Vejeteryan olmaktan vazgeçilir mi?

İki aya kadar evde et yemeği yoksa " anne niye sürekli sebze yiyoruz? Güzel yemekler yapsana" derdi.Bizde o şekilde besleniyoruz canım.En güzeli.

benim de çevremde vegan sayısı artmaya başladı.
beslenmeden alakasız olarak hayvancılık sektörünü boykot amaçlı yapıyorlar.
proteini de başka şekilde aldıklarını söylüyorlar ama ileride sorun yaşarlar gibi geliyor bana da.

Etleri çiğ görünce midesi bulanıyor.Suan kimbilir hangi zavallı hayvanı yiyorsunuz diyor Biz de hiç müdahale etmedik.İstediği herşeyi aldık sadece anne baba olarak üzüntümüzü dile getirdik.İnşallah oda sizin gibi vazgeçer.

Bende et yemiyorum ama vücudumun ihtiyacı olduğunu hissediyorum sürekli üşüyorum ve unutkanım
Yemeye çalışıyorum daha yiyemedim ama

Bende bu gidişle vejeteryan olucam balık falan yerken bir vicdan azabı hissediyorum bu balıklar denizde geziyordu canlılardı diye düşünmekten yiyemiyorum.
Kızım daki düşünce tam olarak bu

Götürürüm tabi canım.Şuan etin yerine geçebilecek mercimek,mantar,bol yoğurt falan yediriyorum bakalım

Yo ben değilim canım kızım ben sadece eksik beslenmesine üzülüyorum.Kimin ne düşündüğü nü hiç merak etmedim.İnşallah onun da düşünceleri sabit kalmaz.

Anlıyorum. Endişelerinizde haklısınız. Açıkçası benim için de hala çözülememiş bir konu bu. Sağlık endişem olmasa sanırım et yemezdim. Tüm tavuk, balık gibi ürünler evde olduğunda gizli gizli ağlıyorum. Kimseye de çaktırmıyorum abartıyorum sanılmaması için. Pişirmesi vs. ızdırap benim için. Ama anne olmak istiyorum, bebeğini de bu şekilde yetiştiren anneleri görüp o çocuklar için üzülüyorum. Evimde bunların her daim olması gerekecek o günlerde. O nedenle bu kararı veremiyorum bir türlü. Yine de olabildiğince az tüketiyorum. Bence bir beslenme uzmanından destek alın. Kızınıza seçiminin getiri ve götürülerini, ek olarak nereden protein alabileceğini anlatsın.

İki aya kadar evde et yemeği yoksa " anne niye sürekli sebze yiyoruz? Güzel yemekler yapsana" derdi.Bizde o şekilde besleniyoruz canım.En güzeli.

Üstelemeyin şu an kimlik keşfetme çağında, sosyal medyadan da etkileniyor haliyle. Zira feminizm, veganlık gibi hareketler felsefesini ciddi manada keşfetmek yerine artık sosyal medyada bir tür statü göstergesi haline geldi. Üstelerseniz ters tepebilir, kararına saygı duyacak şekilde davranırsanız fikri değişebilir. Kimlik bulma çağında oldukları zaman her şeyi denemek istiyorlar, fikirleri çabuk değişiyor. Ben hiç üstüne düşmenizi tavsiye etmem.

Bende et yemiyorum ama vücudumun ihtiyacı olduğunu hissediyorum sürekli üşüyorum ve unutkanım
Yemeye çalışıyorum daha yiyemedim ama
İşte bu yüzden bu fikrinden vazgeçmesini istiyorum.Çok üzülüyorum.İnşallah başlarsınız yemeye canım.

Bende aynen böyle düşünüyordum hatta yumurta yediklerinde civciv yiyorsunuz şuan derdim, ama sonradan kendi kendime vazgeçtim

Ben de böyle düşünüyorum umarım haklı çıkarız canım.

Bende aynen böyle düşünüyordum hatta yumurta yediklerinde civciv yiyorsunuz şuan derdim, ama sonradan kendi kendime vazgeçtim
Yumurta yıl unutmuşum bir de o var onu 3 yıla yakındır yemiyor.inşallah bizimki de geçicidir.

İnşallah benim kız da 27 yıl beklemez.Peki et yememe nin size bir etkisi oldumu? Unutkanlık yapıyor uzun süreli eksiklik te diyorlar.Hatta Ebru Şallı bu yüzden balık yemeye başlamıştı sanırım.
Hafızam fil hafızası gibidir :)) çok şükür öyle sıkıntılarım olmadı ama demir eksikliğim epey yoğundu benim. Bi deda doktorum b12 vermişti bir de. Kendimi bildiğim için oğlum 8 ayını bitirirken kuzu biftek alıp fırında pişirirdim et suyu veya yoğurtla blendırdan geçirip verirdim hergün bi öğün. Köfte yapardım hergün 4 tane ızgarada pişirirdim. Balığı pek sevmezdi onu da yemeye başladı çok şükür. Bi dönem köy tavuğu da alıyodum ama onu sevmedi zaten bende temizlerken fenalık geçiriyodum ıyy..

Arada sarmaların içine minik minik et koyuyorum kıyma gibi inceltip hiç farkına varmadan afiyetle yiyor.

Bir de ilikli kemik suyunu şiddetle tavsiye ederim size. Çorbalarına yemeklerine o sudan kullanın hep. Ben kaynatır kağıt bardaklara döker ağızlarını streçleyip buzluğa atardım. Epey idare ederdi bizi

Araştırayım randevu alayım canım.Teşekkür ederim.

Yumurta yıl unutmuşum bir de o var onu 3 yıla yakındır yemiyor.inşallah bizimki de geçicidir.
Ben bunun bir dönem olduğunu düşünüyorum ama haklısınız tabi ki bir anne olarak.Eğer geçmezse bir beslenme uzmanıyla görüşüp konuşabilirsiniz yada tıpkı onun gibi hayvanları çok seven ama aynı zaman da et yiyen sevdiği bir büyüğüyle konuşturabilirsiniz. O kişi ikisinin farklı konular olduğunu daha iyi anlatabilir belki

Geçen gün kıymalı dolmanın içine doldurdum biber salçası nı baharatı kıyma yok dedim yemin verdirdi.Verdim vallahi Yedi ama çok mutlu oldum.

Vejetaryen olmak da bir lüks olsa gerek.
Bana manalı gelmiyor.
Ha cocukken kurban bayraminda kesilen hayvanlari gorunce tramvatik olarak ben de yiyememistim bi sure ama sonra basladim yemege.
Tas devrinde yasasaydi vejetaryenler diye dusundum bi ara affedin
Sadece ot ve meyve toplayarak mi besleneceklerdi?
Aslinda masrafsiz olurdu yorulmazlardi av icin ama gelisemezlerdi de sanirim. O donem vitamin haplari vs hak getire
Neyse kisacasi vazgecilir neden vazgecilmesin.
Saglik icin hepsi gerekli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…