Vajinismus

pinar2905

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2022
10
1
28
Yeni evliyim ve sanırım vajinismusum iki tane kadın doğum doktoruna gittim ikisi de bir sorun olmadığını ilişkiye girebileceğimi söyledi fakat giremiyoruz. Benim olayım acı fln değil asla acıyacak boyuta bile gelemedik eşimi cok seviyorum severek evlendik ve cok anlayışlı davranıyo bana karşı bu konuda ama ben zamanla yıprandığımı düşünüyorum zamanla uzaklaşıyormusuz gibi hislere kapılıyorum evliliğimden hiç bişey anlamadım yardımı dokunabilecek biri bana yardım ederse cok sevinirim zor durumdayım

Bu konu ile ilgili bir sürü doktor tavsiyesi veren insanlar var, forumu detaylıca okursanız şehrinizden birini bulabilirsiniz. Bence yardım almaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun

Dr yardımı falan hikaye bence 7.ayımda aştım ve herkese yardımcı olmak isterim bende burda cözdüm sorunumu sprey ile ilişkiye girebildim onca aydan sonra tamamen kafada bitiyor inanki

Vajinismus için normal jinekologdan ziyade bu konunun uzmanına gitmeniz gerekiyor

Psikologa gittik 3 seans gittim o konuyla ilgili ilerleme olmayınca bıraktık ve maddi olarak 3 seferde bile sarstı bizi

İnşaAllah kısa zamanda atarsınız bu stresi üzerinizden. Sadece psikolojik. Doktorların bir çaresi olduğunu düşünmüyorum burada okuduklarımdan sonra. Tamamen sizin kafanızda bitiyor nasıl aşarsınız bilmiyorum ama inanın kafanızda büyüttüğümüz gibi birşey değil. Hep lanet olası bekarken kız kıza geçen muhabbetlerden dolayı insanlar bu hale geliyor. Gözümüzde büyütüyoruz. Yapınca aaa bu muymuş diyeceksiniz Kötü birşey olsa kimse yapmaz buna inandırın kendinizi doktor veya psikolog durumları maddi olarak zorlayabilir bir süre sonra.
Aparatları varmış sanırım. Onu kullanmayı düşündünüz mü bilmiyorum deneyin isterseniz ama yabancı bir cisim sokmak eşle olan ten temasından daha zor bir durum bence.
Sizi anlamadığımı düşünebilirsiniz. Bu konuda linç edilmişliğin de var bu kulüpte
Ben sadece sonrası için yorum yapıyorum.
Korktuğunuz gibi birşey değil diyorum. Sadece psikolojik.
İçtenlikle cevaplıyorum.
Kısa sürede atlatmanızı diliyorum kendinize çok iyi bakın

Ben bir kliniğe gittim ve orda muayene bile olamadım çünkü tuhaf bir korkum vardı bana resmen doktor daha önce böyle hasta görmemiş gibi üzüldü hatta tesellli etti senin gibi bir prensesler de gelebilir bize diye çok Tatlı bir psikoloğa yönlendirdi fakat benim eşim görev icabı uzaktaydı ve benn eşimle deneyemiyordum bile en son dedim ki bu bize haksızlık baktım para da gidiyor psikoloğum beni biraz rahatlattı ama terapiye devam sonra tıbbi tedavilerin şart. Olduğunu dedi neyse eşim geldi yine tık yok en son kafam attı izne çık dedim gittim olduğu yere hallettim yeter be dedim ölecek miyim en fazla ne olabilir dedim tabi deli kadir cesareti zaman aldı doktoruma kalsa uzun süre tedavi derdi ama ben başta bilgilendim psikolog rahatlatmakla kalmıyor :) bana ev ödevi verecekti ben de ödevi eşimle yapmak istedim tamamen zihin canım çoğu kadıında var ve kendini asla eksik hissetme

Aparat fln beni daha cok zorlar cünkü kendi elimle bile deneyemiyorum bana kalsa kendimi kasmıyorum ne olacaksa olsun diyorum ama neden böyle bilmiyorum

Ben de doktorda cok zor muayene oldum ilginç bir şekilde fobi gibi. Doktor yapabilirsiniz dedi bana vajinismus fln demedi kendini kasma fln dedi ben yaklaştırmıyor değilim ne olacaksa olsun diyip bekliyorum tamamen ama asla ilerleme olmuyor nasıl anlatıyım bilmiyorum. Artık eşim denemeye bile yeltenmiyo beni sevdiğinden şüphem yok ama artık kendi kendime kuruntulara basladım acaba çekici mi gelmiyorum artık istemiyo mu diye cünkü sadece cinsel birleşme değil hiç bişey yapmıyoruz. Tamamen evlilik hayatından uzagız

Dr yardımı falan hikaye bence 7.ayımda aştım ve herkese yardımcı olmak isterim bende burda cözdüm sorunumu sprey ile ilişkiye girebildim onca aydan sonra tamamen kafada bitiyor ina
Dr yardımı falan hikaye bence 7.ayımda aştım ve herkese yardımcı olmak isterim bende burda cözdüm sorunumu sprey ile ilişkiye girebildim onca aydan sonra tamamen kafada bitiyor inanki
Hangi spraydi o yardım eder misiniz

Ben de parmak egzersizine başladım daha yeni. Aslında aparat alacaktım bir cesaret parmakla denemek istedim. Yarısına kadar oldu. Daha fazla cesaret lazım. Aslında vajinismusun bilinçaltında saçma ama ölüm korkusu var. Aman öldürecek mi sanki dediğimizde yeneceğiz galiba

Vajinismus yalnızca psikolojik değil psikosomatik bir hastalıktır. Kendi kendinize yenemiyorsaniz vajinismus tedavisi yapan pek çok kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, psikiyatrist, terapist, klinik vs var. Arayın, konuşun, bilgi alın. İçinize sinen bir yere gidin. Ertelemeyin.

You tube ta Ayşe Duman hoca var gerçekten yardımcı olabilecegini düşünüyorum bende ilk başlarda kendimi çok kasiyordum benim için iskenceydi zamanla atlattım çok şükür
Bi izleyin bence

Yani hiç mi cilveleşme olmuyor bu da sıkıntı en azından sevgili gibi olun bacım bu denli uzaklık sıkıntı .eşinin seni çekici bulmaması değil seni ürkütmemek için adımı senden bekliyor olabilir

Onuda denedik o aksine daha cok zorlaştırdı sanki
Bu mümkün değil. Aksine çoğumuz hep jelle yapmıştır ben de dahil. Sizin tamamen psikolojik. Aslında yapabilme potansiyeli var sizde. Sorun başka sanki.
Ayrıca bir arkadaşın dediği gibi cilve,ön sevişme,fanteziler falan olsun bari. Bu derece uzaklaşmak iyi değil. Sizi ürkütmek istemiyordur orası kesin ama illa birleşme olmasına gerek yok. Biraz nelerden ve nerelerden zevk aldığınızı keşfedin vücudunuzda. Ten teması kurun birlikte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…