Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

aman Allahım bu ne ya
bende yapcam en kısa zamanda
çok lezzetli görünüyorlar yeme de yanında yat

Bende yaptım.Yumuşaklığı süper inşallah sabaha kadar taş kesilmezlerde misafirlere mahcup olmam.kaydirigubbakcemile3 Bu arada gazoz kesinlikle tat vermedi sadece sanırım yumuşaklığına yardımcı oluyor.Ben ekstradan bir tat hissetmedim.Teşekkürler.Bu arada foto çekip yarın fırsat olursa koyucam.Bugün acayip yoruldum.-tatlicadiarzu-

slm kızlar mutlaka denicem bende bu tarifi. gazoz derken soda var evde beypazarı olur değilmi.
çok güzel kabarmış ellerine sağlık libyanacım. birde hangi marka un kullanıyorsun acep

Yarın kızımın öğretmeni ve sınıftan anneler kahvaltıya gelecek.Şimdi yapmak için ayaklandım dua edin kızlar güzel olsun.Sabah tekrar fırında ısıtsam sanırım taze taze olur demi?
Olur tabi,günlerce taze kalır bu poğaçalar canım
ellerinize sağlık çok güzel olmuş,size o kadar inandım ki,direk defterime yazdım.keşke gazoz olsaydı hemen yapardım.aslında birazdan poğaça yapıcam,dışarı çıkma imkanım da yok.bir dahaki sefere inşallah.neticeden haberdar ederim.
Afiyet olsun çok teşekkür ederimkaydirigubbakcemile5 İnşaAllah denerseniz,yorumları bekleriz canım
yapmayacağım artık diyorum ama olmuyorrrr:nazar:
böle güzel tarifler geldikçe nasıl merak etmem de yapmam yumuşak oluyor bayatlamıyor demek :1shok:
burdan güzel tarifler alıp bende yapıyorum sonra övgüler geliyor kabarıyorum :1closedeyes:
tarifleri veriyorum çevreme herkes sürekli benim tarifleri yapıyor hoşuma gidiyor
ben poğaca pasta pek sevmem sadece övülmek için yapıorum:dilcikar:
kaydirigubbakcemile3 Ne kadar doğal ve açık sözlüsün süper :) Ben yemeyi çok severim ikram etmek de inanılmazmutlu ediyor,o yüzden sık sık yaparım...
Zaten Marifet iltifata tabidir değil migamyoncuiremsu

Herkese merhaba :-))

Biliyor musunuz Ebru Şallı da bu tarifi verip duruyor gazetelere, çok sevdiği ve sık sık yaptığı bir tarifmiş, ben önce ondan duymuştum. O yapıyor diye burun kıvırmıştım ama Libyana'nın tarifini sevdim :-))))) :nazar:
Cansın,merhabalar seni burada görmek ne hoş..
Şallı Tan da mı veriyormuş aooo hiç rastlamadım inan ki:1shok:
bebek yemekleri kitabı var ben de,başta önyargılı idim kırıp satın aldım çok da hoş..
hatun hırslı şimdi doğruya doğru..
kaydirigubbakcemile2
Gazozluları denemeni tavsiye ederim kuzumkaydirigubbakcemile5

aman Allahım bu ne ya
bende yapcam en kısa zamanda
çok lezzetli görünüyorlar yeme de yanında yat
Şeniz Kolay gelsin şimdiden çok tŞk gülüm
Bende yaptım.Yumuşaklığı süper inşallah sabaha kadar taş kesilmezlerde misafirlere mahcup olmam.kaydirigubbakcemile3 Bu arada gazoz kesinlikle tat vermedi sadece sanırım yumuşaklığına yardımcı oluyor.Ben ekstradan bir tat hissetmedim.Teşekkürler.Bu arada foto çekip yarın fırsat olursa koyucam.Bugün acayip yoruldum.-tatlicadiarzu-
Hayır taş kesilmezler balım tarifi aynısını yaptıysan günlerce yumuşak kalabilir yukarda da dediğim gibi -İnşaAllah..
gazoz tat vermiyor sadece kıvamında rol oynuyor ..
İnşallah beğenirler ozgurdu kardeşkaydirigubbakcemile5

slm kızlar mutlaka denicem bende bu tarifi. gazoz derken soda var evde beypazarı olur değilmi.
çok güzel kabarmış ellerine sağlık libyanacım. birde hangi marka un kullanıyorsun acep

Soda ile denemedim hiç çido cuğum,o yüzden sen yine riske etme gazozla yap yapacaksan arkadaşım..
Ben yurtdışında yaşıyorum burada türk malı un yok o yüzden italyan kullanıyorum lakin annemler Sinangil kullanırlar onu tavsiye ederimsositososito

lıboşşş burda mayayı suda erıtıpmı kocaz canım yoksa drekt hamuramı uafalıcaz yasş maya bu arada:eek:

Ellerine saglık cok güzel gözüküyor ama tatlı olurmuş gibi hisse kapılıyorum cünkü biz tatlı tuzlu ortasını sevmiyorum tuzluları tuzlu seviyoruz ama tarifini deniycem tşk

Teşekkür ederim,hayır gülüm tatlı olmuyor bildiğimiz poğaça tadında..
Gazoz sadece kıvamını ayarlıyor.

ınşaAllah Nesli,tekrardoğum günün kutlu olsun Hayırlı uzun ömrün olsun

libyana teşekür ederim canım ben bugün denemek icin yaptım cok güzel oldu önümüzdeki hafta günüm var yapcam ama benimki biraz tatlımsak olmuş bilmem gazozdan yada şekerden paylaşımın icin teşekürler

libyanacığım tarifini denedim ve şuan fırında ben 2 mamuru 4 e bölerek yaptım 8 e bölünce cok kücük oldular gibi bakalım nasıl olucak resmini ekliycem

Afiyet olsun,sizin de ellerinize sağlık beğenmenize sevindim..
Tatlı geldiyse şeker miktarını azaltabilirsin yahut hiç katmayın
Ama naçizane fikrim o şekilde daha güzel oluyor,mahlepli gibi..
sevgiler

Hoşseda,inşallah güzel olur can,sonucu ve yorumları bekliyoruz..
4 e bölünce biraz büyük olur benim yaptıklarımdan,çünkü çok güzel kabarıyorlar tam dişe gelir:)
inşallah beğenirsiniz

evtt poğacalarım sıcak sıcak cıkarır cıkarmaz hemen ekliyorum hatta dayanamayıp 1 taen sıcakken yedim ben gazoz tadı olacak şekerli olacak gibi gelmişdi ama öyle olmadı normal poğaca gibi oldu birdahakine hamuru 8 e bölücem cünkü yaparken kücük gibi dursada sonradan büyüyolar yumuşacık tşk libyana
dsc00495ajy.jpg

dsc00496ida.jpg

Gülüm yeni gördüm poğaçalarını,bak ne güzel kabarmışlar maşallah:nazar:
Ellerine emeğine yüreğine sağlıkŞeniz
Umarım memnun kalmışsınızdır...
Hayırlı cumalar:1hug:

ay ben yaptım süper oldu kızlar bgun yenı bıttı çok oldu ya 3 tepsi..acayıp bereketli ve yumoşşş bişi:))))))) tesekkür edrız lıboşş emegıne saglıkk.

Senin de ellerine sağlık m joy:)
çok mutlu oldum beğendiğiniz için..

Libyanacım son 10 gündür 3.yapışım :)))))
Her defasında farklı birşey deniyorum,normalde tereyağı tadında diye satılan margarinle yapıyordum,bu kez margarin+ 100 gr tereyağı ile denedim ,az mahlep ekledim ve saç örgüsü şeklinde yapmaya çalıştım.Tabi saç örgüsüne fazla hamur gittiği için az oldu.
Şimdi ekleyeceğim resim ,şekil verip yumurta ve çörekotu serptikten sonra 50 derece ısısındaki fırında dinlendirdiğim tepsi mayasından.Pişmiş halinide ekleyeceğim:))))

my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:
Woow ellerine sağlık gülüm
harika görünüyorlar cidden..
delikafadulden

X