Vejeteryan olmaktan vazgeçilir mi?

eğer öyle besleniyorsa evet net sıkıntı olur. sağlığıyla ilgilenir mi kilo problemi var mı?

Anneniz için de sizin içinde kötü bir süreç olmuş.Annenizi anladım üzüldüm inan ki.Allah ya ufak ufak ta olsa yiyorsunuz buna da şükür.

Anne olunca bende annemi anladim isin dogrusu :)

Ama annemin yerinde olsam israr edip zorlamazdim. Inadina etli yemek pisirmezdim.
Baklagil severim ben. Etsiz pisirince yiyordum. O pilava tavuk suyu, nohuta kemikli et koyup durdu. E haliyle bende onları yemedim :)

Siz bekleyin, sabredin.

Eger yine yemezse baklagille, yesil yaprakli sebzelerle, sut urunleriyle, kuruyemisle destekleyin beslenmesini

İnşallah geçicidir canım, inan biz ailecek kesinlikle müdahale etmiyoruz.Sadece bir kere ona bir anne olarak çok üzüldüğümü söyledim.Oda dinledi bu benim tercihim dedi.Bende sustum.

Başladı yuvarlanma ya canım.Boyu 162-163 cm 62 kilo olmuş
ergenlik çağında normal. benim size tavsiye edebileceğim tek şey bir beslenme uzmanına götürmek. ama ona baskı yapmayacak vejetaryen olacak şekilde bir liste hazırlaması. zaten birkaç ay gitse nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenir fazlasıyla. hem kilo da verir mutlu,motive olur.
maddi olanaklarınız yoksa özelden yine kitaplar,videolar,belgeseller atabilirim bilgilendirici.

İnşallah geçicidir canım, inan biz ailecek kesinlikle müdahale etmiyoruz.Sadece bir kere ona bir anne olarak çok üzüldüğümü söyledim.Oda dinledi bu benim tercihim dedi.Bende sustum.
Belki birşeyden etkilenmiştir, dediğim gibi ben hayvanseverim ama aynı zamanda et de yiyorum, kızınızın yaşlarındayken civcivliklerinden beridir baktığımız 2 horozu biz evde yokken kesmiş dedem, eve geldiğimizde alın bunları pişirin dediğinde annemle ben çok ağladık, istemedik alın götürün bunları dedik, bir daha et yemeyeceğim dedim, bir süre de yemedim ama sonra yeniden yemeye başladım.

Ama olur da kızınız vejeteryan olarak devam etmek isterse et ürünlerinden alamadığı protein, vitamin ve bir takım enzimleri başka gıdalarla telafi etmeli, yeğenim de vejeteryandı, 20 yaşından sonra bazı sağlık sorunları nedeniyle doktoru et ürünleri yemesi gerektiğini söyleyince ufak ufak başladı.

Ben zorlamadım hiç ama onu bir kere kandırdım.Pişman oldum ben de asla zorlamayacağım sabırla bekleyeceğim.Sütü,cevizi ,fındığı çok tüketiyor Allah a şükür.

Ark
Arkadaşların dan özeniyor bence.Geçen senede hiç bir sanatsal yeteneği olmadığı halde güzel sanatlar okuyacağını söyledi.Saçma olduğu nu bir yeteneğinin olmadığını mülakattan geçemeyeceğini söyledim.Sonra karışmadım, şimdi deli gibi sabaha kadar fen lisesini kazanmak için ders çalışıyor.Sayısalcı kendisi zaten. Onu kendisi idrak etti mutlaka bunuda idrak edecektir öyle umuyorum.İstanbul da çocuk yetiştirmek çok zor küçük bir yerde yaşasak belki bu kadar hevesleneceği şey olmazdı diye düşünüyorum bazen ,inşallah bir sağlık sorunu yaşamaz.

Götürürüz canım.Yeterki iyi olsun.

Bence bunu olumlu bir şey olarak görmelisiniz. Kızınızın her seçeneği var ve o kendi yolunu seçecek. En güzeli. Hiçbir şeye mecbur değil, at gözlükleri yok. Her şeyi görüyor ve kendi doğrusunu buluyor. Daha güzel bir şey olabilir mi hayatta?

Çok tatlı yazmıssınız aynen katılıyorum.Karışmıyorum tercih onun.

Üniversite öğrencisi olana kadar öyle devam eder
:)

Kıymalı pideye 10 lira verip, 2 öğünüm var diye sevinirdim
Salata malzemesi, daha pahalıydı bizim hesaba göre
Bende öyle tahmin ediyorum.Bu kadar kadın yanılıyor olamaz :)

Vejetaryenlık bi seçimmi ki,? Vazgeçilisin ben olmadığım için bilmiyorum.. Yani çevremden bildiğim kadarıyla etten tiksinirler iyemezler. Yeğenlerimde var mesela hayatta yemezler.

Ben varım, tam anlattığınız gibi olmasa da 3 sene vejeteryan olduktan sonra vazgeçtim, ailem vejeteryan olduğumda çok üstüme gelmediler, annem mercimek çorbalarıma et suyu koyardı birtek gizli gizli, ama genelde destek oldular ben kendim vazgeçtim. Vazgeçmem için baskı yapsalardı muhtemelen inat ederdim..

Ben varım bebekken dahi içinde et olan yemeklerin suyunu bile içiremezmiş annem
Büyüme döneminde yapılan baskılarla iyice uzaklaşmıştım eve dahi aldırmıyordum
Ye ye dendikçe iyice uzaklaşıyor insan
Bir süre sonra vazgeçip artık kabullenmişlerdi
Ne olduda değiştim tam olarak bilmiyorum ama hamile kaldıktan sonra ufak ufak yemeye başladım
Bence hiç üzerinde baskı kurmayın seçimine saygı duyun
Zamanla yine kendi kararını verir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…