tornavidayla arabasını çizin köpek aklı başına gelsin

canım çocuk üstünde baskı hissediyorsa bence beklemeyin okuldan dersten soğumasın çocuk iyice
devlet okulundaysa şikayetleri pek dikkate almıyorlar diye biliyorum genelde geçiştiriyorlar ama siz yinede şikayet edin milli eğitime öğretmenede söyleyin şikayet edeceğinizi. çocuğa çok üzüldüm :KK43:
Çok teşekkür ederim, yarın tekrar okula gideceğim.

Olayın doğruluğundan eminseniz rehberlik öğretmenine baskı,yapın sorunu çözümlemesi için.
Bu ciddi bir olay, arkadaşlarının önünde küçük düşürmesi, kopyacı olarak damgalaması büyük sıkıntı.
Rehberlik işi çözmezse müdürle görüşün.
Şahsi fikrim sınıf değiştirme olacaksa bile öğretmenin arkadaşlarının önünde özür dilemesi ve olayı telafi etmesi gerekli. Arkadaşlarının önünde kırılan gururu tekrar arkadaşlarının önünde onarılmalı.
Bizim de tek istediğimiz bu, kırılan gururunun onarılması. Paldır kuldur sınıfını değiştirsem bunu hiç unutmayacak. Aynı endişe ve tereddütü yaşayacak ömrü boyunca. Bi problem olunca kalıp mücadele etmeye cesareti kırılacak.
Ben az önce yine konuştum. Sana inanıyorum, birlikte çözeceğiz. Ben senin yanındayım, güven bana vs gibi. Çok da duygusal bi çocuk, boncuk boncuk gözünden yaşlar dökülüyor.
En son hikaye okuyordu, uyuyakalmış odasında.

Cevabınız için teşekkür ederim bu arada..

Öğretmenle konuşmaya çalıştık ama inkar ediyor. Öyle bi olay olmadı diyor. Hadi bizim cocugumuz yalan soyledi diyelim, diğer çocuklar da mi yalan söylüyor dimi? Bugün de çocuğu sıkıştırmış, ailene burda olanları bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim demiş. Çocuk okula gitmek istemiyor
:oha:

peki son yazılıdan önceki yazılardan kaç alıyordu
10 soruluk yazılılarda bile 1-2 soru yaptıgı günler oluyordu. Şimdi fule yakın yapıyor çoğu sınavda.
Bilmediğinden değil sikildigindan yapmıyordu galiba soruları. Evde de öyleydi eskiden, 1 sayfa hikaye okuyamazdı. Şimdi kendi kendine okur gelir bana hevesle anlatir

Ne iyi yüreklisiniz siz öyle,sizi çok iyi anlıyorum ben de çok duskunumdur yegenlerime.

Bir öğretmen olarak yorumlayacaksam maalesef öğretmenin yaptığı davranış cidden çirkin olmuş,belki de gerçekten kopya çekmişte olabilir ama muamele bu olmamaliydi,öğretmenle de konusmussunuz ilk adım bu olmalı,bence bu saatten sonra takipte kalın mutlaka ve başka bir sorun görurseniz öğretmenle alakalı şikayet edin bir üst merciye,kimse çocuğu hakarete uğradsin diye okula göndermiyor cocuklarini.

Bu ilaçlardan benim bir öğrencim de kullanıyor ve resmen çocugu aptallastirdi ya:KK43: ne güzel siz de ise yaramis umarim sorunlarıniz çözülür.

Ha illa tuvalete kapatana kadar bekleyeceksiniz yani.
Yahu emin misiniz ortada ciddi bir sorun var özel bir çocuk, duygusal da, ilaç kullanıyor, sınıfın içinde aşağılanıyor, yetmiyor diğer arkadaşları tarafından yaftalanıyor, yetmiyor kendinden büyük bir otorite tarafından tehdit ediliyor, pedagog da aman bekleyin diyor.
Bekleyin bekleyin, çocuğu sindirsin, tuvaletlere kapatsın ama çocuk size anlatamasın, yarın öbür gün istismara uğradığında da niye anlatsın ki velileri birşey yapmıyor zaten , devam, içine kapansın, arkadaşları alay etsin aşağılasın, duyusşal ortam düzelmesin ama çocuk düzelsin diye ilaç kullanılsın, sonra pedagoga götürürsünüz.
Mümkün değil, Böyle bir yöntem yok.
Biraz sert yazdım ama sonuç böyle olacak.
Hassasiyetiniz için teşekkür ederim, olay daha 2 günlük. Kırılan gururunun arkadaşlarının önünde onarılmasını istiyorum. Her türlü şikayet edeceğiz, en azından başka çocuklar icin

Bana göre akşam sıkıştırıp sopayla dövün
Tabi siz mebin hattı var oraya şikayet edin bimere k yazın MEBe dilekçe yazın olmadı daha fena olursa
Tornavidayla arabasını çizin köpek aklı başına gelsin
Vallahi içimden geçen de bu aslında, ama hanımefendi kalmaya çalışıyorum :KK70:
Az önce yine boncuk boncuk ağladı, içim parçalandı. Ve asla yalan söylemez, kessem doğrudan dönmez. Elimde büyüdü. Kesinlikle bu olayın arkasını birakmayacagim

Bizim de tek istediğimiz bu, kırılan gururunun onarılması. Paldır kuldur sınıfını değiştirsem bunu hiç unutmayacak. Aynı endişe ve tereddütü yaşayacak ömrü boyunca. Bi problem olunca kalıp mücadele etmeye cesareti kırılacak.
Ben az önce yine konuştum. Sana inanıyorum, birlikte çözeceğiz. Ben senin yanındayım, güven bana vs gibi. Çok da duygusal bi çocuk, boncuk boncuk gözünden yaşlar dökülüyor.
En son hikaye okuyordu, uyuyakalmış odasında.

Cevabınız için teşekkür ederim bu arada..
Zaten veliler arasında çok yaygın en ufak bir şeyde "sınıf değiştirelim" denmesi.

O halde öğretmen de problemli öğrencileri sınıfından uzaklaştırabilmeli, sınıf düzenini bozup diğer çocukların ders işlemesini engellediği için.

Önce çözüm yoluna gidilmeli, olmuyorsa rehberlik önerisiyle sınıf değiştirilir zaten. Burada rehberlik öğretmeninin işbirlikçi tutumu önemli, önce çocuk için iyi yoldan halletmeye çalışın, şikayet yoluna gitmeyin. Amaç üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Çocuk için kırılan gururunun onarılması önemli. Buna yanaşmazsa sınıf değişikliği ile beraber gerekli şikayetlerinizi de yapın.

X