Vajinismus yendim 2022

zelihak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
11
10
26
Merhaba bende vajinismus hikayemizi anlatıp aynı durumda olanlara yardımım dokunur diye bu başlığı açıyorum 1.5 yıllık evliyim ve o ilk geceye kadar vajinismus olduğumu asla anlamadım tabiki kötü bir geceden sonra dügün yorgunluğu yarın olur dedigimiz şeyi balayı dönüşü vajinismus oldugunu eşimin araştırmasıyla bulduk. Kesinlikle eşimin özel bölgeme yaklaşmasına izin vermiyordum her ilişki denemesi itmeler, kaçmalarla sonuçlanıyordu sonra bir kadın doğum uzmanı ve vajinismus alanında iyi bir doktor bulduk ve seanslara başladık eşimi yaklaştırmayan ben ilk önce doktorumuzun isteği üzerine kulak pamuğu ile deneme yaptım ve cok şaşırmıştım onun oraya girdiğini görünce sonra doktorumuz bize kitap ve dilatör seti aldırdı kegel egzersizi ve 1nolu dilatörü evde çalışmamı ve ne kadar cok çalışırsam o kadar hızlı ilerleyebilecegimizi söyledi ama ben tabiki yapamadım klinikte 1 nolu dilatör ve 2 nolu dilatörü ilk denemede yapmıştım ve cok şaşırmıştım eve geldiğimde hemen tekrar denemek istedim ama cesaretim yoktu eşim ya yaparsın yada burdan sabaha kadar kalkmayız bekleriz dedi ve ben o gun o 1 nolu dilatörü evde kendim bol bebe yağı sürerek yaptım sonra diğerleri de zaten kendiliğinden oluyor sadece 4 nolu gözümü korkutmuştu ama asla zor degil biz seansa tam 15 kez gittik cok fazlaydı ama yine olmamıştı herseyı yapmama rağmen olmuyordu ara verdik doktora ve gecen hafta tekrar başladık ve ben 4 nolu dilatör eşli parmakegzersizi yaptıktan sonra ilişki denemek istedim ve sonunda bizde başardıkk:) bana inananın kızlar dilatör ve eşli parmak canımızı cok fazla yakıyormuş o olay gerçekleştiğinde hiç bir şey anlamıyorsunuz ve sizde anın tadını çıkarıyorsunuz sorusu olana yardımcı olmak icin buradayım :)

Merhaba ben 2,5 yıldır evliyim hala yenemedim

Canım doktora görün durumun varsa gerçekten onlar bu işi biliyor ve cözüyor ama dedigim gibi dilatör set edin kegel egzersizi yap onlarla da çalışarak olumlu sonuç alabilirsin inşallah

Yukarda arkadaşın yazdığına katılıyorum ben de 6 ay boyunca yapamadım çok ağladım çok üzüldüm doktorlara gittim biri kızlığın çok kalın ondan acıyor dedi bu beni daha çok üzdü çok kafama taktım hiç yapamadım aylar sonra başka doktora gittim o da kızlık zarın çok esnek çok rahat olur dedi ben o gün rahatlamıştım her gün 450-500 tane kegel egzersizi ve nefes egzersizleri yap mutlaka ve bir süre deneme yapma parmak egzersizleri yap bir boğum iki boğum sokmaya çalış ve ben kayganlastici jel ile anestezi kremi aldım onlarla yaptım aylar sonra kendine inan yapamıyorum deme sakın yaparım yapıyorum de her gün bunu kendine söyle başaracaksın inan bana

Geçmiş olsun :) ben de 9 ay olmadı doktora da gittim maddiyattan seanslara katılamadık evde tek başımayken kulak çubuğu denemek geldi o da olur herhalde ondan da korkma dedim kendime kulak çubuğu olunca cesaretlendim eşime söyledim 5 tane falan daha denedik sonra parmak egzersizlerine başladık ve oldu hiçbir şey hissetmedim bu muydu dedim resmen ahahahha

Çok sevindimmm bende öyle dedim aylardır ağladıgım şey buna değer miydi dedim

Böyle yazılar görünce çok ümitleniyorum tebrik ederim sizi :) Ben dilatör aldım ama başlamaya cesaret edemedim kulak çubuğuyla başlamak daha mantıklı galiba. Kegel egzersizlerini nerden bakarak yaptınız peki bu konuda yardımcı olur musunuz çünkü youtubeda çok farklı çeşitleri var

Merhaba bende. 1 yıllık evliyim 4 ay sonra korkumu yenip yaptım ama çok acıdı şimdi 2. Yi yapamiyorum girmek istediği an yitiyorum ve eşim bebek istiyor nasıl yapicam bilmiyorum lütfen yardımcı olur musun

Merhaba bende. 1 yıllık evliyim 4 ay sonra korkumu yenip yaptım ama çok acıdı şimdi 2. Yi yapamiyorum girmek istediği an yitiyorum ve eşim bebek istiyor nasıl yapicam bilmiyorum lütfen yardımcı olur musun
Aslında orada acıtacak bir sey yok kastan oluşuyor o bölge. Sadece kastiğimiz icin acıyor. Serbest bırakınca dayanılmayacak kadar bir acı olmuyor.
Vajinal muayene sonra dilator set ile egzersiz tavsiye ederim.

Merhaba ne durumdasınız?

Ben evlenmeden önce hep korkuyordum ve benim zor olacak diyordum ama bir kere bile itmedim eşimi.Çünkü ne kadar ertelersem o kadar uzayacaktı biliyordum keza buradaki süreçleri görünce inanamıyorum.Asla teknik ve psikolojik bir yaklaşım değil biliyorum ama şöyle düşünün en fazla ne olabilir ki? Yani adamın altında ölmüş mü olacaksınız mesela çok acısa bile? Ki benim şöyle oldu;ilk sefer biraz ucundan( kan geldi) ertesi gün bir tık daha( yine kan) üçüncü gün biraz daha ama bu sefer bayağı ileri( burada gözyaşlarım yastığı ıslatmıştı ama eşim sakin ol olacak bitecek geçecek diyordu) en son gün sonuna kadar gitti( yine kan ve acı ama bitmişti olay).Yani demem o ki acısa da kanasa da bunun kanunu kuralı bu.He bazı arkadaşlar egzersizler ve başka cisimlerle denemeler sonucu daha rahat atlatmış ama eğer imkanınız yoksa bence azar azar deneyerek bitirin şu işi.Not:Şuan hamileyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…