Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selmatem sana çok teşekkür ederim senin yazdıkların sayesinde parmak egzersizini başardım opuyorumnanaktan
dün kendi başıma serçe parmağımla uğraşmış durmuştum yapamadım diyede çok ağlamıştım meğersem ben yanlış yerde deneme yapıyormuşum bilmiyorumkismile
allahım ya kendine bukadar yabancı bir insan olabilirmi? vajinamı bile bilmiyorum. kendi başıma olsam yine yapamazdım belki. eşim çok yardımcı oldu bana cesaret verdi ve yol gösterdi canım benim yaa o olmasa yapamazdım.
ıkındım ve orda bi delik açıldığını gördüm. eşim serçe parmağı boşver dedi işaret parmağına daha çok hakim olabilirsin daha rahat olur dedi haklıymış. uyuşturucu krem yada sprey falan kullanmadım sadece eldiven ve bebeyağı. çok yavaş hareket ettim milim milim ve ilk boğuma kadar oldu. sonra elim titredi sinirlerim boşaldı ağladım biraz. acı falan yoktu. sadece sinirsel. sonra ara verdik 5-10 dakka sonra tekrar denedik 2. boğuma kadar oldu. sonra tekrar denedim sonuna kadar oldu.

teşekkürler kızlar yaa...
biliyorum daha ilk parmak neki diyeceksiniz ama bu benim için çok büyük bi gelişme. bunu bile yapabileceğime asla inanamazdım. herşeyden önce orda gerçekten bi delik varmış ve içine birşey gerçekten girebiliyormuş. beynimin kabullenemediği bişeydi bu.

ilk defa parmak süper .... ben ilk egzersizde çook ince doğum günü mumu almıştım havalara uçmuştum yani sen parmak almışsın süper böyle git ve aksatma egzersizlerini her gün yap. bak ne güzel eşin destekmiş ben de hep eşimle yaptım egzersizlerimi ....

juliettt bişey sorabilirmiyim. elimde kan gördüm korktum dedin ya. peki ya acı? acı oldumu? yoksa uyuşturucumu sürmüştün acıyı hissetmeyip direk kanımı gördün?
ben 2. parmağa daha geçmedimde ondan çok merak ediyorum.

bana gün verir misin hangi gün başlamaya karar verdin?

Sevgili Ece.... Bugün sana yazdıktan sonra bilgisayarı kapattım verdiğin motivasyonla ilk kez bugün parmak egzersizine başladım.Bir saati geçti geri geldim bilgisayarı tekrar açtım yazıyorum. Sevgili Zerr in anlattığı şekilde önce vajinayı ayna karşısında inceledim ama yarım saat değil on dakika. Çiş deliği gözükmüyor bile öyle nokta gibi ki..Vaginada iç dudakları parmağımla ayırdım. Vajina dikdörtgen gibi..ince uzun. Yarım santim eninde, enfazla 3 santim uzunluğunda bir dikdörtgene benziyor. iki kibrit çöpünün başlarını kır , yanyana koy al sana vajina. Burdan nasıl penis geçecek aklım almıyor. ayna karşısında iç dudakları parmağımla çektirdim içine bakınca sanki orda içeride beyazımtrak renkte bir et var tam girişte duruyor tam ortada birde geçişe izin vermez o. Boşluk filan yok orda. Kıkırdak gibi beyaz pembe et gibi bir engel var girişte. Kızlık zarı olamaz. Ben evlendiğimin ilk haftası kadın doğum doktoruna gittiğimde doktar bana muayeneden sonra dedi ki: anatomik yapın normal ama kızlık zarın geride olur ama zor olur dedi.Üniversitenin psikyatrisine git dedi. Beni doktor muayene ederken kendimi geri çekiyordum buna kızdı birazda doktor. Yani girişte bir et gibi engel gördüm. Ayrıntılı yazıyorum acaba diğer arkadaşlarda da aynısı mı oldu diye cevaplayan olabilir. Neyse.. Sağ elime eldiven taktım ve Gleit gelen sürdüm. Serçe parmaktan başladım. Zor ilerledi bir boğum sadece girdi ama ilerlemiyor ki engel var orda. Zaten işaret parmağı kısa zor oluyor. Birileri yzmıştı içersi balon gibi bana da rastlar diye aradım durdum , parmağı çevirdim yok.. Hep içime atmıştım bu vajinin derdini, bu ilk egzersizde engelle karşılaşınca ilk kez ağladım..Birde kalçaya doğru parmağı sokun yazanlar vardı. Kalçaya doğru olmuyor ki..Parmak parantez şeklinde yukarı doğru..Acıktım, şimdi yemek yiyeyim, tekrar yatak odasına denemeye devam diyerek gidecem. Bulcam balonu..işte böyle kardeş...

teşekkürler canım burdakiler sayesinde. bence buradakilerin desteği bir doktor veya psikoloğunkinden çok daha güçlü çünkü bu derdi çeken bilir. buradaki insanlar birbirlerini kalpten destekliyorlar. ben burda başaranların "başardım" yazılarını gözyaşları içinde okuyor ve onlar adına çok seviniyorum.
benim yaşadıklarımı ne annem ne kız kardeşim nede en yakın arkadaşım bilmezken hiç tanımadığım insanlardan bu denli destek almak çok güzel. yaşasın K.K.K (kadınlar kulubu kardeşliği) :lepi:

canım süper bir ilerleme maşallah tebrik ederim serce parmaktan bencede işaret parmagı daha rahat yapı ve yön olarak ilk seferde hepsinin olması cok iyi :sm_cool: cok mutlu oldum hızla ilerlemene devam canım kaydirigubbakcemile5

evet canım aynen benim hissettiklerimi yazmışsın. ben ilk denememi dün yapmıştım. aynı senin gibi orda et var beyazımsı pembemsi. bende burda delik yok dedim ve yanlış yerlere yönelmişim. olmuyo deyip oturup ağlamıştım. bugün tekrar denedim. aynanın karşısına geçince ıkın. ıkınırken orada zaten kendiliğinden açılıyor. defalarca ıkınınca kaslar gevşiyor sanırım ve delik iyice belirginleşiyor. belirginleşincede yanlış yola sapmadan cuk diye giriyor. ben okadar kolay olacağını hayal dahi etmemiştim. resmen cuk diye oldu. ne sızı ne acı hiçbişey hissetmedim.uyuşturucu krem sprey vs. kullanmadım. sanırım egzersizlerde kullanılmaması daha iyi çünkü orayı keşfetmek için hissetmen gerekiyor. birde ben serçe parmakla yapamadım. işaret parmağını yönlendirmek daha kolay. istersen sende onla dene

:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:

Ohh artik sen de egzersiz yapiyorsun ya çok şükür. Gerisi çok rahat gelicketir.

Evet dışarıdan görünüşü o şekilde. Beyaz bir et parçası var sanıyor insan. Çünkü orada bir delik görünmüyor. Biz hep orada kara bir boşluk bekliyoruz ama yok göremiyoruz. Normali bu zaten. Bir delik görsen anormal olurdu kaydirigubbakcemile3

Sandığın gibi bir engel yok orada. Soruna gelince inan hala ben de anlamiyorum nasil oluyoda penis giriyo diye ama giriyo yani. Biraz saçma bir örnek olacak ama şöyle düşün hayatinda ilk defa ağzini görseydin oradan 2 tabak yemeğin geçeceğine nasil aklin ermiyorsa şu anda da buna ermiyo. Ama vajina da aynı ağiz gibi genişliyor.

Arka taraftaki genişliği göremedim demişsin çünkü sadece tek boğum gidebilmişsin. İlerleyen günlerde o genişliği göreceksin.

Şimdi sana tavsiyem egzersize başladiğin andan itibaren kisik bir sesle. Sakinim gevşedim rahatım huzurluyum diye kendini motive etmen. İlerleyemedim dediğin noktada dur. Parmağini çikarma. Nefes egzersizi yap. Burnundan 8 e kadar nefes al ağzindan 8e kadar sayip ver. Sonra poponu kontrol et. SIkmışmısın poponu diye. Kendini gevşek birak ve nefes verirken tekrar itmeye çaliş.

Daha yeni başladin ve çok güzel başlamişsin. İlk egzersizde cesaret edip böyle düşünmene rağmen tek boğum ilerlemişsin. Gerisi çook güzel gelicek. Sen içini ferah tut yeter alkisalkisalkis

teşekkürler canım banada iyi başladım gibi geliyor kendime inanamıyorum inşallah ilerlemede sorun yaşamam.
peki napıcam şimdi? 2-3 gün tek parmak sonra çift parmağamı geçmem gerekiyor?

teşekkürler canım banada iyi başladım gibi geliyor kendime inanamıyorum inşallah ilerlemede sorun yaşamam.
peki napıcam şimdi? 2-3 gün tek parmak sonra çift parmağamı geçmem gerekiyor?

kendihni gün diye zorlama ne zamanki tek parmakta rahatça git gel yaparsin o zaman 2 ye geç. 1 günde olur 1 ayda . kendini hazır hissetmene bağli.

AŞAĞıDA ıSıMLERı OLANLAR BANA NE DURUMDA OLDUKLARıNı YAZABıLıR Mı?

Hndckr - Nehir_0685 - Edaperissa -Elmeto - Mmerviss - Hayrunemin - Tobeornottobe - Orjinalkız - Bae - Bambammm - Jas_min - Balım_ - Sevimnur - Giraenn - Denizinkızı - Hayalsürgünü - World_purple - kardelen282828 -balbocee - yitik - vakitsiz - umutsandali - sinemmelek

secret işe yaradı desene
bak gördün mü ne kadar kolaymişşş
her gün devam sakın ara vermek yok

eveeeet... daha dün serçe parmağımın ucunu bile yapamdım diye ağlayan ben bugün işaret parmağımın tamamını yapabildim. durup durup gülesim geliyo. umarım diğer egzersizlerimde bu kadar kolay olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…