vajinismussuz günlere merhaba demek için....

İlk 3 ay da nerdeyse yerinden bile kaldırmayacak doktorlar zaten çoğu şey yasak. İnş bende devam ederim ya şimdiden onu düşünüyorum neyse içim rahatladı biraz sağol canım buarada teyzoşlarına çok teşekkür ediyoruz iyi ki burayı tanımışım

canım tedbir maksatlı çünkü eskisi gibi değil artık düşükler arttı Allah korusun. herşey hormonlu. boşver sen sakın bak dikkat et ciddiye al dr un söylediğini.o durumu düşünme beyin bir defa kabul etti artık kendi kendime demiştim ki o zaman nasıl olduysa yine olacak. biliyosun sen bunun psikolojik olduğunu yendiğinde ne kolaymış dedin değil mi, sonuçta önemli olan da buydu.
canım sen yağ falan kullandım diyosun neden ilk baştaki listeye ismini eklemedik senin =))
teyzoşlarına da Allah nasip etsin söyle minik kuşada bizede cennetten melekler ikna etsin yollasın =)

Mümkün olduğunca köyden taze beslenmeye çalışıyorum ama dediğin gibi herşeyde var artık:)
Yağ olayını buraya ilk yazmaya başladığımda denedim galiba biraz geç başladım kremle deniyordum ondan olabilir yağ ile deneyin kızlar hemen hamile kalıyorsunuzz:))
Dualarımızdasınız teyzoşlar Allah her isteyene versin bana da verdiği gibi dua ediyorum çok şükürler olsun bu duyguyu tattığım için her ne kadar daha pek birşey hissedemesem de:)

hamilelik denerken de mi yağ kullandın kuzum? aaa birde dr lar spermlerin hareketini yavaşlatıyor diyorlar. banada sanki hızlandırır gibi geliyordu. neyse Allahın hikmetinden sual olunmaz.
kuzum kendiniz yapmıyorsanız köyden gelenlerde de hormon oluyormuş. eşimin akrabaları söyledi, annem de derki mesela böceklenmesin diye ilaç atıyosun o bile zararlı diyor.hayırlı uğurlu bir evlat olsun inşallah.

Hamilelik denemeye pek zaman kalmadı ilk yendiğimiz ay (rahat giriş çıkış olarak) hamile kalmışım zaten yani hamile kalacağımı pek düşünmüyordum. Ayrıca hamile kalmayı kafaya takarak ilişkiye girdiğin zaten hormonlarda etkileniyor galiba. benim gibi kafayı rahat bırakınca, hamileliği düşünmeyince daha kolay oluyor sanırım. bir kaç kişiden aynı şeyi de duymuştum:) sağol canım inş hayırlı olur:)

evet evet bende yendikten sonra sık deneme olmuyordu birkaç ay ovulasyon nedir onu bile bilmiyordum düşün, ayda 2 defa oluyosa oda ayın sonuna denk geliyordu sonra bebek istedi tesadüf burda ovulasyon falan duydum ve dedim stres yapmayıp akışına bırakıcam dedim 10 ve 12. gün denemeyle hemen oldu. ama şimdi stres yapıyorum bilmem etkiliyor galiba.stres yaptığında bebek olacağı varsada olmaz demişlerdi banada.

Evet bu kadar insan yanılıyor olamaz bir parça doğruluk payı var demekki:) stres her hastalığın başı zaten vajinismusu da tetikleyen o hormonları da işte maalesef ki

Evet bu kadar insan yanılıyor olamaz bir parça doğruluk payı var demekki:) stres her hastalığın başı zaten vajinismusu da tetikleyen o hormonları da işte maalesef ki
bencede canım. birisinin 10 yıl çocuğu olmuyor sanıyorduk dedi bir tane abla.eğer tutup sabaha kadar düşüyormuş gibi bişey dedi.stresten tutan şey gidiyormuş nasıl oluyorsa.

bencede canım. birisinin 10 yıl çocuğu olmuyor sanıyorduk dedi bir tane abla.eğer tutup sabaha kadar düşüyormuş gibi bişey dedi.stresten tutan şey gidiyormuş nasıl oluyorsa.
Bilmiyorum valla canım beklerim ama ben yapıyordur vücudu o kadar etkiliyor ki. Tüm anniş adaylarına stressiz bol motivasyonlu günler dilerimm kendi kendimizi motive etmemiz lazım hem vaji de hem hamilelikte:)

Bilmiyorum valla canım beklerim ama ben yapıyordur vücudu o kadar etkiliyor ki. Tüm anniş adaylarına stressiz bol motivasyonlu günler dilerimm kendi kendimizi motive etmemiz lazım hem vaji de hem hamilelikte:)
amiiin amin. bu arada 238 günün kalmış =))) hadi çoğu gitti azı kaldı =)) derler ya hani.

tabi tabi çok az kaldı canıım şunun şurasında 238 gün dediğin nedir ki:))
=)) valla günler öyle çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın 238 günlük olmuş =))

ne kadar oluyor 7 yaş 9 aylık mı =)

=)) valla günler öyle çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın 238 günlük olmuş =))

ne kadar oluyor 7 yaş 9 aylık mı =)
Valla daha acemiyim o kadar hesaplar yapamıyorum bu otomatik hesaplamalar olmasa takip de edemicem:))

Valla daha acemiyim o kadar hesaplar yapamıyorum bu otomatik hesaplamalar olmasa takip de edemicem:))
bende çok usta sayılmam estağfurullah canım. sitede okumasam bir ay boyunca hamile kalınıyor sanıyordum ne kadar bilmediğimiz şey varmış ne cahilmişiz derim bazen. bu arada benim sanırım çıkmam gerekiyor Allaha emanet ol tatlım sen ve bebeğin

Öyle ya öğrenmenin yaşı yok daha bebişle de neler öğreneceğiz:)) Sende Allah'a emanet ol canım hayırlı akşamlar

Öyle ya öğrenmenin yaşı yok daha bebişle de neler öğreneceğiz:)) Sende Allah'a emanet ol canım hayırlı akşamlar
evet haklısın canım eminim annelikte çok şey öğretecek Rabbimiz hepimize o müthiş duyguyu tez zamanda tattırsın. hayırlı akşamlar tekrar Allaha emanet ol canım.

merhaba arkadaslar sizi buldum sonunda :) onceden surekli takipcinizdim..sizlerden destek almak istiyorum yine yine yeniden vajinismus kabusum israrla devam etmekte..egzersiz yapiyorum fakat iki parmaga gecince birakip es denemesi yapiyorum her defasinda..pns basini aliyorum gerisi gelmiyo.yon bulma sorunum var zile basar gibi yapamiyorum. bacaklarimi cok actigim zaman hic giris yapamiyorum biraz kapaliyken cuk diye giris yapiyorum.ama takilip kaliyorum..gevsemeye calisiyorum gevsiyorum da ikinip bastirmak istiyorum bastiramiyorum bu asamada size sorum su olacak.canlarim! o takilip kaldigim yerden gecmesi icin ne yapmaliyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…