Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım aynen bende senin gibi düşünüyorum.daha önce egzersiz yapmaya çalıştım.ama yanlış yere yapmaya çalışıyormuşum.kendi vücudumu tanımadığım için utanıyorum kendimden. neyse yanlış yeri yapmaya çalıştığımı anlayınca banada imkansız geldi parmak egzersizi.hep kendimde bir anormallik olduğunu düşünüyordum.ama herkes senin benim gibi anlatıyor işte.orda delik filan yok embemsi et var demek bizimkide normal .parmak denemeye çalıştım ama akıl sır erdiremedim.arkadaşların dediği gibi doğum günü mumu denemek istedim.evde bulamayınca kulak çöpü ile denedim.nasıl oluyor filan derken tamamı kaydı gitti.o kadar heyecanlandımki anlatamam.elim ayağım kesildi sevinçten.ilk defa doğru yere bişey sokabildim.acı filanda yok.sadece sakin olmak gerekiyor demekki.serçe parmak deneyeyim dedim heyacan yaptım.bir kaç dakika sonra serçe parmağı denedim.bir boğumdan azcık fazla alabildim.ama benimde senin gibi kafam karışık. mumla deneyen arkadaşlar nasıl yapıyor anlamıyorum.inşallah gerisi gelir.rabbim bu sıkıntıyı kimseye yaşatmasın hepimizi kurtarsın.

merhaba 2 gündür yazamamıştım biraz tempolu bir haftasonu geçirdim.2 gün daha klasik mumda devam edip sonra kalınlaştırayım demiştim.
bugünkü egzersizim çok sorunsuz geçti acı yok kendiliğinden hemen yerini buldu mum.git gelleride önce yavaş sonra da 4-5 kerede seri şekilde yapmaya çalıştım.
yarından itibaren kalın mumla deneyeceğim inş yapabilirim.biraz önce evde kalmış artık mumları çalışma mumumun üstüne damlatarak kalınlaştırdım.

bu arada liste yapmanız güzel olmuş.gaza geldim görünce...

mum parmaktan daha kolay geldi bana.parmakla denediğim zamanlar et parçasından ötesi yok sanıyodum.gitmediğini düşündüğüm anda wc egzersizini yapıyorum ve hafif etrafı keşfeder gibi minik daireler çiziyorum.bir bakmışım kayıp gitmiş.Allah'ın izni, birbirimizin desteğiyle kurtuluş çok yakın inş.

Fusuncuk ara vermek yok bak ne güzel başlamişsin işte. zaten anında tek parmaği alcak olsak hiçbirimiz uğraşmayiz dimi zamanla yavaş yavaş olcak
:dance:

oyy canım tsk ederim cok saol Allah razı olsun ne güzel dilekler bunlar ..sizin başarı haberlerinizi en kısa zamanda görmeyi diliyorum bende Rabbim yardımcınız olsun hepinizin :1hug:

arkadaslar ben evliligimin ücüncü ayninda birliktelik yasamistim ancak korkutan..ve sakinlestirici hap almistim öylelikle oldu,ama daha sonra iliskide hep agrim olusuyordu ve uzunzaman gecince aradan misal bir hafta dahi olsa kan geliyordu..ilk evliligim sonlandi simdiyse tekrar evlilige sicak bakamiyorum korkuyorum acikcasi,kadin doktoruna gittigimde cok aciyor ...bunun adi vajinismusmu bilemiyorum.

ilişki yasamıssın ve devam da etmiş bi kereye mahsus degil yani sonradan kasıldıgını hissedip ilişkiye giremediysen vaji olabilir ama bunun dısında agrılı ilişki yasayanlarda olabiliyor yeterince ıslaklık saglanamamasından eşlerin acele davranıp ön s.. önem vermemelerinden vs gibi sorunlardan.. normal sartlarda acı duymak diye bişi yok yani kanama kuruluktan olabilir diye düşündüm ama en iyisi muayene olursan eger fiziksel bi problem varmı yokmu vajimisin degilmisin bunu en iyi dr un anlar ben ihtimalleri sıraladım burda teşhis koyamayız cok nadirde olsa fiziksel problemlerden kaynaklı olabiliyormus

canim ,bende islaklik yeterince oluyordu ama nedense bu kanama oluyordu zaman gecince,ve agri...birde ben bir kac sene evli kaldigim halde hic orgazm olamadim,yani zevk aliyordum ön sevismeden,lakin o esnada olamiyordum nedenini hep sorguladim ama cözemedim arkadaslarim,bu okadar kötü bir durum ki kadin olmusun ama kadinligini yasamamisin hic...

buranin doktorlari oraninkiler kadar tecrübeli degil,aciklamalari yetersiz bu nedenle burdaki doktorlara güvenmiyorum...sizce vajinismuyum?

canım burda egzersizlerin aşamalarını daha önceki sayfalarda yazmıstım dr tavsiyesiyle bi arkadasımızdan alıntı yaparak yazdım egzersizlere
önce vajiyi tanıyarak sonra kaslarına hakim olarak baslayıp parmakla bir parmak iki parmak diye devam ettikten sonra eşli egzersizlere geciyorsun kendini ona bırakmayı ögreniyorsun senin yaptıklarını o denicek tek parmak iki parmak ..eşin yaptıgında ilk basta tedirgin olabilirsin sonra o kadar rahat oluyorki anlamıyorsun bile ben eşimlede denedim mumlada denedim kendimde yaptım bazı arkadaslarımız sadece mumla yaptı bu biraz senle alakalı ama eşine kendini bırakmayı ögrenmen için dene derim ben kendi tecrubelerime dayanarak kolay gelsin canım

buranin doktorlari oraninkiler kadar tecrübeli degil,aciklamalari yetersiz bu nedenle burdaki doktorlara güvenmiyorum...sizce vajinismuyum?

tam anlamıyla iliski yasadın dimi tamamen acı sızı dısında ve düzenli olarak ..daha açık soramadım soruyu anladıgını düşünüyorum

ilişki sirasinda kendini kastiğin içindir. sürekli aci duuarsan orgazm olamaman normal. ileride illa böle olcak diye bişi yok. eğer bi problem yaşarsan sen de egzersiz yaparsin. ama önce bi dktora gidip öğrenmen lazim fiziksel bişi var mi die

tam anlamıyla iliski yasadın dimi tamamen acı sızı dısında ve düzenli olarak ..daha açık soramadım soruyu anladıgını düşünüyorum
evliligimin ücüncü ayinda iliski yasadim ama sakinlestirici haplarla..sonrasinda devamli bir sekilde iliskimiz oldu her seferinde olmasada cogunlukla agrim oluyordu ve misal aradan bir hafta gecse yani iliskiye girmiyoruz hemen kan geliyordu az birsey ve hic orgazm olamadim ben..ve simdiyse yani ayrildiktan sonra hic iliskim olmadi ,kadin dr.gittigimde ise nerdeyse agliyorum o masada cok aciyor asiri...böyle olunca da kendime soruyorum acaba vaajinismuyum diye?

Üzülme!.. Dert etme can!.. Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan, Ne mutlu sana!..Elinde olmayanları söyleme bana... Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme!.. Geceler hep kimsesiz mi geçecek?.. Gidenler dönmeyecek mi?.. Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede..
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış... Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta... Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?.. “Hüzün olgunlaştırır” ... “Kaybetmek sabrı öğretir”...
Hz. MEVLANA

Eklentiler

• $35801_132427980125220_116140861753932_204048_1748087_n.jpg
    9,6 KB · Görüntüleme: 20
muayaneye izin verdinmi? ilişki oluyorsa bence vaji degilsin baska bi problem var

teşekkürler canım haklısın eşime kendimi teslim etmeyi öğrenemezsem "o" işi asla yapamam değilmi akannehir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…