Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Başaracaksın emin ol ben ilk egzersize başlarken hayatta dokunamam yokk parmak yapamam diyordum ama şimdi ooooo parmak mum ... :KK66:)) İnanalım yeterkiii bizde yapacağız hergün yapatığımız egzersizleri gelişmleri yazalım olur mu ikimzde güzel haberler verelimmmm :lepi:[/QUO
ada birbirimize destek olalım bol bol...bence moral çok önemli...senin egzersize başlamını hatırlıyorum çok iyi ilerledin maşallah canım..işte bende böyle takıldım şu ağrı beni engelledi...ağrı olması insanı tuhaf geliyo korktuyo ama yılmicam canım üstüne gidicem başarıcam bende sende ikimizde isteyen herkes başarıcak

ada birbirimize destek olalım bol bol...bence moral çok önemli...senin egzersize başlamını hatırlıyorum çok iyi ilerledin maşallah canım..işte bende böyle takıldım şu ağrı beni engelledi...ağrı olması insanı tuhaf geliyo korktuyo ama yılmicam canım üstüne gidicem başarıcam bende sende ikimizde isteyen herkes başarıcak[/QUOTE]

Evet canım başaracağız ağrı yok sızı yok herşey güzel olacak .. hep o anlara geldiğimizde bunu hatırlayalım ağrı yok sızı yok herşey kendimizi rahat bırakmakla alakalı olacak inşallah..

ya bu çocuk layini ne kadar abartiyosunuz kızlar. birakin kim ne sorarsa sordun benim en yakin arkadaşim 8 senelik evli ve kendi isteğiyle çocuk yapmiyo. böyle bissürü çift var. neden kendinizi ezik hissediyosunuz sorarlarsa çocuk yk mu derlerse düşünmüyorum oldu bitti. yani daha 2 sene olmuş millet 10 sene tedavi görüyo. neler neler var.

senin sorununun çözümü var. eşininkinin de var. öyletse kendine dert atme bunu artik. hep dua et allahim sabir ver nasilsa geçicek biticek bunlari düşün. ne kendini harap ediyosun. vakti gelince çocuk da olur ilişki de olur. önce bi toparlan bakalim.

biz bu dünyaya çocuk doğurmaya gelmedik. sevişmeye de gelmedik. asil önemli olan zorluklara sabırla katlanmak umudumuzu yitirmemek.

Sen önce egzersizine başla. şu vajiyi ibir güzel yen sonra aldiğin 10 kiloyu ver snra da doğuruverirsin kiz nolcak kaydirigubbakcemile2

para dökmene gerek yk o merkezlere üzülme biz de gitmedik neyimiz eksik :KK70:

ece111 teşekkür ederim. Parmak egzersizi deniyor ya, tırnak çok kısa kesilmişte olsa rahim duvarını acıtmıyor mu? Bunu takıntı ediyorum. Birde tedavi merkezlerine giden arkadaşlar var ise anlatabilirler mi orada nasıl bir çözüm sunuyorlar ? Örneğin küçük şehirlerde yaşayanlar ve imkanı olmayanlar gidemiyor tedavi merkezlerine. Hic olmazsa burdan okur öğrenir gidilmesine gerek kalmadığını burdan da amaca ulaşılabileceğini düşünürler. Birde hipnoz yaptıran var mı? Faydası oluyor mu? Tedavi Merkezlerine boşa para ve zaman harcayan var mı? Niye bizim canımız tatlı acaba? Canımız yancak diye bu çekince nedir ? Bir sürü sordum, yorumlayanlara teşekkürler. ece 111 kardeşim teşekkür ederim. :1hug:

Canım egzersizler iyi gidiyor , ama p... denemelerinde takılıp kalıyorum ilerlemiyor ama cumaya kadar süre verdim cuma gününe kadar egzersiz yapacam sonra deneyecem inşallah olur ...

Canım bana sorarsan süreye takılma. İlla şu gün ya da bugün olacak dediğimiz zaman hepten olmuyor. Akışına bırak. Egzersizleri aksatma. Hiç ummadığın bir zamanda olucak...
Bir de egzersizleri p.. denemesi yapacağın pozisyonda yap o zaman yönünü daha iyi kestirebiliyorsun ve daha rahat oluyor p.. denemesi...

Son düzenleme:
ece111 teşekkür ederim. Parmak egzersizi deniyor ya, tırnak çok kısa kesilmişte olsa rahim duvarını acıtmıyor mu? Bunu takıntı ediyorum. Birde tedavi merkezlerine giden arkadaşlar var ise anlatabilirler mi orada nasıl bir çözüm sunuyorlar ? Örneğin küçük şehirlerde yaşayanlar ve imkanı olmayanlar gidemiyor tedavi merkezlerine. Hic olmazsa burdan okur öğrenir gidilmesine gerek kalmadığını burdan da amaca ulaşılabileceğini düşünürler. Birde hipnoz yaptıran var mı? Faydası oluyor mu? Tedavi Merkezlerine boşa para ve zaman harcayan var mı? Niye bizim canımız tatlı acaba? Canımız yancak diye bu çekince nedir ? Bir sürü sordum, yorumlayanlara teşekkürler. ece 111 kardeşim teşekkür ederim. :1hug:

Canım tırnak kesilmiş olursa hiçbir zarar vermez. Zaten parmağı olduğu gibi kullanmak yerine prezervatif geçirilirse daha hijyenik olur...
Tedavi merkezlerinde uygulanan da burdakinden farklı değil. Onlar da ödev olarak parmak egzersizi veriyor. Her durumda egzersiz yapılmak zorunda yani...
Hipnoz tek başına bir tedavi yöntemi değilmiş. Dr söylemişti. Diğer tedavilye ek tedavi olarak uygulanıyormuş. Tek başına kalıcı bir çözüm olmuyormuş...

parmak egzersizlerinde eline eldiven geçiriyorsun benim tırnaklarım çook uzun değil ama eldiven sayesinde hissetmiyorum bile.

Kızlar slm,,,tatile çıkıyorum bugün,,,hepinizi öpüyorum,,,kendinize dikkat edin,Allaha emanet olun,ağustosta görüşmek üzere,,,,umarım dönüşte güzel haberler alırımmm,,, kaydirigubbakcemile3

Kızlar slm,,,tatile çıkıyorum bugün,,,hepinizi öpüyorum,,,kendinize dikkat edin,Allaha emanet olun,ağustosta görüşmek üzere,,,,umarım dönüşte güzel haberler alırımmm,,, kaydirigubbakcemile3

Canım , İyi tatiller inşallah sen döndüğünde ben güzel haber vermiş olurum. a.s.

Canım tırnak kesilmiş olursa hiçbir zarar vermez. Zaten parmağı olduğu gibi kullanmak yerine prezervatif geçirilirse daha hijyenik olur...
Tedavi merkezlerinde uygulanan da burdakinden farklı değil. Onlar da ödev olarak parmak egzersizi veriyor. Her durumda egzersiz yapılmak zorunda yani...
Hipnoz tek başına bir tedavi yöntemi değilmiş. Dr söylemişti. Diğer tedavilye ek tedavi olarak uygulanıyormuş. Tek başına kalıcı bir çözüm olmuyormuş...

Teşekkür ederim kardeşim.

parmak egzersizlerinde eline eldiven geçiriyorsun benim tırnaklarım çook uzun değil ama eldiven sayesinde hissetmiyorum bile.

ada 81 teşekkür ederim.. Ameliyat eldiveni değil mi? Eldivenin üstüne bebe yağı sürmeye gerek var mı? Bide jel den bahsedenler var vajiye dıştan az mı sürülüyor yoksa tamamen mi? Birde p...s denemesi olur ise p...se de sürülecek mi bebe yağı yada jel ? Doğum günü mumları da küçük oluyor 6 cm filan mumun boyu bu mumların faydası oluyor mu? Çünkü çapı yarım santim doğum günü mumlarının. Bebek emzigi kullandım kalın ama kısa oda. Teşekkürler.

Bu foruma en baştan beri yazı yazan ve deneyimlerini paylaşan, bu sorunu aşıp da hala yardımcı olmaya devam eden tüm bayanlara içtenlikle dua ediyorum ve teşekkür ediyorum. a.s. İyi ki varsınız, süpersiniz :lepi:

Yazdığınız yazılar,verdiğiniz taktikler gerçekten çok güzel ve birçok araştırma yapmama rağmen burdaki bilgiler kadar faydalı bilgilere daha önce rastlamamıştım. Yazılar çok samimi ve çok doğal. Evlenmeden önce yeterince bilgi öğrenemiyoruz ve gerdeğe bilinçsizce,cahilce ve korkularla giriyoruz. Benim sorunum buydu; bilgisizlik ve yanlış bilgi.

Yaklaşık 1,5 aydır bu forumu takip ediyorum ve ilk defa yorum yazıyorum.

Sorunu şöyle yendim: Forumu yaklaşık 40 gün boyunca sürekli okudum, eşime de bu forumu takip ettiğimi söyledim ve zaman zaman faydalı gördüğüm bilgileri eşimle de paylaştım. Bende korku olduğu için eşimde de sorun oluşuyordu, o da afedersiniz pe..s performansını kaybediyordu stresten ve ikimiz de sorun yaşıyorduk ve eşim artık denemek dahi istemiyordu,kendisini başarısız hissediyordu. 3 aydır eşimle deneme yapmıyorduk ve ilk defa geçen hafta tamam ben hazırım, öğreneceğimi öğrendim bu sefer olucak dedim, eşimi ikna ettim, ona da güven,moral verdim ve ilk denememizde bir anda oldu ve ikimiz de inanamadık, tam 1 haftalık gelin sayılırım ben de! :lepi: Hiçbir egzersiz uygulamadım, parmak egzersizlerine gerek duymadım, sadece bikaç püf noktasını uyguladım o kadar. Bu muymuş ya dedim sonunda da... Ne ben kendimi kastım ne de eşimin performasında sorun oldu bir anda oluverdi..

Sorunu tam yendiğimiz sırada eşime dedim ki; o sitede yazı yazan herkesten allah razı olsun. Eşim de bana dedi ki; sen işine bak hele dua etmeye sonra devam edersin..kaydirigubbakcemile3 İşin esprisi bi yana, yani bu derece önemli bu forumda yazılan bilgiler. 1,5 yıllık evliyiz bu arada.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlarım sabırlı olun, burda yazılanları inanarak okuyun ve kendinize güvenin gerçekten gerisi çok rahat geliyor.

Rabbimden herkese kolaylıklar diliyorum.

Aramıza hoş geldin canım. Öncelikle tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler...
Bizler kulaktan dıolma bilgilerle kafamızı o kadar bulandırıyoruz ki. Sonunda bu sorunu yaşıyoruz. Ben de 2 yıllık evliyim ve 2,5 aydır yendim vajiyi...
Yenince bu muymuş benim 2 yıldır korktuğum, evliliğimin en güzel günlerini heba ettiğim şey dedim...
Herkes biran önce başarır inşallah...

Bu foruma en baştan beri yazı yazan ve deneyimlerini paylaşan, bu sorunu aşıp da hala yardımcı olmaya devam eden tüm bayanlara içtenlikle dua ediyorum ve teşekkür ediyorum. a.s. İyi ki varsınız, süpersiniz :lepi:

Yazdığınız yazılar,verdiğiniz taktikler gerçekten çok güzel ve birçok araştırma yapmama rağmen burdaki bilgiler kadar faydalı bilgilere daha önce rastlamamıştım. Yazılar çok samimi ve çok doğal. Evlenmeden önce yeterince bilgi öğrenemiyoruz ve gerdeğe bilinçsizce,cahilce ve korkularla giriyoruz. Benim sorunum buydu; bilgisizlik ve yanlış bilgi.

Yaklaşık 1,5 aydır bu forumu takip ediyorum ve ilk defa yorum yazıyorum.

Sorunu şöyle yendim: Forumu yaklaşık 40 gün boyunca sürekli okudum, eşime de bu forumu takip ettiğimi söyledim ve zaman zaman faydalı gördüğüm bilgileri eşimle de paylaştım. Bende korku olduğu için eşimde de sorun oluşuyordu, o da afedersiniz pe..s performansını kaybediyordu stresten ve ikimiz de sorun yaşıyorduk ve eşim artık denemek dahi istemiyordu,kendisini başarısız hissediyordu. 3 aydır eşimle deneme yapmıyorduk ve ilk defa geçen hafta tamam ben hazırım, öğreneceğimi öğrendim bu sefer olucak dedim, eşimi ikna ettim, ona da güven,moral verdim ve ilk denememizde bir anda oldu ve ikimiz de inanamadık, tam 1 haftalık gelin sayılırım ben de! :lepi: Hiçbir egzersiz uygulamadım, parmak egzersizlerine gerek duymadım, sadece bikaç püf noktasını uyguladım o kadar. Bu muymuş ya dedim sonunda da... Ne ben kendimi kastım ne de eşimin performasında sorun oldu bir anda oluverdi..

Sorunu tam yendiğimiz sırada eşime dedim ki; o sitede yazı yazan herkesten allah razı olsun. Eşim de bana dedi ki; sen işine bak hele dua etmeye sonra devam edersin..kaydirigubbakcemile3 İşin esprisi bi yana, yani bu derece önemli bu forumda yazılan bilgiler. 1,5 yıllık evliyiz bu arada.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlarım sabırlı olun, burda yazılanları inanarak okuyun ve kendinize güvenin gerçekten gerisi çok rahat geliyor.

Rabbimden herkese kolaylıklar diliyorum.

Kardeş püf noktası dedigin nedir ? Biz de uygulayalım. Parmak egzersizi yapmadım diyorsun öyle cazip geldi ki sözlerin ....Ben yirmi aylık evliyim. istatistikleri okuyunca bu hastalığın tahsil seviyesi yüksek kişilerde daha fazla olduğu yazılı. Ben de lisans mezunuyum. KPSS puanlarım 88 den aşağı inmez hicbir zaman atamam olmasada ...Bu hastalık tahsil kültür dinlemiyor ...Annelerimiz ilk okul mezunu ama onlarda bir şey yokmuş ...Olsa anlatırlardı . Eskiden çünkü çarşaf gösterirlermiş kapıda bekleyen damadın yengesine...Korku illetini nasıl yencez? Püf nokta nedir ? Bende 20 gündür takip ediyorum bu siteyi ve sırf iletişim için destek için üye oldum. Destek olan herkese teşekkür ederim...

Teşekkür ederim hoşbuldum :)

Derincim bana en çok faydası dokunan kişilerden biri de sensin bunu söylemeden geçmeyim, yazılarınızı bıkmadan en baştan beri takip ettim. Öncelikle kafamda tasarladım bu işi, beynimde bitirdim ve sonra da gerçekte te başardık çok şükür. Ben de bittim bu süreçte 1,5 yıl kendimi çok üzdüm ama sabır ve emek sonunda kendime olumlu olarak geri döndü.

Yazılarımın birine yardımcı olduğunu duymak beni sevindirdi a.s.
Gerçekten de çok sancılı bir süreç ve bir hiç uğruna malesef...
Keşke insanlar daha bilinçli olsa bu konuda, kızlarımızı neden korkuturlar bilmem...

Bencede...kız çocuklarını yetiştirirken aman dış tehlikelerden koruyalım derken aileler cinselligi günah, yasak, ayıp vs olarak tanıtıyor. Oysa şu 39 yaşında daha yeni okuduğum " islamiyette cinsel hayat " ı anlatan kitapta, cinselligin güzelligi, faydaları , kadınlar için gerekliligi anlatılıyor, hatta sevapmış ilişki tabii helali ile girerse. Zevk denen olgudan bahsediyor, doyumdan bahsediyor....vs. vs...Kimse bunlardan şimdiye kadar bahsetmemişti bana. Bana cinsellik şöyle lanse edildi. Sadece koca isteyince kadın görevini yapar , hamile kalınca çocuk doğurur. Cinselliği sadece erkekler ister, kadın istemesi ayıptır günahtır. Ne kadar cahil kalmışım bu konularda...

Haa birde kitap ta kadınların mutlaka tatmin edilmesi yazıyor. Eşlere deniyor ki, kadınları yarım bırakmayın doyuma ulaştırın ...Demek ki gerekli ve kadınlar içinde önemli bu cinsellik ilişki...Klitoris tuzağından uzak durun yazıyor. iki tür tatmin varmış. Klitorisel tatmin yani klitorise mast...... ikincisi vajinal tatmin yazıyor. Önemli olanın vajinal tatmini keşfetmek ve doyuma ulaşmak yazıyor kitapta. Birde islami kitap. Ne kadar şaşırdım okuyunca ....Bize hep yanlış gösterilmiş.....Tehlikelerden koruyalım derken .......Merak etmesin genc kızımız seksi derken hep eksik bilgiler verilmiş bize...Zamanı geldiğinde yaşayacağın hayatın en önemli anlarından biri ama vakti var denme miş.....

X