Vajinismusu Nasıl Yendim ?

Araştıracaksın canım hasta öykülerini filan mutlaka dinle ayrıca tedavisiz hastası olmamasina dikkat et. Biraz rahattan taviz vermek gerekiyo ben ağrı dan ankaraya gittim o yüzden cok rahat bi şekilde herkese gidin diyorum. Ayrıca siz benden daha yakınsınız ankaraya Maddi olarak biraz pahalı olabilir ama inanki her kuruşuna degiyo. Çünkü ömürlük bi hastalıktan kurtuluyosun ve sende izi kalmiyo
haklısın cnm zaten maddıyatı gozden çıkardım önemli olan sağlıgımız işte mecbur yasadığım yerde gıtmek zorundayım :KK43: iş nedenıyle izin almak zor oluyor hem kendım hemde eşim için yoksa ankara yakın istanbul yakın.. cnm bişey sormak istiyorum sen korkunu nasıl yendın yanı parmak nefes egzersizi falan mı? muhtemelen benımde tedavı planımda bunlar olacak

haklısın cnm zaten maddıyatı gozden çıkardım önemli olan sağlıgımız işte mecbur yasadığım yerde gıtmek zorundayım :KK43: iş nedenıyle izin almak zor oluyor hem kendım hemde eşim için yoksa ankara yakın istanbul yakın.. cnm bişey sormak istiyorum sen korkunu nasıl yendın yanı parmak nefes egzersizi falan mı? muhtemelen benımde tedavı planımda bunlar olacak

Doktorum ıkınma egzersizi neges egzersiz ve aparat uyguladı aparati önce o uyguladı sonra ben kendim evde uyguladım. Parmak egzersizi bana cok uzak geliyo onunla basaran cok kisi var ama ben yapamadım aparat daha kolay geldi bana

Arkadaşlar merhaba bende 15 aylık evliyim. maalesef bende aynı durumdayım vajinismus oldum . evililiğimin ilk gecesi fazla korkum yoktu denedık aşırı cnm acıdı:KK43: panık atak benzeri durum oldu tıtreme ve heyecan sonra devam edemedım.ama ne kadar gercekleştıgını bılmıyordum ilişkının bır kac damla kanamam oldu:KK43: bu olay uzerıne hiç yapamadık tam 2 ay oldu psikiyatriye gıttım doktorum durumu anlattı sonra kıtap onerdı.bırde ilaç tedavısı tabı..ben kıtabı okudum orda nefes egzersızı vardı ve tabı parma egzersızıde:KK43: neyse kı kendıme dokunamazken bır parmak denedım oldu ama 2 ve 3 parmağa gecemedım.bunun uzerınden 6 ay gectı her denememız husranla bıttı.esım anlayışlıydı fakat zamanla oda uzulup gerılmeye basladı tahammulu azaldı dıyelım:KK12:sunu anladım kı tek basıma yapamıyorum destek almam gerekıyor . bu ay kadın doğum uzmanına gıttım.jınekolojık muayene oldum anatomık bı bozukluk ve engel olmadıgını soyledı ve kızlığım hala duruyormuş:KK43: kendısı terapı yapıyormuş bana 3500 tl gıbı bır fıyat verdı.sizden fıkır almak istıyorum bır kadın doğum uzmanının mı yoksa cınsel terapıstın mı tedavı basarı oranı fazla olur?
burada hemen hemen herkesın yazısını okudum her okuyusumda bır kez daha uzuldum Rabbım herkese SABIR VE ŞİFA VERSIN :KK36:
merhaba , kesinlikle psikoloji alanında çalışan biri ile iletişime geçin , bu hastalık psikolojik bir rahatsızlık , ve motivasyon cesaret çok önemli :)

Merhaba arkadaşlar, 2 senelik evliyim ben de bu hastalıkla mücadele ediyorum. 1 haftadır parmak egzersizine başladım ancak hala parmağı vajinanın içine sokamadım ne yapmam lazım bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ayrıca özel veya da devlet hastanesiinden önerebileceğinz doktor var mı ( İstanbul için ) ben bakırköy devlet hastanesinden özge şahmelikoğluna randevu aldım 8 martta gidicem inşallah %99 çözüm dediler 2- 6 ay arası tedavi süreci dediler bende şu parmak işini o zmana kadar halletmek istiyorum en azından tedavi sürecine katkı olur. Benimle beraber bu sıkıntı yaşayan herkes atlatır inşallah. Ben hepimize dua ediyorum sizlerde eksik etmeyin..
Ankarada olsaydin Esra Cabuk Comert derdim yani 2 ay sonuc engel kalmadi. Allab yardimcin olsun kendine guven bahanelere yer verme erteleme. Bir bismillah diyince cozuluyormus ama 8 ay ugrastim keske bastan burayi tercih etseydim.

Ankarada olsaydin Esra Cabuk Comert derdim yani 2 ay sonuc engel kalmadi. Allab yardimcin olsun kendine guven bahanelere yer verme erteleme. Bir bismillah diyince cozuluyormus ama 8 ay ugrastim keske bastan burayi tercih etseydim.
Allah razı olsun canım. Tek başıma bi aşamaya kadar geldim çok şükür bundan sonrası doktor ile beraber ilerleyerek.

Merhaba ben Adana da yaşıyorum 9 aylık evliyim evliliğim bitmek üzere parmak egzersizi yapamıyorum hastane için maddi durumumuz yetmiyor sprey ve kremler varmış bilen ne olur yardım etsin...
Jel var kayganlaştırıcı ondan al ama parmak egzersizi şart. Egzersiz yaparkende sür hatta parmak egzersizini eşin yapsın.

Keske bende sizler gibi bikac aylık evliyken çözüm bulmayı deneseydim. Aslında denedim ama cesaretim inancım hiç yoktu. Parmak egzersizi...vs. Ben 10 yıldır evliyim. Çok şükür yendim. Çok geç oldu ama artık keşkeleri bir yana bırakma zamanı. 3 haftada hayatım değişti. Tedavim 3 gün sürdü. Hep araştırdım kısa zamanlı tedavi istedim uzun sürmemeliydi yeterince vakit kaybetmiştim zaten ve bende uzun süre dayanamazdım. Sonra Hera Kliniği gördüm eşime bahsettim başarı hikayelerini okuyunca ben umutlandım ama eşime pek inandırıcı gelmedi. Hatta tedaviden dönerken "tedaviye giderken bile imkansız diyordum, ama helal olsun doğruymuş" dedi.
Birbirimizi severek evlendik o yüzden 10 yıl bana sabretti ama hep bir eksik vardı bir boşluk. Ankara Hera Klinik Dr.Didem Hanımın muayenehanesine gittiğimizde heyecandan ne yapacağımı bilemedim. Güler yüzlerle karşılandık sonra oradaki bizim gibi çiftleri görünce yalnız olmadığımı anladım. O da insanın içini rahatlatıyor. Sonra Didem Hanımla görüştük, bilgiler verdi sonra sevgili terapistimiz Ayla Hanımla terapilerimiz başladı ve sonuç 3 günde mutlu son🙏 ben şok eşim şok Ayla Hanım da şaşkındı çünkü ilk gün o kadar ağlıyodum ve kötüydümki zor olacak biraz diye düşünmesi çok normal. Ama beni o kadar rahatlattı, o kadar anlayışlıydıki sağolsun onun sayesinde başardım. Bebek haberinizi bekliyorum diye yolladı bizi ve biz bir kez daha onu şaşırttık çünkü tedaviden 2 hafta sonra hamilelik haberimi aldım. Evet bunca yıl bekledikten sonra istedik dua ettik Rabbim bebek ver bize hemen dedik, çok şükür kabul etti. Biz de hala şaşkınız ben rüyada gibiyim. Gerçek bir aile olduk, 3 kişi de oluyoruz inşallah.
Lütfen hiç beklemeyin. Eğer bu sıkıntınız varsa evde denediniz kendi kendinize başaramadıysanız hiç vakit kaybetmeyin ve bir destek alın ama bu işin gerçek profesyonellerinden alın. Ben keşke demek istemiyorum çok şükür ve iyiki diyorum. Öncelikle eşim için sonra Hera Klinik Ankara ekibi için🤗

Kızlar bilenler bilir 10 aylık evliyim yenemiyordum burada bana çok yardımcı olanlar oldu ben yendim parmak egzersizi yapmadan yendim asla yapamazdim hastaneye gitmeden yendim maddi durumumuz yetmedi..şükürler olsun isteyene yardımcı olabilirim
Merhaba yanlış anlamazsanız biraz anlatır mısınız nasıl yendiniz doktor yada parmak olmadan

Canim öncelikle cok geçmiş olsun rabbim sifa versin en kisa zamanda. Doğru hekimi bulduğun zaman cok kolay biten bi hastalık. Benim doktorum ankarada dr reyyan özcan temizkan ve ben gerçekten ona cok dua ediyorum esimde her namazdan sonra bizzat ismiyle dua ediyor. Bu hastalığın evreleri var benim evrem 3. Evreydi. En kötüsü 4. Evre oluyo. Ben 4.500 tlye 4 seansta iyilestim cok şükür ve daha 1 ay bile dolmadi. Bende senin gibi 15 aylık evliyken bas vurdum. Suan cok mutluyum her defasinda dahada iyi oluyo. Bu işte uzman olan ve tedavi görüp iyileşmiş hastalari olan doktora git mutlaka. Çünkü bazi doktorlar tedavin bitti hadi git ilişkiye gir diyo böyle olmamali. Benim doktorum bana asla öyle demedi. Cok iyi aratirip baska hekimlerde yıpranmadan doğru hekimi bulmak lazim
Acaba evresine gore fiyati degisiyor mudur? Dilator egzersizi denedikten sonra yine olmazsa doktor arayisina gecicem. Ankara da degiliz ama nedense bu doktora instagramdan da baktigimda icimde bi umut olmustu. Ama esim bu yuzden kalkip da oralara asla gitmez. Hala kendim yapabilicem saniyo:KK43:

Acaba evresine gore fiyati degisiyor mudur? Dilator egzersizi denedikten sonra yine olmazsa doktor arayisina gecicem. Ankara da degiliz ama nedense bu doktora instagramdan da baktigimda icimde bi umut olmustu. Ama esim bu yuzden kalkip da oralara asla gitmez. Hala kendim yapabilicem saniyo:KK43:
Evet canim evreye göre fiyat degisiyo seans sayısı artiyo cunku. Ama inanki dünyanın öbur ucuna gitmeye bile deger bundan kurtulmak icin. Neler yaşadığını en iyi biz yaşayanlar anlar

merhaba arkadaşlar bende tedavı dahıl vajınısmusla 1.5 yıl uğraştım ve ilk defa burda paylaştım. bir nevi içimi doktum. arkadaşlardan yardım aldım.herkesten ALLAH RAZI OLSUN. evet çok sukur dun akşam bnm için kabus bitti. başardım çok şukur.diyeceğim şu ki gercekten bizde en çokta beyınde bıten olay. vajide sıkıntı yok inanın..hersey beynımızle alakalı. bende çok olumsuz ve kotu dusundum bu surecte tedavi oldugum zaman zarfında hatta doktora kafa tuttum nasıl boyle olur nasıl acımaz kanamaz diye :KK48: ve dun bizzat yaşayınca tamam dedım haklıymış. bnm tedavım parmak egzersizleri nefes gevşeme kegelden oluştu.3 ay sürdü.zaman zaman yıldım gerı donmek istedım tedavıden ama sunu düşündüm hep bu kabus bitecek 1.5 yıl her gun zından olan her anım son bulacak dıye. yanı motıve olmak ve ınanmak çok onemli. sonrasında sadece odevlerı yaptım doktor ne ıstıyorsa onu yaptım ve şukur mutlu son :KK9:vajinismusla başı dertte olan herkese tavsiyem öncelikle ne olursa olsun muayene olun. muayene tedavının en guzel adımı ve korkacak bişey yok. doktor bı kız çocuğunu muayene eder gıbı yaklaşıyor durumu bildiği için sadece girişi ve kızlığı görüyor sana bilgi veriyor.anatomik bozukluk yoksa diyorsun kı ben herkes gibiyım diğer kadınlardan farkım yok. sonrasında içinde bi umut filizleniyor. hiçbir kadın bundan mahrum kalmamalı ve bununla yıkılmamalı. emin olun bunu yaşayanlar olarak herkesten daha güçlüyüz. ki sizde yenınce anlayacaksınız .isteyen herkes yazabilir bana her konuda yardımcı olurum..Hakkınızı helal edin. ALLAH HEPINIZIN YARDIMCISI OLSUN. SEVGİYLE KALIN:KK36:

Öncelikle merhaba,
kendime bu sorunu yenersem buraya bu sorunla boğuşan arkadaşlarıma yardımcı olmak için bu konuyu açacağıma dair sözüm vardı.
nerden başlasam bilemiyorum. sevdiğimle 1,5 yıldır evliyim. rüya gibi bi düğünümüz oldu herşey güzeldi , lakinn balayında hüsrana uğradım.. 1,5 yıldır vajinismusla kafayı yemek üzereydim.
kimseye anlatamadım , söyleyemedim. daha sonra yakın arkadaşıma ve anneme açıldım. çok şaşırdılar. inanamadılar. bende kendime inanamıyordum ve bunun başıma gelebileceği aklımın ucundan geçmezdi...
1,5 yıl boyunca denedik denedik olmuyor , ne yapsak ne etsek. 3.ayımızda ben kadın doğuma gittim. vajina girişimin dar olmasından kaynaklı kanama ve acımın normalden biraz fazla olacağı söylendi. istersen kızlık zarına ufak yırtıklar atarız dediler.. duyunca çok korktum. düşünmem gerekiyor diyerek oradan ayrıldım.. neyse ki yaptırmamışım :/ daha sonraları yine kayganlaştırıcılar yağlar alkol alma falan ne akla gelirse denedik. ne duyduysak.. hiçbiri işe yaramadı. bu problemin beyinsel olduğunu öğrenerek ; 2-3 ay önce psikoloğa başvurduk. bu problemi gözümde büyütmememi ve aşacağımızı söyledi. hiç inanmıyordum... belli egzersizler verdi . nefes egzersizi parmak egzersizi ayna ile kontrol etme kegel egzersizi. tedavimde bunlar büyük rol oynadı. eğer ben bunu yeneceğim diyorsanız günü gününe bu egzersizleri yapacaksınız. VE EN ÖNEMLİSİ 'BAŞARACAĞIM' DİYECEKSİNİZ. aklınıza en ufak bir olumsuz düşünce gelmeyecek.
egzersizlerimden bahsedeyim ; ilk olarak nefes egzersizi yapıyordum burundan karnı şişirecek biçimde nefes alıp yavaşça ağızdan nefesi veriyordum.
kegel egzersizlerim ise idrarımızı yaparken 4 -5 kez kasıp gevsetme yapıyordum. ve gün içerisinde de sabah öğle akşam 10 - 20 kez kasıp gevşetme hareketi yapıyordum.
ayna ile inceleme ise mesela yatağa uzandınız , kasıp gevşetme yaparken vajinanızı kontrol ediyorsunuz. gevşetirken ıkınırsanız orada bir giriş oldugunu göreceksiniz.
parmak egzersizleri tahmin ettiğiniz üzre serçe , işaret ve orta parmağı aşamalı bir şekilde içeri almakla oluyor. aklınızı boşaltın ve rahat olduğunuz bir ortamda yapın kesinlikle kendinizi kasmayın. burada kayganlaştırıcı yardımı aldım.
ve inanın hiç acı hissi olmadı ve orada duvar falanda yoktu.
bunu yapıp , aşınca ; eşinizlede deneyin ama kontrol sizde olsun. eşinizin parmağını siz tutun ve ilerletin.
ilk denemelerde olmayabilir yılmayın :) deneyin her gün düzenli bi şekilde deneyin.. daha sonraları penis ile deneme yapın kayganlaştırıcı yardımı alın. ilk denemelerde olmayabilir yılmayın, ve o an sadece eşinize olan sevginizi düşünün. onun sizi bekleyip sabrettiğini :) kafanız tamamen boş olsun.. yapacağım başaracağım kelimesi hiç aklınızdan çıkmasın. korktuğumuz gibi bir acı olmuyor :) Allaha şükür ben bunu başardım , bende şuan zevk aşamasına gelemedim biraz acı yaşıyorum inşallah buda geçecek :) umarım bu yazım sizlere yardımcı olur..
Canım yendiğini nasıl anladın acaba

X