Vajinismusu Nasıl Yendim ?

Bende gidiyorum 2 seans aldım egzersiz verip duruyo sinirlerim altüst. Olmıycak diyorum. Ama bu 2gün 3günde neoluyo benimki beceriksizse boşa para gömmeyim ciddi para ödüyorum

Siz kime gidiyorsunuz. Sihirli sopa falan degmiyo ilk gün muayene vesadece egzersiz veriyo. Ikinci gun aparatla çalışmalar veriyo tabi kendisi yapiyo ilk önce alıştırıyo. Sonra seni eve yolluyo bi aparat veriyo sen kendin yapiyosun ve yapabiliyosun yani. Ben 2. Günü 3 gün gibi degerlendirdim. Yani günde 3 kere gittim seansa ve aksami esli denemeyle başarılı oldum cok şükür

Doktor herkede kendi bünyesine göre metod uyguluyo. Ve doktorumun dedigi su tecrübeli bir hekim doktoruna güvenen bi hasta ve destek veren bi esle bi kac günde çözülebilecek bi hastalık.

Ayrıca sunu demek istiyorm ben sıramı beklerken randevu icin oraya yeni form dolduran bi çift gelmişti o kadının gözlerindeki endiseyi caresizligi asla unutamıyorum. Kendi gözlerimi görmediğim icin dışardan nasil göründüğümu bilmiyodum. Ama doktorun odasından çıkan baska bi hasta vardi basi o kadar dikti ki onu sadece bizim gibi bi insan anlardi. Çünkü artik basardim ben tavrı vardı bütün hareketleriyle anliyo insan. Aslinda bu hastaligin özeti gibi geldi bana bu gözlerdeki caresizlik doğru tedaviyle büyük bi ışığa dönüyo. Benim gibi buralardan okuyup care arayanlara yazacağıma söz vermistim kendime. Bu yüzden yazmaya çalışıyorum. Kusura bakmayin cok uzattim galiba

Merhaba @aysem0887 ,
Öncelikle sana şunu fısıldıyorum. Herşey bir gün çok güzel olacak. Bende aynı sorunu 2,5 yıl yaşadım. Gerçekten ama gerçekten kabus’stres dolu 2,5 yıldı. O süreci anlatmak, tanımlamak öyle uzun sayfalar gerektiriyor ki. Ancak aynı durumu yaşayan biri bilebilir nasıl bir hal olduğunu. Ben de sosyal yaşantımın bitmesine ve içime kapanmama sebep olana kadar nedense kendim çözebileceğime inandım. “Bir gün olur” diye diye 2,5 yıl geçmişti ve hiçbirşey değişmiyordu. Sonunda bir gün belki öylesine içimin parçalandığı bir anda Ankara Hera Kliniğe telefon açtım ve randevu aldım. Dr Didem Kurban / Dr Süleyman Eserdağ ve ekibi sayesinde 3 gün tedavi sonrası yendim bu sorunu. Çok memnum kaldım kendilerinden. Sorunsuz bir süreç geçirdim ve şuan herşey yolunda. Ertelemeyin, parmak egzersizi elinizi hissettiğiniz için zordur, her insan yapamayabilir ve daha da erteleyebilir. Bu konuda uzmanlardan yardım almakta fayda var. Profesyonel bir şekilde adım adım ilerliyorsunuz. İnşallah siz de kurtulacaksınız. Ben klinik adını fikir olması amaçlı yazdım, aynı kliniğin İstanbul şubesi de var. Eğer gideceğiniz doktorla ilerleyemezseniz bahsettiğim adrese mutlaka uğrayın. Bu konuda sorun yaşayan herkese dua edeceğim, inşallah kurtulacaksınız. Kendinize güvenin, asla korkulacak birşey değil, tamamen bilğnçaltımız bizi yanıltmakta. Sevgiler, :)

Arkadaşlar merhaba bende 15 aylık evliyim. maalesef bende aynı durumdayım vajinismus oldum . evililiğimin ilk gecesi fazla korkum yoktu denedık aşırı cnm acıdı panık atak benzeri durum oldu tıtreme ve heyecan sonra devam edemedım.ama ne kadar gercekleştıgını bılmıyordum ilişkının bır kac damla kanamam oldu bu olay uzerıne hiç yapamadık tam 2 ay oldu psikiyatriye gıttım doktorum durumu anlattı sonra kıtap onerdı.bırde ilaç tedavısı tabı..ben kıtabı okudum orda nefes egzersızı vardı ve tabı parma egzersızıde neyse kı kendıme dokunamazken bır parmak denedım oldu ama 2 ve 3 parmağa gecemedım.bunun uzerınden 6 ay gectı her denememız husranla bıttı.esım anlayışlıydı fakat zamanla oda uzulup gerılmeye basladı tahammulu azaldı dıyelımsunu anladım kı tek basıma yapamıyorum destek almam gerekıyor . bu ay kadın doğum uzmanına gıttım.jınekolojık muayene oldum anatomık bı bozukluk ve engel olmadıgını soyledı ve kızlığım hala duruyormuş kendısı terapı yapıyormuş bana 3500 tl gıbı bır fıyat verdı.sizden fıkır almak istıyorum bır kadın doğum uzmanının mı yoksa cınsel terapıstın mı tedavı basarı oranı fazla olur?
burada hemen hemen herkesın yazısını okudum her okuyusumda bır kez daha uzuldum Rabbım herkese SABIR VE ŞİFA VERSIN

Canim öncelikle cok geçmiş olsun rabbim sifa versin en kisa zamanda. Doğru hekimi bulduğun zaman cok kolay biten bi hastalık. Benim doktorum ankarada dr reyyan özcan temizkan ve ben gerçekten ona cok dua ediyorum esimde her namazdan sonra bizzat ismiyle dua ediyor. Bu hastalığın evreleri var benim evrem 3. Evreydi. En kötüsü 4. Evre oluyo. Ben 4.500 tlye 4 seansta iyilestim cok şükür ve daha 1 ay bile dolmadi. Bende senin gibi 15 aylık evliyken bas vurdum. Suan cok mutluyum her defasinda dahada iyi oluyo. Bu işte uzman olan ve tedavi görüp iyileşmiş hastalari olan doktora git mutlaka. Çünkü bazi doktorlar tedavin bitti hadi git ilişkiye gir diyo böyle olmamali. Benim doktorum bana asla öyle demedi. Cok iyi aratirip baska hekimlerde yıpranmadan doğru hekimi bulmak lazim

tesekkur ederım cnm ben ıkı doktoru da arastırdım fazlaca basarı oykusu gormedım kurumsal ve tanınmıs değiller.hem tedavı olmak istıyorum hemde tedavıde basarısız olmaktan korkuyorumdoktorum muayene esnasında korkmadığımı soyledı hatta kızlık muaynensınde serce parmağını denemiş ve gırdı dedı ben sadece baskı hıssettım ama acı yoktu. yanı kendı kendıme çok sordum korku yok anatomık bozukluk yok neden olmuyor o zaman diye inşallah bende iyileşirim ve tum bu dertten muzdarıp olanlarda ıyılesır

Bu spreyi sıktım 3parmak alabildim uyuştu baya içine sıkmadan 3parmagımı alabildigim kadar aldım bi acı sızı olmadı ama o uyuşukluk gectikce bi yanma oluyo bu normalmi acaba inşallah eşli denememde böyle normal gecer cok umutlandım hiçbişey hissetmeden 3parmagımı alınca :)

Yanma cok normal canim vajina korktuğu icin kuruluk oluyo ondan oluyo yanma. Insaallah basaracaksin

Hangi sehirdesin canim

haklısın cnm mesele zaten doğru hekımı bulmak..oda buyuk problem

Araştıracaksın canım hasta öykülerini filan mutlaka dinle ayrıca tedavisiz hastası olmamasina dikkat et. Biraz rahattan taviz vermek gerekiyo ben ağrı dan ankaraya gittim o yüzden cok rahat bi şekilde herkese gidin diyorum. Ayrıca siz benden daha yakınsınız ankaraya Maddi olarak biraz pahalı olabilir ama inanki her kuruşuna degiyo. Çünkü ömürlük bi hastalıktan kurtuluyosun ve sende izi kalmiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…