Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Darısı başımıza...Bilgiler icin teşekkür ederim kardeşim.. Kim zor anımda yardımcı olduysa, ALLAH ta onun zor anlarında yardımcı olsun. Amin.....

Gerçekten de biz de p.. popoya doğru değil dümdüz ilerletmeye çalışıyorduk dolayısıyla olmuyordu...
Benim mesela vaji olma nedenim eşimin de benim de tecrübesizliğimnizdi. Nereye gireceğini bile bilmiyorduk evlenince. İlk denemede eşim yanlışlıkla p.. perinenin üzerine koydu ve itince inanılmaz bir acı oladı haliyle. Ve o günden sonra yapamadım. Olunca da öyle acıyacak sandım. ama acımasının tek nedeni yanlış yer olmasıydı...

Canım ben tahmin ediyorum ne olduğunu. Bunu burda söylemenin bir mahsuru yok bence. Ters ilişki (anal denen iğrençlik) normalde de eşler arasında da haramdır...

bende nişanlıyım hepimizin başından geçecek bu durumlar bu forma gelip bilgilenmek gibisi yok herşey öğrenilerek başarılıyor.Teşekkür ederim kızlar.

Son düzenleme:
bende nişanlıyım hepimizin başından geçecek bu durumlar bu forma gelip bilgilenmek gibisi yok herşey öğrenilerek başarılıyor.Teşekkür ederim kızlar.

Merhaba...
Herkesin başına gelmez elbette, yani inşallah gelmez...
Bence evlilik öncesi burayı okuyup kendinizi korkutmayın, yok yere sorun yaşamayın...

Evet canım ben de haram olduğunu düşünürdüm ama değilmiş, ters ilişki dışında herşey helal...

korkutma değil canım ne kadar doğal yaşalınacağını daha iyi biliyorum artık formun kesinlikle olumsuz bir etkisi yok.

Bazı arkadaşlarımız burayı okuyunca ya ben de böyle olursam gibi olumsuz düşüncelere kapılıp kendilerini korkutuyorlar o yüzden söylemek istedim canım. araştırmak güzeldir elbette :)

daha önce söylemeye çekinmiştim. biz de yanlış yeri deniyormuşuz. bunu ayna egzersizlerinde anladım. tabı orayı sıkıp v... göremeyince farklı yeri ora sanmışız şimdi aynı sorunu yaşayanlar oldugunu ögrenince çok rahatladım. arkadaşlara tavsiyem ayna ile inceleyip tanımakla başlayalım

Zaten sorunların kaynayı vajinayı tanımamak. Ayna ile incelemek bu konuda yararlı gerçekten...
Ben ilk aynayla incelemeye kalktığımda korkudan bakamamıştım, geride kaldı çok şükür...

Benim dindar bir arkadaştan duyduguma göre pipi agza alma günahmış, bide popodan ilişkiye girme bu ikisinin dışındakiler helalmiş. Popo zaten sağlık açısından zararlı oldugu icin ALLAH TEALA yasak etmiş. Diger organ agza alma ise oral seks diyorlar heralde , icimden benim gelmiyor gelmedigi icin yapmıyorum. Yapsam kocam mutlu olur du heralde ama insanın ici almıyor ki..Hele bi vaginusmusu atlatalım .........

arkadaslar ben parmak egzersızıne isaret parmagıyla basladım ve nıhayet parmagı sonuna kadar ılerletmeyı basardım sımdı nasıl bır yol ızlemek gerekıyo yardım eder mısınız.

biz ilk günler üst üste denedik ama hep yanlış yerlerde denemişiz sonra zamana bırakıp vazgeçtik. tabi arada bir yine denedik ama hep aynı şeyben kitlenip bağırıp aglamaya başladım burayı keşfedeli 1 hafta bile olmadı daha başladım egzersizlere bugün çok rahattım eşim bir mum denemesini gördü sorun halloldu sandı ama yine aynı bugün daha kalın bir mumla denedim girmez sanıyordum ama girdi beynim olumu tepkiler veriyor. eşim her gün hadi bugün yapalım diyor illaki kendi görecek olmayacagını bir de bu açıdan yıpranıorum. egzersizleri yaptıgımı bilmiyor artık. bugün kendimi yapabilirim gibi hissediyorum tabi ona söylemeden deneyecegim. ıkınmayı bugün ögrendim va.... yönünü de 2 gün önce ögrendim. şimdi formun baş sayfalarını okuyup daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum regl yaklaştı eşim hasta olmadan sorundan kurtulmak istiyor :)

arkadaslar ben parmak egzersızıne isaret parmagıyla basladım ve nıhayet parmagı sonuna kadar ılerletmeyı basardım sımdı nasıl bır yol ızlemek gerekıyo yardım eder mısınız.

Canım ben de işaret parmakla başlamıştım, öncelikle güzel bir gelişme tebrik ederim...
Şimdi sırada ili parmak var. İşaret parmağı ve orta parmağı küs şekli yapıp öyle denemelisin. Onu yaparsan p.. rahat olur...

Canım kalın mumla başardıysan p.. denemesi de yapabilirsin. P.. olarak değil de mum gibi düşünürsen daha az sorun yaşarsın...
Bir de egzersizi p.. denemessi yaptığın pozisyonda yap çok yararı olur...

canım ben parmakta pek başarılı olamıyorum parmagımla içeriyi hissedince rahatsızlık duyuyorum mumla deniyorum o yüzden sana yardımcı olamayacagım

Canım kalın mumla başardıysan p.. denemesi de yapabilirsin. P.. olarak değil de mum gibi düşünürsen daha az sorun yaşarsın...
Bir de egzersizi p.. denemessi yaptığın pozisyonda yap çok yararı olur...

derincim ilk denediğim mum dogumgünü mumu idi onda hiç sorun yaşamadım aldım. kalındediğim ise 4 tane dogumgünü mumunu strecle sardım 4 katı kalınlık oldu yani sence bu yeterli kalınlıkmı?

derincim ilk denediğim mum dogumgünü mumu idi onda hiç sorun yaşamadım aldım. kalındediğim ise 4 tane dogumgünü mumunu strecle sardım 4 katı kalınlık oldu yani sence bu yeterli kalınlıkmı?

Tam olarak kalınlığu kestiremiyorum şuan canım...
Ama eşinin parmağıyla da dene istersen p..den önce...

aklımdan geçirdiklerimi yazmışsın bence güzel ben ilk denemede yapmak istiyorum tüm bilgileri edindikten sonra çünkü denemelerden çıktıktan sonraki halim savaştan çıkmış gibi oluyor. tamamen servis dışı oluyorum kendime gelmem uzun sürüyor. Eşim bana yardımcı olamıyor. anlatıyorum izah ediyorum ama kendimi ve bir de onu kontrol etmem gerekiyor. defalarca anlatmama ragmen dün hala benim nazlandıgımı söyledi. dedim ya bi tane mumu gördü allah muhafaza onun parmagı ile denersem başıma neler gelir bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…