Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

:lepi: hihoyyyt :nazar:
çok şükür...............
sabahı bekleyemedim:)))))
tam 1 ay önce 14ünde ilk kez parmağımı alabilmiştim.....
haziran 14 te de başardım alkisalkisalkis
yarın görşmek üzere:))

canım siteye pek uğramıyordum yeni gördüm çoktebrik ederim..demekki yenmek için çalışam gerekliymiş bak gördünmü oldu bitti işte...

ada 81 teşekkür ederim.. Ameliyat eldiveni değil mi? Eldivenin üstüne bebe yağı sürmeye gerek var mı? Bide jel den bahsedenler var vajiye dıştan az mı sürülüyor yoksa tamamen mi? Birde p...s denemesi olur ise p...se de sürülecek mi bebe yağı yada jel ? Doğum günü mumları da küçük oluyor 6 cm filan mumun boyu bu mumların faydası oluyor mu? Çünkü çapı yarım santim doğum günü mumlarının. Bebek emzigi kullandım kalın ama kısa oda. Teşekkürler.

evet eldivenin üstüne vazelin ya bebe yağı yada jeller olabilir kayganlaştırmasını sağlıyorsun sadece ...doğum günü mum ince ilk başta korkun varsa onunla başla ben öyle yaptım. Sonra parmak ve kalın muma geçtim ..şimdi iki parmak mum ve eş parmağı ile devam ediyorum bakalım inşallah olacak...

evet eldivenin üstüne vazelin ya bebe yağı yada jeller olabilir kayganlaştırmasını sağlıyorsun sadece ...doğum günü mum ince ilk başta korkun varsa onunla başla ben öyle yaptım. Sonra parmak ve kalın muma geçtim ..şimdi iki parmak mum ve eş parmağı ile devam ediyorum bakalım inşallah olacak...

bu akşam tüm umutlarımı toplayıp yeniden başlicam egzersize ama önce yapabilirim diye kendimi telkin edicem umarım olur kızlar

ada81 teşekkür ederim bacım.....Zaten kız kardeşim yok paylaşabileceğim bir kız kardeşim yok o yüzden bana yazan herkese kardeşim dedim. Kardeşlik destek olmaktır zaten....Sağol......a.s.

slm kızlar bende 1 ay 16 günlük evliyim...bende aynı sorunu yaşıyorum evlenmeden önce böyle konuları okurdum inşallah bende olmaz derdim ama korktuğum başıma geldi..çok canım yanıyor ve birleşme birtürlü olmuyor..p..yaklaştığı anda kendimi kasıyorum ve eşimi itiyorum aynı zamanda canım çok acıyor sizlerle birlikte yeneceğimi umuyorum kendimi çok kötü hissediyorum inşallah atlatabilirim mafoldumben

bu akşam tüm umutlarımı toplayıp yeniden başlicam egzersize ama önce yapabilirim diye kendimi telkin edicem umarım olur kızlar

yapacaksın canım neyin eksik hepimiz yapıyoruz rahat bırak kendini öyle rahat ilerliyor ki mum yada parmağın inanamayacaksın bende akşam yapamacam egzersizimi gelişmeleri yaz olur mu... Sadece nefes al ve rahat bırak kendini olur muuu

slm kızlar bende 1 ay 16 günlük evliyim...bende aynı sorunu yaşıyorum evlenmeden önce böyle konuları okurdum inşallah bende olmaz derdim ama korktuğum başıma geldi..çok canım yanıyor ve birleşme birtürlü olmuyor..p..yaklaştığı anda kendimi kasıyorum ve eşimi itiyorum aynı zamanda canım çok acıyor sizlerle birlikte yeneceğimi umuyorum kendimi çok kötü hissediyorum inşallah atlatabilirim mafoldumben

hoşgeldin aramıza :)) Ne durumdasın paylaş egzersizlere başla hemen ben henüz egzersiz yapanlardanım ama sorun olursa yardımcı olmak isterim bildiğim kadarıyla...

ada81 teşekkür ederim bacım.....Zaten kız kardeşim yok paylaşabileceğim bir kız kardeşim yok o yüzden bana yazan herkese kardeşim dedim. Kardeşlik destek olmaktır zaten....Sağol......a.s.

ne güzel hoşuma gitti bacım a.s.:KK66:)) nedemek inşallah hepimiz başaracağız herneye takılıyorsan mutlaka paylaş burada başaran arkadaşlar çook yardımcılar. Bende bildiğim kadarıyla anlatırım sana daha egzersiz yapıyorum ben ....:)))

HOSGELDINNNNN ARAMIZAAA...
EVET BURDA BIRLIKTE BASARICAZ HIC KORKMA HEMEN PARMAK EGZERSIZINE BASLA HIC ZAMN KAYBETME NE KADAR GUZEL KI DAHA COK YENI USTUEN GIDERSEN COK KISA ZAMNDA BASARIRSINNN ...a.s.

yapacaksın canım neyin eksik hepimiz yapıyoruz rahat bırak kendini öyle rahat ilerliyor ki mum yada parmağın inanamayacaksın bende akşam yapamacam egzersizimi gelişmeleri yaz olur mu... Sadece nefes al ve rahat bırak kendini olur muuu

canım haklısın hepimiz başarmaylıyız.....ya ilk zamanlar yapıodum az acı oluyodu şimdi kasılmadan sanırım dokunduğum an acı oluyo ve o duvar gibi yeri geçemiyo parmak yada mum:KK43: ama inanıyorum aşıcam......bi anormallik var diye düşünmekten daha kötü oldum kendimi telkin edicem yapıcam yapıcam diye ...adacım ve diğer tüm arkadaşlar destekleriniz için çok sağolun..inşllah birgün burda hepimizin başardığını müjdeli haberlerini okuruz hep beraber mutlu oluruz

hoşgeldin canım....emin ol hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz zaman zaman mutluyuz bazen karamsırlığa kapılıoruz ama yılmicaz hepimiz birbirimize destek olarak aşıcağız

HOSGELDINNNNN ARAMIZAAA...
EVET BURDA BIRLIKTE BASARICAZ HIC KORKMA HEMEN PARMAK EGZERSIZINE BASLA HIC ZAMN KAYBETME NE KADAR GUZEL KI DAHA COK YENI USTUEN GIDERSEN COK KISA ZAMNDA BASARIRSINNN ...a.s.

canım, sen bugun doktora gidecektin yanlış okumadıysam nasıl geçti ???

merhaba kızlar.. siteyi uzun süredir ziyaretçi olarak takip ediyorum. ancak bir türlü oturup da yazma fırsatım olmadı. öğretmen olduğum için pek vaktim yoktu. ancak şimdi rahatım artık. bende vajili olarak bu konuyu yenmek için burdayım. 8 aylık evliyim ancak daha hiç v...ma bakamıyorum dokunamıyorum. fakat eşim dokunabiliyor kasılmıyorum. tabi p..s denemesinde hüsrana uğruyoruz. eşim bazen sinirli bazen anlayışlı olabiliyor ama artık o da yoruldu. doktora falan gitmedim burda yazdığınız egzersizlere baktım ama kesinlikle yapamıyorum. defalarca denedim hemde. bir türlü olmuyor. fakat durmak yok sürekli birşeyler yapmak için uğraşacağız.. tabi ben şu dokunma psikolojisini yenebilirsem...

sevgili arkadaşlar doğum kontrol haplarını kullananlar var mı?Bu hapları bıraktıktan sonra hamile kalma süresi uzuyormuş, bilgilerinizi paylaşır mısınız?

merhaba kızlar.. siteyi uzun süredir ziyaretçi olarak takip ediyorum. ancak bir türlü oturup da yazma fırsatım olmadı. öğretmen olduğum için pek vaktim yoktu. ancak şimdi rahatım artık. bende vajili olarak bu konuyu yenmek için burdayım. 8 aylık evliyim ancak daha hiç v...ma bakamıyorum dokunamıyorum. fakat eşim dokunabiliyor kasılmıyorum. tabi p..s denemesinde hüsrana uğruyoruz. eşim bazen sinirli bazen anlayışlı olabiliyor ama artık o da yoruldu. doktora falan gitmedim burda yazdığınız egzersizlere baktım ama kesinlikle yapamıyorum. defalarca denedim hemde. bir türlü olmuyor. fakat durmak yok sürekli birşeyler yapmak için uğraşacağız.. tabi ben şu dokunma psikolojisini yenebilirsem...

hoşgeldin canım bende öğretmenim dediğin gibi yoğun bir dönemi bitirdik kafamız rahatladı...burda hep birlikte birbirimize destek olarak moral vererek yenicez inşallah....bende dokunamaıyodum bile neyse onu atlattım egzersizleri yapıodum sonra birden başa döndüm ama inanıyorum hep beraber başarıcağız destek ve moralle

çok sağolun kızlar umarım hepbirlikte üstesinden gelicez dediğiniz gibi parmak egzersizine başlıycam...biraz netten araştırıyım bakıyım...sositososito

hoşgeldin canım bende öğretmenim dediğin gibi yoğun bir dönemi bitirdik kafamız rahatladı...burda hep birlikte birbirimize destek olarak moral vererek yenicez inşallah....bende dokunamaıyodum bile neyse onu atlattım egzersizleri yapıodum sonra birden başa döndüm ama inanıyorum hep beraber başarıcağız destek ve moralle

hoşbuldum canım. buraya gelmemin sebebi zaten bu. öyle pozitif enerji ve samimiyet var ki okudukça rahatlıyorum. burdaki arkadaşlar çok destek veriyor. kimseye açıklayamadığım bu olayı burda yazmam benim için büyük bir başarı, büyük bir adımı attım diye düşünüyorum zaten. yeneceğiz bu illeti tabi başka çaresi yok. yoksa kadınlığımızı anlayamayacağız.

hosgeldınnnnn...
sımdı ılk aynayla ıyıce bır bak ıncele tanı ...sonra dokun yavas yavas gorev gıbı yapma ıncele tamamı ...bak gor nasıl alısıscaksın bı bakmısısn olmus bıle sonra egzersıze dene belkı ılk dnemeelr cokzor ...ama olmuyo dıye yapamma deme olucak ...eger esınle rahatsan esınle egzersızı deneyebılrısn o skeıdlede olur ...esınle konus anlat durumu ıhslahh anlayısla yaklasır ...bak bız burda senın yanındayız olumunekankayizsmile

X