Vajinismusu Nasıl Yendim ?

andromeda44

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2019
20
14
Öncelikle merhaba,
kendime bu sorunu yenersem buraya bu sorunla boğuşan arkadaşlarıma yardımcı olmak için bu konuyu açacağıma dair sözüm vardı.
nerden başlasam bilemiyorum. sevdiğimle 1,5 yıldır evliyim. rüya gibi bi düğünümüz oldu herşey güzeldi , lakinn balayında hüsrana uğradım.. 1,5 yıldır vajinismusla kafayı yemek üzereydim.
kimseye anlatamadım , söyleyemedim. daha sonra yakın arkadaşıma ve anneme açıldım. çok şaşırdılar. inanamadılar. bende kendime inanamıyordum ve bunun başıma gelebileceği aklımın ucundan geçmezdi...
1,5 yıl boyunca denedik denedik olmuyor , ne yapsak ne etsek. 3.ayımızda ben kadın doğuma gittim. vajina girişimin dar olmasından kaynaklı kanama ve acımın normalden biraz fazla olacağı söylendi. istersen kızlık zarına ufak yırtıklar atarız dediler.. duyunca çok korktum. düşünmem gerekiyor diyerek oradan ayrıldım.. neyse ki yaptırmamışım :/ daha sonraları yine kayganlaştırıcılar yağlar alkol alma falan ne akla gelirse denedik. ne duyduysak.. hiçbiri işe yaramadı. bu problemin beyinsel olduğunu öğrenerek ; 2-3 ay önce psikoloğa başvurduk. bu problemi gözümde büyütmememi ve aşacağımızı söyledi. hiç inanmıyordum... belli egzersizler verdi . nefes egzersizi parmak egzersizi ayna ile kontrol etme kegel egzersizi. tedavimde bunlar büyük rol oynadı. eğer ben bunu yeneceğim diyorsanız günü gününe bu egzersizleri yapacaksınız. VE EN ÖNEMLİSİ 'BAŞARACAĞIM' DİYECEKSİNİZ. aklınıza en ufak bir olumsuz düşünce gelmeyecek.
egzersizlerimden bahsedeyim ; ilk olarak nefes egzersizi yapıyordum burundan karnı şişirecek biçimde nefes alıp yavaşça ağızdan nefesi veriyordum.
kegel egzersizlerim ise idrarımızı yaparken 4 -5 kez kasıp gevsetme yapıyordum. ve gün içerisinde de sabah öğle akşam 10 - 20 kez kasıp gevşetme hareketi yapıyordum.
ayna ile inceleme ise mesela yatağa uzandınız , kasıp gevşetme yaparken vajinanızı kontrol ediyorsunuz. gevşetirken ıkınırsanız orada bir giriş oldugunu göreceksiniz.
parmak egzersizleri tahmin ettiğiniz üzre serçe , işaret ve orta parmağı aşamalı bir şekilde içeri almakla oluyor. aklınızı boşaltın ve rahat olduğunuz bir ortamda yapın kesinlikle kendinizi kasmayın. burada kayganlaştırıcı yardımı aldım.
ve inanın hiç acı hissi olmadı ve orada duvar falanda yoktu.
bunu yapıp , aşınca ; eşinizlede deneyin ama kontrol sizde olsun. eşinizin parmağını siz tutun ve ilerletin.
ilk denemelerde olmayabilir yılmayın :) deneyin her gün düzenli bi şekilde deneyin.. daha sonraları penis ile deneme yapın kayganlaştırıcı yardımı alın. ilk denemelerde olmayabilir yılmayın, ve o an sadece eşinize olan sevginizi düşünün. onun sizi bekleyip sabrettiğini :) kafanız tamamen boş olsun.. yapacağım başaracağım kelimesi hiç aklınızdan çıkmasın. korktuğumuz gibi bir acı olmuyor :) Allaha şükür ben bunu başardım , bende şuan zevk aşamasına gelemedim biraz acı yaşıyorum inşallah buda geçecek :) umarım bu yazım sizlere yardımcı olur..

Merhaba iyi akşamlar, bizde eşimle 5 aydır birlikte olamadık ve vajinusmus mu yoksa deneyimsizlikten mi (çünkü eşiminde benimde ilk defa olacak) yapamıyoruz anlayamamıştık. Daha sonra kadınlar kulubundeki parmak egzersizlerini okuyarak yaptım kendi kendime oldu. Hiç korkum vs de yok. Ben parmak egzersizlerini yaptıktan sonra eşime anlattım böyle böyle yaptım oldu bi sorun yok yapabiliriz diye. İğrenir gibi bi ifade belirdi yüzünde bunu neden bana anlattın bu kadınsal bişey sonuçta dedi. Kendimi çok kötü hissettim. Yanlış mı sizce açıkça anlatmam

siz doğru olanı yapmışsınız , siz bunu eşinizle aşacaksınız , ona bunun iğrenç birşey olmadığını aksine bunlar yapılmazsa sorunun çözülemeyeceğini anlatın , onunda kendi parmağıyla size bu egzersizi yapması gerektiğini anlatın , deneyimsizlikte büyük rol oynuyor bende ne yapıcağımı nasıl davranacağımı bilemiyorum :/ :) zamanla birbirimizi tanıyarak daha iyi bir cinsel hayat yaşayacağımıza eminim

Aslında esim bizim basarısı birkaç denememizden sonra settleşme sorunu yasamaya basladı ve ürokojiye gitti ürokog ona parmak egzersizi yapmamız gerektigini anlattı. Sonraki denememizde eşimde parmak ile yapmaya calıstı fakat ben kendimi biraz kastıgım için olmadı. Sonrasında bende kendim denedim anlayabilmek icin fakat bunu payşasmamdan rahatsız oldu hiçbir anlam veremedim bildigi birşeydi sonucta.

olsun sen yinede umutsuzluğa ve karamsarlığa kapılma , boşanma aşamasına gelinen vakalar varmış , yapacağım başaracağım kelimelerini hep tekrarla kafanda , herkes yapıyor benim ne eksiğim var derdim hep içimden diye diye canıma tak etti yaptım sonunda :) tamamen kafada biten bir olay psikolojik , psikolog desteği de alabilirsin bunda utanacak bişey yok sonuçta :)

Evet biliyorum utanacak birşey yok ama deneyerek halledebilecefimize inanıyorum bizim sorunumuz cok az denememiz eşim basarız denemelerden etkilendigi için sık dememe taraftarı değil en istekli oldugumuz zaman olsun diyor.

Merhaba ben Adana da yaşıyorum 9 aylık evliyim evliliğim bitmek üzere parmak egzersizi yapamıyorum hastane için maddi durumumuz yetmiyor sprey ve kremler varmış bilen ne olur yardım etsin...

Merhaba ben Adana da yaşıyorum 9 aylık evliyim evliliğim bitmek üzere parmak egzersizi yapamıyorum hastane için maddi durumumuz yetmiyor sprey ve kremler varmış bilen ne olur yardım etsin...
Canm wemcaine sprey eczanelerde reçetesiz alabilirsin önce vajina dışına bikaç fıs sık 2 3 dakka bekle..sonra spreyin ince ucu var onu vajina girişine 1 cm falan uzat.içeriyede 4 5 fıs sık aynı şeklde 5 dakka kadr sonra uyuşmaya başlıyor.

merhaba biz psikoloğa gittiğimizde bu yazdığım egzersizleri verdi . bunları yaparak ve kendimi orada duvar olmadığına ve tahmin ettiğimiz gibi bir acı yaşamayacağıma ikna ederek yendim , ilk önce kafanızda acımayacak diye kendinizi ikna edin , orası inanın sandığınız kadar dar değil :) ben 1buçuk sene yapamadım ve şimdi diyorum ki eşime ve kendime bu güzel duygudan mahrum bıraktığım için çok pişmanım :) inşallah yakın zamanda çözersiniz , ucunda ölüm yok kendinize güvenin <3

Bende soyle anlatayim yazimi okumus olmalisinki davet ettin. Ben gecen ay Esra cabuk comerte giderek tedavime basladim. Aslinda klasik yontemlermi botoks mu karar vermem gerekti ama biz bilindik yollarla basladik.4 seans surdu suan kasilmalar ilk basta yasadigim morluklar yok. Parmak egzersizlerine devam ediyoruz tam anlamiyla acilmadi ama buyuk yol kat ettik. Beynimdeki on yargilari bitirmis durumdayim cidden beyinde bitiyormus. Acidan dolayi yaklastirmazdim bile artik durumlar yavas yavas degisti.Umarim kirintilarida atlatirim.

Aynı şekilde bende bu hastalığı yenersem yazabildiğim heryere bunu yazmak icin kendime söz verdim. Ve cok şükür 3 gün önce bu hastalığı canim reyyan hocam sayesinde yendim. Ve benimde önceden yaptığım gibi buradaki mesajlari okuyup care arayan arkadaslarima hikayemi anlatmak istiyorum. 15 aylik evliyim. Ilk baslarda korktuğum icin olmadığını ve zamanla olacağını düşündüm ama zaman geçtikçe hep daha cok erteledigimi farkettim. Yine bu sitede farklı bi sayfada reyyan hocanın adini gördüm ve arastirmaya başladım. Önce google daha sonra instagramdan baktim. Instagramda hastaların mutluluk hikayelerini görünce icimde bi umut dogdu. Daha sonra önce sadece bilgi almak icin aradim aradan zaman geçtikçe daha cok yiprandigimi anladim ve esimle konusarak randevu aldik. Ve gittigimde gercekten sanki bi doktorla degilde bi ablayla karşılaştım. Benim cektigim sıkıntıyı benden iyi bana anlattı. Ve hastalığımi onun yardimiyla destegiyle her zorlandığımda elimi tutmasıyla cok şükür 4 seansta yendim. Ve ben bu hastalığı ceken kardeslerime diyorum ki hic beklemeyin bekledikçe gecmiyo. Ve hicbir parmak egzersizi yapmadım. Bu mesaji okuyan kardeşlerim önce instagramdan dr reyyan özcan temizkan sayfasına bakin ne dedigimi cok iyi anlayacaksınız. Unutmayın asla geçmeyecek bi hastalık degil uzman isinin ehli ve isini seven bi doktorla cok kisa sürede bitebilecek bi hastalık

Senin adına çok mutlu oldum :) sana mutlu bir hayat ve hayırlı evlatlar dilerim :)

çok haklısın , ertelenmemeli üstüne gidilip çözülmesi gereken bi durum , tebrik ederim :) inşallah bebişini kucağına aldığın günlerde nasib olur :)

Merhaba arkadaşlar, 2 senelik evliyim ben de bu hastalıkla mücadele ediyorum. 1 haftadır parmak egzersizine başladım ancak hala parmağı vajinanın içine sokamadım ne yapmam lazım bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ayrıca özel veya da devlet hastanesiinden önerebileceğinz doktor var mı ( İstanbul için ) ben bakırköy devlet hastanesinden özge şahmelikoğluna randevu aldım 8 martta gidicem inşallah %99 çözüm dediler 2- 6 ay arası tedavi süreci dediler bende şu parmak işini o zmana kadar halletmek istiyorum en azından tedavi sürecine katkı olur. Benimle beraber bu sıkıntı yaşayan herkes atlatır inşallah. Ben hepimize dua ediyorum sizlerde eksik etmeyin..

Arkalaşlar ben 1.5 yıllık evliydim vajinismus dum. Ve 4gün önce kurtuldum :) Ankara da oturuyorum oraya buraya dünyalarca para harcamayın lütfen drzekai Burak hastanesinde cinsel ilişki polikliniği açılmış oraya gittim toplam 2 seans görüştüm ve mutlu son... Doktorun ismi müjdegül zayıfoğlu.. Bu sorun tamamen psikolojik. Saçma sapan yollara basvurmayın. İnanmanız yeterli detaylı bilgi almak isteyen bana msj atabilir.

Çok sevindim canım :)

çok haklısın , ertelenmemeli üstüne gidilip çözülmesi gereken bi durum , tebrik ederim :) inşallah bebişini kucağına aldığın günlerde
çok haklısın , ertelenmemeli üstüne gidilip çözülmesi gereken bi durum , tebrik ederim :) inşallah bebişini kucağına aldığın günlerde nasib olur :)
Cok teşekkür ederim rabbim insaallah evlat sahibi olmayida nasip eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…