Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

çokçok sevindim canım devamı gelir zaten ara vermeyip ertelemezsen inşallahhh:)

canım ben cevaplayım müsadenle.ben bu sayfaları çok okudum.çogunlukta gelmemiş kan.geleninse az ve pembeysiymiş.hani bu kişiye göre değişiyor.bazıların esnek oluyo kızlık hiç bozulmuyor.bazılarınında benm gibi oluyo:)2parmaga gectğimde hafif yanmam oldu ama dayanılmayacak gibi değildi.eşimin 2 parmağı cıktığında prezrv kan altımdaki bez kan.yataga kadar geçmişti kıpkırmızı bide herkes pembe der ya benm kıpkırmızı.4-5 damla.ertesi gün denedik yine aynı.telaşlandım ama sonra hiç korkma normaldir dedim bi dr arkadasla grştm normaldir bi hafta ara ver dedi.yazmıştım zaten sana ondan sorra yaptığımda ne acı ne kan tertemiz okadar mutlu oldumki.yani kan gelmeyebilir gelsede hiççç telaş etme normaldir de ara ver sanki hiç yasanmamış gibi olacaktır

benmde öle eskiden hiç delik yok gibiydi egzersz yaptığımdan beri delik genişlmiş net gözüküyor:)ama içini araladgmda sanki beyazımsı bi et parcası var.ben hiç parmağımı koymadım.bana boş bir bağırsak gibi geliyor.sonradan genişleyen.eşim ilk parmağını soktgnda bir boğum var diyo elimi saran onu atlattımmı gerisi kolay oluyo die herhalde o boğumda orası.okadarda olsun yoksa açık olsa içeriye herşey kacar:)oda koruyo heralde bizi.allahın hikmeti:)))

hımm... peki senin tek parmakda nasıldı? ne kullandın? neler yaşadın?

hımm... peki senin tek parmakda nasıldı? ne kullandın? neler yaşadın?

tek parmakta tamamını aldım boğum boğum gtmedim.ben aglıyodum eşimde sakinleştici laflar söyeleyerek tamamını yerleştrmş.hatta ben saka yapıyosun beni kandıryosun die yeminler ettirmiştim.emla kullandığımdan acı hissetmedim sadece baskıları hissettim.kanama olmadı.ama yanma oldu.hatta egzersz bittikten sonrada yanamam bi saat kadar devam etti.sonraki denemde yanma yarım saat devam etti sonrakilerdede yanma olmadı.hatta 2ye gectiğimde bile kanama oldu yanma olmadı

vallahi size hayranım bayanlarr yendiğiniz halde hala burdasınız bizim gibiler için zerr sen ve diğerlerine diyorum...allah yolunuzu açık etsin bu 3 aylarda ne dileğiniz varsa kabul etsin.ben yendim diyip burda zaman harcamayabilirdiniz ama sz bizim derde deva olyosunuz rabbimde sizin dertlerinize devalar göndersin

acıdan tabiki korkuyorum ama parmak egzersizinde acıyı dert etmiyorum çünkü kontrol bende. yavaş yavaş yapıyorum duruyorum dinleniyorum gevşiyorum rahatlıyorum kaldığım yerden devam ediyorum böylelikle acı yaşamıyorum ama kan olayı beni ürkütüyo. kan görürsem heycan yaparım paniklerim tansiyonum düşer ve hatta bayılabilirim. parmağımın ilk boğumu girdiği zaman bile zorlanmadığım halde ellerim bacaklarım titremişti ve ağlamıştım. ağlayacak bişey yoktu halbuki çok kolay olmuştu ve acı sızı hissetmemiştim ama psikolojik bi sorun işte

bu arada konuyla ilgisiz ama bi sorum olacak sizlere.çünkü bu soruyu sorabileceğim hiç kimsem yok.bu konuyla ilgili olduğu için.malum ne annemiz ne kardeşimiz ne arkadasımız biliyo bu derdi.sadece eşimiz biz ve sizler...allah razı olsun.sorum şu:biz bu egzersizleri yapıyoruz yaa alet yada parmaklarımızla...gusül abdestimiz bozuluyormu.yani egzerszden sonra gusletmemiz gerekiyormu?bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Bir arkadaş müftüye sormuş bunu. O da gerek yok demiş. Yani gerek olmaz zaten zevk almiyoruz çünkü.

benimde öyle olduu agladım.ama kanamam olunca eşim bayılacaktı onun tansiyonu düştü beni acile götürecekti nerdeyse:)niye telaş ediyon normaldir kızım ben dedim olacak okadar kadın oldum die:))kanaman çogunlukla olmazzz.ama olsa bile önceden kendini alıştır..nolacakki sanki regl olunca ordan sumu akıyo kan akıo nolacak sankiii.hatta ayıptır sölemesi ben kanı görünce sevindimmm diye bilirim.çünkü bi ara agdaya gtmiştim düğün öncesi salak kız okadar sert aldıkii eve geldiğimde içten kanamam oldu.eşime demiştim o zman oda kızmıştı bana.sakla sakla sonra git bi agdacı kıza bozdur diye.belki herkese garip gelebilir ama o kan beni mutlandırdııı ne bilimm öle işteee...

ilk parmakta aynı şeyleri yaşamamışız ozaman 2.parmakta kanamam olmaz belki hı?. benim hiç yanmam olmadı. ne o an nede sonrasında. ama ben emla kullanmadım belki senin yanma sebebin odur olabilirmi? ilk sürüşte yakıyor diye yazmıştı bazıları

canim bu kadar kandan revandan bahsetmesek. burayı okuyup yazmayanlar da var ve çok hassasiz biliyosun. senin kanama dediğin belki bi iki damla bişidir ama biz böyle algilamiyoruz bunu litrelerce akiyo gibi düşünüyoruz.

Herkeste kirmizi gelcek die bişi yok. Yüzde 40 inda gelmiyo zaten. kendini serbest birakirsan hele çok zor.

evet emla olblir ama ben hala emla kullanıyom böle nohut büyüklüğünde orayı tam uyuşturmasada belki psikolojikmen beni uyuşturuyor o yüzden emladan vazgeçemiyorum:)

hımmm süper...ama eşinin p...sinin ucu bile girse bozuluyor ya öle bişide var.

ya öyle bozulur tabiiii zevk aliyosun çünküü. ama biz hiç zevk almiyoruz egzersiz yağarken. bazi doktorlar günde 3 defa egzersiz veriyo yani. hastalık olarak bakilir diye düşünüyorum. duyduumu söledim bence de böle ama belki daha ii bilen biri çikar.

bişey sorucam kızlar yaa
şimdi ben parmak egzersizi yapıyorum ya. ben bunu kendi parmağımla yapıyorum. eşim istersen bide ben yapıyım dedi. hayıııııııııır sen bilemezsin dedim :))))))))))) ben hissederek yaptığım için sanki o yulu bulamazmış gibi geliyor :)))))))))))
ona yaptıramıyorum sanki o canımı yakarmış gibi geliyo. ya ben bu psikolojiden kurtulamazsam?
ya bütün egzersizleri başarırda sıra eşimle denemeye gelince gene sen bilemezsin dersem

bunu belirttim zaten canım cogunda gelmediğini belirttim bendekinin 4-5 damla oldugunu belirttim.okuyan bunlarıda okur heralde...bide bence bilinse iyi olur çünkü ben ilk kanama olunca direk buraya baktım.kimse bişi yazmayınca telaşlanmıştımm ben tekmiyim die ama normalmiş meğerr bunu okuyan ben gibiyse en azından alışık olan bi durum olduugunu bilir ve telaşlanamzzz diye düşündümm.keşke biri böle yazmış olsaydıda ben dr la ugrasmasaydımmm.böle düşünüyom haksızsam yazdıklarımı sileyimmm

sen kendin 2parmagı keşferdesn eşine yaptırırsın yaa.ama güven için söz alırsın.benim eşim yapıyo dur dediğimde duruyo ilerle dediğimde ilerliyo.o bu güvenii verince ona yaptırmak benim için daha rahat oluyor

yok bence haklısın bilmek daha iyi. bu hastalık psikolojik yaşayanların psikolojiside çok hassas. aa kimsede olmamış bende niye oldu diye panikleyebilir. oyüzden kişiye göre nadirende olsa baaazen bir kaç damla kan olabileceğini bilsek iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…