Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

dayanıklı olması calısan hatunlar için +
haftasonu yap koy kenara süper

ben gazoz ve kolayı keklerde kullanıyorum sunger gıbı yumusacık oluyo . tuzlularda denememiştim hiç
buda denenecekler arasında yerini aldı
ellerine saglık cnmcım kaydirigubbakcemile5
Kesinlikle..O açıdan çok seviyorum ben de bu gazozlu poğaçaları yavruş..Tam bir kurtarıcı yumoş ötesi..
Mayanız da çok önemli tabi..
Keklerde ben de kullanıyorum gazozlu kekim var bi dene çok cici oluyorsırnaşık şey

gerçekten gazoz süper fikir.bizim avukata söyledim şimdi o da dioki ben fantayla yapayım portakallı olur içine de marmelat koyarım falan o da bi bakış tabi..ellerine sağlık can can

Hım Pınarım şimdi bu gazoz olayı keki yumuşak tutmak ve kıvamını sağlamak için fanta ile denemedim vala olmazsa beni patakütelemesin sonra avukat arkadaşım:roflol:
mahkemelerde sürünmekten korkarım abouu..
şaka bir yana selamlar sevgiler efenim,Hukukçulara saygım sonsuz kenarından geçip Tıp çılığa soyunmuş bir fert olaraktan-tatlicadiarzu-
marmelat ile cidden iyi olabilir hadi bir de öyle deneyelim,gerçi erir içinde ama..
en yakın zamanda deneyeceğim sonucu yazarım inşallah..
ben her türlü içle denedim gazozluları hurma ezmesi dahi koydum süper oldu marmelat lı bakalım nasıl olur

bi de pişirip buzluğa koysak birisi gelince çıkarsak ısıtsak nasıl olur acaba malum çalışınca bööle bi ihtiyaç doğuyor daakaydirigubbakcemile3

Hiçbirşey olmaz poğaçalara,buzlukta durabilir arkadaşım,çıkartıp ısıtır sıcacık sıcacık yersiniz..gamyoncuiremsu

çok güzel görünüyor bende yapmak istiyorum ama evde gazozum yok. Dışarıya çıkma ihtimalimde yok küçük bebeğim var evde. Fantayla nasıl olur ki hamurun rengi değişirmi acaba Libyanacığım???

Günaydınlar efenim!
abisis sağol can,Sımalyıldızı fanta ıle hıc denemedım arkadaşım sımdı kafadan yonlendırmek ıstemem..
ama gazoz gıbı olmaz sanırım..
aksama sıparıs edersın babısler getırıyor annısler yapıyor:*
sımdıden kolay gelsın bebıse de opucuk

Şimdiye kadar çok denemdim ama denediğim poğaçalarım sert oldu.
Mutlaka gazoz olayını deniyeceğim. Ne güzel tiyolar bunlar ya.
teşekkürler Libyana!

ben oyle bır pogaca tarıfım olsunkı yıyen maasallah desın yumusacık pofuduk agır olmayan oyle bı tarıf arıyordum bugun olmadı yarın deneyecegım ınsaalh
libyanacım dokturmus yıne eline emegine saglık
250 gr tereyagı demıssın aynı mıktardamı margarın koymak lazım acaba margarınle yapsak?
yapınca sonucu bende yazacagım

Son düzenleme:
çok lezzetli görünüyor ellerine sağlık...
Afiyet olsun hihoyyyt
Şimdiye kadar çok denemdim ama denediğim poğaçalarım sert oldu.
Mutlaka gazoz olayını deniyeceğim. Ne güzel tiyolar bunlar ya.
teşekkürler Libyana!
Rica ederim can..
Şimdi poğaçaların sert olmaması için birkaç tiyo daha vereyim gerçi çoğumuz biliyoruzdur ama hatırlatmış olalım
ben bazen hamura başlamadan önce tupperware tarzı kaplara bir miktar sıcağa yakın ılık su ve bir çorba kaşığı kadar maya koyuyoru hafif karıştırıyorum,ağzını kapatıp sıcağın önünde 10 dk bekletiyorum,bu soba olabilir,petek olabilir yazın da zaten güneşte güzel kabarır,hiç olmadı tavayı ısıtıp üzerinde bekletiyorum
köpürünce işlem tamamdır:nazar:delikafadulden

ben oyle bır pogaca tarıfım olsunkı yıyen maasallah desın yumusacık pofuduk agır olmayan oyle bı tarıf arıyordum bugun olmadı yarın deneyecegım ınsaalh
libyanacım dokturmus yıne eline emegine saglık
250 gr tereyagı demıssın aynı mıktardamı margarın koymak lazım acaba margarınle yapsak?
yapınca sonucu bende yazacagım

Olur olur,teremyağ da kullanabilirsin aynı sonucu alırsın balım..
inşallah beğenirsiniz..
alkisalkisalkis

Son düzenleme:
canım tarifini ekledim listeme harika görünüyorlar cokacimcoook kesinlikle yapıcam ellerine emeğine sağlık

dun akşam yaptım canım çok güzel oldular özellikle yumuşacık olması çok hoş,tavsiye ederim arkadaşlar mutlaka denemelisiniz,

canım tarifini ekledim listeme harika görünüyorlar cokacimcoook kesinlikle yapıcam ellerine emeğine sağlık
hihoyyyt kolay gelsin umarım beğenirsiniz can..
dun akşam yaptım canım çok güzel oldular özellikle yumuşacık olması çok hoş,tavsiye ederim arkadaşlar mutlaka denemelisiniz,
Ellerine emeğine yüreğine sağlıkŞeniz
Çok güzel görünüyor offf... cokacimcoook

cokacimcoook delikafadulden
sağol kuzum
yumoş yumoşlar

Libyanacim gene döktürmüssün masallah cok güzel görünüyocokacimcoook
ellerine emegine saglikkaydirigubbakcemile3

Hayır şeker tadı gelmiyor can..
güllerdiyarı çok teşekkür €derim :*

Libyanacım,yarın pazar sabah kahvaltısı için misafirlerim gelecek.Yapacaklarımdan veb sonucunu merak ettiklerimden biri senin bu poğaçan,gerçi tahmin ediyorum neticeyi her verdiğin tarif harika görünüyor.Gazozlu kekten sonra gazozlu poğaçalar hadsi bakalım.
Akşama resim eklemeye çalışırım

yahu hamıleyım dıommm:)))))))) gurbetteyım.karnım burnumda bogaz derdıne düştüm sayende..bugun psatanı yaptım yarnda puuuaacanı denerım.bu zamana hıccccccc begenmedım yaptgım puacaları hemen sertleşio.bakalım bu nası olcakk.emegıne saglık

Libyanacım,yarın pazar sabah kahvaltısı için misafirlerim gelecek.Yapacaklarımdan veb sonucunu merak ettiklerimden biri senin bu poğaçan,gerçi tahmin ediyorum neticeyi her verdiğin tarif harika görünüyor.Gazozlu kekten sonra gazozlu poğaçalar hadsi bakalım.
Akşama resim eklemeye çalışırım
kaydirigubbakcemile5
Amanın inşallah güzel olacaktır can,Allah utandırmasın
ben her yaptığımda çok güzel sonuçlar aldım şükür hiç şaşmadı
umarım herşey yolunda gider ve mis gibi bir kahvaltı sofranız olur
gazozlular eşliğinde..
Allah yuvanıza saadet versin

yahu hamıleyım dıommm:)))))))) gurbetteyım.karnım burnumda bogaz derdıne düştüm sayende..bugun psatanı yaptım yarnda puuuaacanı denerım.bu zamana hıccccccc begenmedım yaptgım puacaları hemen sertleşio.bakalım bu nası olcakk.emegıne saglık

pasta nasıl oldu can Polkek değil mi:eek:
yorumunu bekliyorum
karnışın burnunda demek Rabbim cc hayırlı doğumlar nasip etsin
meleğini sağlıkla kucağına al inşallah..
annesi o da yer işte canı çekmişse..
üzmeyin beni,yakın olsam Rabbim biliyor anında yapıp getirir kendi ellerimle yediririm çok samimiyim
İnşallah poğaçalarınız tutar arkadaşlar
Arka sayfalarda maya ile ilgili detaylar yazmıştım göz atabilirsiniz
kolay gelsin

Libyanacım tereyağı tadında bir margarin ve instat mayayla hamuru yoğurdum,tart yapmıştım fırın sıcaktı sarıp atıverdim hamur kabımı.Birazdan yapmaya başlayacağım.
İyi dileklerin içinde çok teşekkür ederim cnm.

X