Vejeteryan olmaktan vazgeçilir mi?

Bana güvenilir araştırma yapan yerleri paylaşırsanız bakacağım. yok instagram hesabı yok sağlıklı yaşıyorum. kim yönetiyor bu hesabı? hangi kaynaklar? nerede yapmış araştırmalarını? bakın ben size tüm dünyanın itibar ettiği bir kaynaktan bahsediyorum,siz bana sağlıklı yaşıyoruz hesabı falan diyorsunuz.

“Amerikan Beslenme Derneği’nin kanısı, vegan ve tam vejetaryen de dahil uygun biçimde planlanan tüm vejetaryen beslenmelerin sağlıklı, gıda açısından yeterli ve belli hastalıklardan korumada ve onları iyileştirmede fayda sağlar nitelikte olduğu yönündedir. İyi planlanmış vejetaryen beslenmeler, hamilelik, emzirme, bebeklik, çocukluk ve yetişkinlik gibi hayatın her evresindeki bireyler ve sporcular için uygundur.”

-Amerikan Beslenme Derneği

(Raporun tamamını Türkçe olarak şu adresten okuyabilirsiniz: http://bit.ly/1Fq03KG )

şimdi ben bu kuruma mı güveneyim,yoksa kimin yönettiğini bile bilmediğim bir instagram hesabına mı? güvenilir bir kaynak paylaşın okuyayım.
Ayrıca vegan olduğunuzda daha çok beslenmeniz gerektiğini yazmışsınız düşünsenize tüm insanlar vegan olsa o zaman yine afrikadakilere yiyecek bir şey kalmazdı naçizane.
hanımefendi,bizim o kadar yememiz mümkün mü? daha fazla yememiz gerekiyor derken,16 kat fazla yiyecek halimiz yok herhalde.(bir birim hayvansal ürün üretmek için 'en az' 16 birim bitkisel gıda tüketiliyor.)
günümüzde tarıma ayrılmış verimli toprakların %68'i 'hayvancılık' için kullanılıyor.bunların bir kısmı otlak olarak kullanılırken bir kısmı hayvan yemi olarak kullanılacak soya, mısır gibi bitkilerin üretiminde kullanılıyor. hatta bu mevcut topraklar yetmediğinden sürekli olarak yeni tarlalar açılması gerekiyor ve bunun için ormanlar yok ediliyor.tahılları hayvanları beslemekte kullanıp bu hayvanları yemek yerine, doğrudan tahılları yediğimizde, 5 kat daha fazla insanı besleyebiliyoruz. bunun sebebi, bir insana yetebilecek miktarda hayvansal gıda üretmek için yılda 900 kilogram tahıl gerekirken, insanlar tahılları direkt olarak yediğinde yılda 180 kilo civarında tahılın yeterli olması. bununla da ilgili kaynaklarım mevcut dilerseniz atarım.

Vejeteryanlık eğer sağlık sebepli değilse tabii ki değiştirilebilir fikirler, normal.

degişsin değişmesin sorun ne?
her insan bireyseldir ister et yer ister yemez.
kimsenin kimseye zorla sevmediği birşeyi yaptırma lüksü olmamalı.
sırf cocugunuz diye et yemek zorunda degil sevmiyorsa istemiyorsa yemez.
birey bireydir.
ben et yerim severim ama vegan insana da saygı duyar takdir ederim
kimse gelip bana neden et yiyorsun diyemez ''sanane'' derim ama ben de gidip kimseye sen niye et yemiyorsun diye baskı yapamam çünkü ''banane''

ha bu arada vegan olup bebeğine yumurta peynir et süt vs vermeyen bir ton insan var allah ıslah etsin
kedisini köpeğini sebzeyle besleyen gördük bazı seyler moda oldu artık yazık gunah ona tepki veririm işte ufacık cocugun kedinin köpeğin ete de ihtiyacı var peynire de yogurda da

Kimse kimseye zorla birşey yaptırıyor ki.Kendi isteği ile bıraktı, kendi isteği isteği ile başlama ihtimali ni sordum sadece.Ayrıca çocuğum benimle sanane diye konuşmaz.Yine de teşekkür ederim.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Mune konumu kapatabilir misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…